קורס ספרות

המקצוע הכי אופנתי בארץ ובעולם

צילום: Michael Oh

שוק האופנה והיופי בארץ ומעבר לים הוא אחד השווקים הגדולים והמשמעותיים הן מבחינת הגודל, קצב ההתפתחות והיקפי המחזורים המועברים בו מידי שנה. הדבר אפשרי בזכות הטכנולוגיות המתקדמות, בזכות ערוצי החשיפה הגלובאליים מהם אנחנו שואבים תדמיות ורעיונות וגם בזכות היותנו בני אדם שרוצים להיראות ולהרגיש הכי טוב שאפשר. מקצוע הספרות ועיצוב השיער הוא כבר מזמן לא מקצוע פונקציונאלי יבש ותכליתי. מדובר בנישת אופנה מתקדמת וראשונה במעלה, נישה המושפעת ומשפיעה על עולמות היופי, הבריאות והזוהר.

אנשים רבים בעלי גישה ופוטנציאל מתאימים נמשכים לתחום האופנה, רואים בו את היעד המקצועי שלהם ובוחרים לעצמם את מקצוע הספרות כמקצוע מוביל לחיים. ספרים ומעצבי שיער אשר עוברים הכשרות מתאימות יכולים לצעוד את צעדיהם הראשונים לקראת הגשמת חלומם ולעסוק במקצוע הספרות ועיצוב השיער בכל מודל בו יבחרו.

על מקצוע הספרות כמוביל מגמות אופנה

אתם וודאי מתארים לעצמכם את תפקידם המגוון והיצירתי של ספרים ומעצבי שיער ברחבי הארץ והעולם. עיצוב שיער ללקוחות פרטיים, הפקות אופנה, תצוגות, צילומים ועוד הם רק חלק מעבודותיו של הספר. מקצוע הספרות הוא מקצוע משמעותי והכרחי בעידן המודרני שבו אנחנו חיים. אותם ספרים העוסקים בתחום הם אנשים יצירתיים, מוכשרים ובעלי יכולות אשר מובילים ומנהיגים את שווקי האופנה והיופי. לספרים ומעצבי שיער יש כיום אמרה מקצועית משמעותית ובכוחם להוביל מגמות, טרנדים וחידושים רבים בתחום האופנה. אם גם אתם אנשים מוכשרים שרואים במקצוע הספרות את מסלול הקריירה הייחודי שלכם דעו כי קורסי ספרות מתקדמים מוצעים לכם כיום על ידי מרכזי לימוד ברחבי הארץ, קורסים מקצועיים הנשענים על חדשנות וקדמה בסטנדרטים בינלאומיים.

היסטוריית הספרים – לא לנשים בלבד

מעניין לדעת שמקצוע הספרות הוא מקצוע ותיק ועתיק יומין שכל העוסקים בו – נותני השירותים כמו הלקוחות – היו גברים. הספרים הראשונים אשר נקראו גלבים סיפקו שירותי גילוח וטיפוח בעיקר לתספורותיהם ולשפמם של הגברים. הגלבים הוותיקים לא עשו רק את זה – הם היו אחראים בנוסף על ביצוע מגוון תהליכים רפואיים כמו עקירות שיניים, הקזות דם ומילה! במדינות עולם שלישי ואף בשכונות חרדיות ניתן למצוא גם כיום מספרות קטנות ומסורתיות ובהן מוצעים לגברים שירותי גילוח שפם, סלסול פאות ועוד. כמובן שמאז הימים ההם מקצוע הספרות הלך והשתכלל וכיום הוא מהווה את אחד ממוקדי היופי החשובים ביותר בעולם האופנה ובעצם, בעולם של כולנו.

היכן יכולים לעבוד ספרים?

אפשרויות התעסוקה במקצוע הספרות הן רבות ומגוונות. לרשות הספרים המקצועיים עומדות מספר אפשרויות לעבודה ביניהן, עבודה עצמאית על ידי פתיחת מספרה, עבודה במסגרת מספרות וסלוני יופי, עבודה בהפקות אופנה, בצילומים ועוד. לאחר ההכשרה המתאימה כל אחד יוכל לבחור לעצמו את מודל העבודה המועדף עליו.

כמה מרוויחים ספרים מקצועיים?

כמו בתחומים רבים, גם בתחום הספרות ועיצוב השיער טווח השכר הוא רחב. ספר אשר עובד כשכיר במספרה יוכל להרוויח משכורת של כמה אלפי שקלים בהתאם לשכר הממוצע במשק בעוד ספרי צמרת או בעלי מספרות יוכלו להרוויח עשרות אלפי שקלים בכל חודש. נושא השכר הוא כמובן הדרגתי בעוד ספרים מתחילים עשויים להרוויח שכר נמוך ועם הזמן, הניסיון, צבירת המוניטין והוותק הם יוכלו ליהנות משכר גבוה משמעותית.

על מטרות הקורס והנושאים הנלמדים בו

מטרות קורסי הספרות הן להעניק למשתתפים מקצוע מוביל ומתקדם, באמצעות שיעורים תיאורטיים ועבודת פרקטיקה מעשית באמצעות סטאז'. לאחר תום הקורס יוכלו הבוגרים לקבל תעודה רלוונטית מטעם משרד העבודה ולעסוק כספרים באופן עצמאי. מרכזי לימוד שונים מציעים מסלולי לימוד הכוללים בנוסף התמחויות ספציפיות כמו תסרוקות ערב וכלה, תסרוקות גברים וכן השתלמויות בנושאי כימיה.

בין הנושאים הנלמדים בקורס ספרות:

  • יסודות מקצוע הספרות – היכרות ומונחים.
  • כלים וטכניקות לגזירות שיער.
  • כימיה – צביעה, גוונים ועוד.
  • פרקטיקה מעשית.

קורס ספרות – היכן לומדים אותו?

מרכזי לימוד אשר מציעים את לימודי עיצוב השיער והספרות עובדים בשיתוף פעולה עם משרד העבודה ומציעים לבוגרים תעודה רלוונטית המוכרת על ידו. הנה כמה מרכזי לימוד מומלצים ללימוד ספרות:

מישל מרסייה

רשת המספרות המתקדמת והמצליחה בארץ מציעה לימודי עיצוב שיער הנשענים על האופנות והחידושים העדכניים ביותר בשוק עיצוב השיער. הקולג' לעיצוב שיער של מישל מרסייה מציע למשתתפים קורסים הכוללים התמחויות מגוונות ובסיומם, תעודה מוכרת על ידי משרד העבודה. לרשות הקולג' עומדים מיטב המרצים ומעצבי השיער הבכירים בארץ, בניצוחו של מישל מרסייה – ממעצבי השיער המוכרים והמצליחים בתחומו.

סרג'יו – מכללה לעיצוב שיער

המכללה של סרג'יו הוקמה על ידו לפני יותר משלושים שנה והכשירה מאז אלפי תלמידים למקצועות הספרות אשר עובדים בהצלחה בשוק עיצוב השיער. שיטת הלימוד במכללה היא שיטה מקצועית ומהנה שמטרתה להפוך את התלמיד למקצוען מוביל בתחום. המכללה ממוקמת בראשון לציון ומציעה לתלמידים שירותי ייעוץ וליווי אקדמי אישי באמצעות יועצי קורסים ייעודיים.

נאוה קולג'

נאוה קול הקימה את בית הספר נאוה קולג' עוד בשנת 1994 ומאז הקמתו הכשיר בית הספר אלפי בוגרים במקצועות היופי והטיפוח כמו קוסמטיקה רפואית, בניית ציפורניים, איפור מקצועי וכאמור, ספרות ועיצוב שיער. בית הספר הוותיק הממוקם בחיפה מציע לתלמידים תכני שיעורים עדכניים הלקוחים מהעולמות המקצועיים החדשניים של שוק האופנה והקוסמטיקה.

קורס ספרות – ככה הופכים את האמנות למקצוע

לסיכום, תחום עיצוב השיער הוא תחום מוביל בשוק האופנה והיופי המשלב יכולות אמנותיות, יצירתיות ומקצועיות. אלו מכם שנמשכים לתחום ורואים את עצמם עוסקים בשוק האופנה, וודאי ימצאו את קורסי הספרות המוצעים כיום על ידי בכירי אנשי האופנה כדרך ההכשרה המקצועית והמתקדמת שתאפשר להם להשתלב ולהצליח כמעצבי שיער מובילים בתחום.

קבל מידע על קורס ספרות ותספורות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס ספרות ותספורות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר