קורס ניהול מחסן ממוחשב

ניהול איכותי בעידן לוגיסטי מקצועי

צילום: plnaugle

תפקידי ניהול מחסן הם מהתפקידים המשמעותיים ביותר בכל ארגון אשר פועל בתחומי הלוגיסטיקה, התפעול, ייצור, מלאי והפצה. מנהל המחסן הוא פונקציה מרכזית ומורכבת, עליה מוטלת אחריות רבה בעוד הדרישה מהעוסקים בו היא לידע מקצועי ולמיומנויות ניהול ועבודה יעילה תוך שילוב בין גורמים פנימיים וחיצוניים רבים. מפעלים או ארגוני תעשיות אשר מחזיקים במחסנים עושים שימוש נרחב בכלל כלי ניהול המחסן הקיימים כיום בשוק הלוגיסטי, כמו שימוש במערכות ניהול מלאי מתקדמות, תוכנות לחישובים אפסנאים ועוד. לכן על מנהל המחסן בימינו להכיר את הכלים העומדים לרשותו וזאת בכדי לבצע את תפקידו בהצלחה.

קורסי ניהול מחסן ממוחשב הם קורסים מקיפים ומקצועיים אשר נשענים על הטכנולוגיות והאמצעים החדשים ביותר בשוק התפעול והלוגיסטיקה. מי מכם שעוסק בתחום ומעוניין לשדרג את יכולות ביצוע התפקיד שלו או מי מכם שמעוניין לסלול לעצמו דרך מקצועית ומרתקת חדשה יוכל לעשות זאת באמצעות אחד מקורסי ניהול המחסן הממוחשב כפי שאלו מוצעים על ידי מיטב מרכזי הלימוד בארץ.

מה כולל תפקידו של מנהל המחסן הממוחשב?

תפקידו של מנהל המחסן הוא תפקיד מאתגר ביותר המכיל היבטים רבים – היבטים לוגיסטיים, היבטים ניהוליים, היבטים כלכליים והיבטים משפטיים. למנהל המחסן הממוחשב בימינו קשת רחבה של יכולות ומיומנויות המרכיבות את תפקידו המקצועי. מנהל המחסן הממוחשב הוא זה אשר מנהל את עובדי המחסן, הוא מעביר להם הדרכות רלוונטיות, מנהל המחסן הממוחשב הוא האחראי על ניהול המלאי במחסן, הוא המיומן בנושאי אבטחת האיכות של העובדים ושל מוצרי המלאי השונים.

מנהל המחסן מהווה גם פונקציה כלכלית בלתי מבוטלת בעוד הוא אחראי על ניהול כלכלי תקין של המלאי הקיים. למנהל המחסן הממוחשב המקצועי ידע ויכולות הקשורים לעולמות המסחר והכלכלה כמו היכרות עם תנאי רכישה ומכירה, היכרות עם מונחי היסוד של תחום המסחר, ייבוא, ייצוא ועוד.

להתמחות בתפקיד ניהול המחסן הממוחשב

בין אם אתם אנשי מקצוע מנוסים שעוסקים זה מכבר בתחום הרכש, התפעול או הלוגיסטיקה ובין אם אתם מתחילים את דרככם המקצועית, וודאי תשמחו לדעת כי מרכזי לימוד רבים וטובים ברחבי הארץ מקיימים קורסים מקצועיים ומתקדמים בתחום. לאחר סיום הלימודים תהיה בידכם ההכשרה וההסמכה המתאימים אשר יאפשרו לכם להשתלב בתפקיד באחד הארגונים או הגופים בהם בחרתם.

מה לומדים בקורס ניהול מחסן ממוחשב?

קורסי ניהול מחסן ממוחשב מציעים תכנים מקצועיים ומובילים לביצוע מוצלח של תפקיד ניהול המחסן. קורסים אלו שונים מעט בתכני הלימוד שלהם ובהיקפם, אבל כולם מציעים לתלמידים הכשרה עיונית ומעשית נרחבת. בין הנושאים הנלמדים בקורס:

 • הכרת הארגון בו פועל מנהל המחסן הממוחשב.
 • כלים ראשוניים בניהול כללי ובניהול מעשי.
 • מבוא לתורת המסחר: ייבוא, ייצוא וסחר מקומי.
 • תנאי רכישה ומכירה: מזומן, אשראי ועוד.
 • דיני עבודה ויחסי אנוש.
 • דיני חוזים ומכרזים.
 • יישומי מחסן ואפסנאות.
 • חישובים אפסנאים.
 • ניהול מלאי.
 • בטיחות ואבטחת איכות.
 • אמצעים לאחסון ולשינוע.
 • תכנון מחסנים.
 • יישומי מחשב רלוונטיים.
 • אנגלית טכנית.
 • שיטות ניהול, תקשורת בינאישית ויחסי עובדים.

מוסדות ללימודי קורס ניהול המחסן הממוחשב

מכללת משלב

מכללת משלב היא מהמכללות המובילות ללימודים מקצועיים. המכללה הכשריה אלפי בוגרים אשר עוסקים בהצלחה בשווקים המקצועיים. מכללת משלב מתמחה בכמה תחומי פעילות ומציעה בהתאם קורסים בתחומי התשתיות, הלוגיסטיקה, תפעול ואחזקה, ייבוא וייצוא וכן קורסים מגוונים בתחומי החשבונאות. המכללה מקיימת קורס ניהול מחסן ממוחשב מקיף ומתקדם הכולל את מעטפת המידע לה זקוק התלמיד.

היקף הקורס ותכני לימוד:
לימודי הקורס אפשריים במסלולי בוקר או ערב כאשר כל מסלול נלמד בהיקף שעות שונה. תכני הקורס נלמדים בפיקוח משרד החינוך ומאושרים על ידי הוועדה לגמול ההשתלמות של משרד החינוך. צוות המרצים בקורס הוא צוות בכיר ומיומן.
קהל יעד:
הלימודים מיועדים למנהלי מחסן, לאנשי צוות המערך האפסנאי ולאלו אשר מעוניינים לעסוק בניהול מחסן או בניהול צוותי עבודה במחסנים.
תעודות:
לבוגרי הקורס תוענק תעודת גמר מטעם מכללת משלב.

מכללת נצרת עלית – יזרעאל

מכללת נצרת עלית מפעילה בהצלחה בית ספר להנדסאים, יחידה ללימודי חוץ ויחידה להכשרה מקצועית. האחרונה מקיימת קורס ניהול מחסן ממוחשב מתקדם ומוביל הכולל מידע רב אודות שיטות ניהול ותפעול מערכות לוגיסטיות מתקדמות.

היקף הקורס ותכני הלימוד:
קורס ניהול מחסן ממוחשב במכללת נצרת עלית נלמד בהיקף של 380 שעות אקדמאיות. הקורס במכללה שם דגש על תכני לימוד ניהול חומרים, רכש ומלאי, אבטחת איכות, שיפור תהליכי עבודה ושונים וכן כלים לניצול מושכל של הגורם האנושי.
תנאי קבלה:
תנאי הקבלה לקורס הם: 10 שנות לימוד, ניסיון מקצועי בתחום ומעבר וועדת קבלה.
תעודות:
בתום הקורס תוענק לבוגרים תעודת גמר מטעם משרד העבודה.

הכלים הטובים ביותר לניהול מחסן ממוחשב בסביבה מקצועית

לסיכום, עבודתו של מנהל המחסן הממוחשב היא עבודה מגוונת, מרתקת ומשמעותית הנושאת עימה אחריות רבה. על מנהל המחסן הממוחשב להיות בקיא במגוון רחב של תחומים – רכש ולוגיסטיקה, מסחר, ניהול מלאי, ניהול צוותי עובדים ועוד. קורסי ניהול מחסן ממוחשב מיועדים לרוב לבעלי ידע מקצועי בתחום אשר מעוניינים לשפר ולשכלל את שיטות העבודה שלהם וכן לרכוש כלים מתקדמים לעשייה מוצלחת. אלו מוצעים כיום על ידי מרכזי לימוד מובילים להם ותק, ידע וניסיון רבים בהסמכת מנהלי מחסן.

קבל מידע על קורס ניהול מחסן ממוחשב
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס ניהול מחסן ממוחשב
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר