קורס עיצוב שיער

קורס עיצוב שיער – המקצוע הכי אופנתי. נקודה.

צילום: Michael Oh

עיצוב שיער הוא אחד התחומים הגדולים שמלווה אותנו לאורך שנים רבות. מזה מאות שנים נשים בכל רחבי העולם רואות בעיצוב שיערן כאלמנט אופנתי, כסמל סטאטוס, כפעולה הכרחית ליופי, אופנה וטיפוח. החל מעיצוב התסרוקות הגבוהות במאה ה – 18 לנשות האצולה ועד לפונינט – עיצוב שיער הוא תחום מוביל המייצר לנו טרנדים, חידושים ומגמות בכל עונה. בהתאם לכך, מעצבי השיער בימינו הם אנשי מקצוע מומחים ומיומנים ולהם ידע רב הן בעבודה המעשית היומית שלהם והן בתחומים רחבים יותר כמו אופנה, מגמות בשוק ואף כימיה.

אם גם אתם חולמים על מקצוע עיצוב השיער הזוהר וודאי תשמחו לשמוע על מגוון הקורסים המתקדמים והמקצועיים אשר פתוחים בפניכם ובאותה הנשימה פותחים לכם את הדלת למקצוע אופנתי, מוביל ומרתק המשפיע על חייהם של כולנו.

שיער – כבר לא רק אלמנט פונקציונאלי

כמו רבים מהאלמנטים המרכיבים את גופנו, גם תפקידו המקורי של שיער ראשנו הוא תפקיד פונקציונאלי המשמש בעיקר להגנה – אם לצורך בידוד חום או קור מהסביבה, אם להרחקת עצמים שונים העלולים לפגוע בנו, אם לצורך הגנה מפני קרינת השמש או אם להרחקת נוזלים שונים כמו זיעה. כמובן, שבימינו כמו לאורך ההיסטוריה, תפקידו של השיער לא מסתכם בזה. תפקיד תרבותי, חברתי וכלכלי תפס את מקומה של הפרקטיות בעוד התסרוקת או התספורת שלנו מעידות רבות על האופי שלנו וגם, על המסר אותו אנחנו רוצים להעביר לסביבה.

"זו אני", תעיד מישהי שהולכת עם תספורת קצוצה או לחילופין, "וואו, היא כל כך אופנתית" תעבור בראשנו המחשבה למראה תספורת חדשנית על מישהי אחרת. ובאמת, בכוחו של עיצוב שיער בסגנון מסוים לשדר אמרה מדויקת לסביבה ולהוות דרך ביטוי עצמי מקובלת בקרב האנשים – נשים כגברים.

שיערך הארוך נערה

מי מהדמויות ההיסטוריות מזוהה עם שפם קטן וקופצני? ומי מזוהה עם בלורית גבוהה ומתנפנפת ברוח? צדקתם! רבים מסימני ההיכר כפי שאנחנו מזהים ומכירים במהלך ההיסטוריה קשורים לעיצוב שיער כזה או אחר. אם את נשות הארמון במאות הקודמות אפיינו תסרוקות גבוהות ונפוחות הרי במעבר חד לשנות ה – 50, תסרוקות קטנות, מעוגלות ומוקפדות דווקא רווחו בין הנשים. ומה לגבי השיער הארוך והפרוע בשנות ה – 60? או שפמי הגברים? כפי שאתם רואים, לכל תקופה ודור קיימים מאפייני השיער שלו, הזכורים בו ומלווים אותו גם כיום.

על קורס עיצוב שיער – מה לומדים בו?

בקורסי עיצוב השיער המוצעים כיום על ידי מרכזי לימוד ואופנה מובילים, תוכלו להכיר את עולם עיצוב השיער, להבין את עבודתו, תפקידו ואחריותו של מעצב השיער, ללמוד אודות סוגי שיער והדרך לעבוד איתם וגם:

  • להכיר את תכשירי השיער הקיימים.
  • ללמוד טכניקות לגזירה.
  • הגיינה.
  • סטיילינג ותדמית.
  • להכיר את חומרי צביעה.
  • לחוות התנסות מעשית – חפיפה, פן, צביעה, הבהרה ועוד.

מקומות מומלצים ללמידת קורס עיצוב שיער

המכללה לעיצוב שיער סרג'יו

למכללה הותיקה מעל 30 שנות ניסיון בארץ. המכללה הכשירה למעלה מ – 3,000 בוגרים למקצועות עיצוב השיער הפועלים בהצלחה בתחום המקצועי. שיטת הלימוד במכללה היא שיטה ייחודית אשר מבוססת על קצב ההתקדמות האישי של כל תלמיד ותלמיד. המכללה מציעה מגוון מסלולי לימוד עיצוב שיער בתנאים נוחים (עד 12 תשלומים ללא ריבית) ואף מציעה סיוע בשילוב הבוגרים בשוק העבודה.

נאווה קולג'

בית הספר הגבוה למקצועות היופי המציע קורס עיצוב שיער מקצועי באמצעות מדריכים מטעם חברות בינלאומיות, קורס תסרוקות בסיסי והענקת תעודות גמר לבוגרים מטעם משרד העבודה. בית הספר מספק את כל הדרוש ללימודי עיצוב שיער כולל ערכת עבודה המכילה פן מקצועי ושאר כלים. משך הלימודים בבית הספר נאווה קולג' נמשך כשנה, נלמד כ – 3 פעמים בשבוע ואפשרי ללמידה במסלול בוקר או במסלול ערב.

יאיר ורות

סלון הכלות של יאיר ורות בפתח תקווה פותח את שערי האקדמיה ומציע קורסי עיצוב שיער מקיפים וחדשניים. האקדמיה נוסדה בשנת 1984 ובה נלמדים מקצועות יופי כמו עיצוב שיער, איפור, תסרוקות ועוד. ייחודה של האקדמיה היא בהעברת הקורסים לקבוצות קטנות כאשר לכל 5 משתתפים מוצמד מדריך מלווה. בסיום הלימודים תדאג האקדמיה לשלב את הבוגרים במגוון מסגרות עבודה מקצועיות.

יצירת אמנות לצד רמות ביצוע גבוהות – על מעצב השיער

לסיכום, כפי שאתם קוראים וגם וודאי יודעים, מקצוע עיצוב השיער הוא מקצוע ייחודי, מקצוע שמשלב אמנות יחד עם רמות ביצוע גבוהות. תפקידו של מעצב השיער לאורך השנים היה תפקיד חשוב ומשפיע באמצעותו עוצבו תסרוקות הדור המוכרות לכולנו. אפשרויות התעסוקה של מעצב השיער הן רבות – תוכלו לעסוק כמעצבי שיער עצמאיים באמצעות פתיחת מקום משלכם, תוכלו להשתלב במספרות ברחבי הארץ, בסלוני יופי, בהפקות אופנה ואף תוכלו להתמקצע בתתי תחומים כמו תסרוקות ערב, תסרוקות כלות ועוד.

מגוון קורסים מוצעים לכם כיום כאשר לכל אחד הבידול שלו – מרכזי לימוד מציעים קורסים הכוללים קבוצות לימוד קטנות, אחרים מבטיחים סיוע במציאת עבודה בשוק המקצועי ואילו אחרים מעניקים תעודות פורמאליות מטעם משרד העבודה. כך או כך, אנחנו מקווים שהקורס המתאים לכם ביותר בו תבחרו יעבור בהצלחה, יקנה לכם את הכלים הדרושים לכם וימנף אתכם לעבר קריירה זוהרת ואופנתית בתחום עיצוב השיער.

קבל מידע על קורס עיצוב שיער
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס עיצוב שיער
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר