קורס יחסי ציבור

הקלף המנצח שלך במשחק התקשורת העולמי

צילום: independentman

עולם התקשורת בארץ ובעולם הוא עולם מפותח ועשיר המתקדם מיום ליום. ערוצי התקשורת הם רבים ומשפיעים ובהתאם גם השימושים השונים הנעשים בהם. העולם החברתי, התרבותי, הכלכלי והעסקי שלנו מבוסס על תקשורת ומושפע בכל עת ממנועי יחסי הציבור המנצחים על אלו בהצלחה. מאחורי אותם מנגנוני יחסי ציבור משומנים עומדים אנשי תקשורת, דוברות ויחסי ציבור מקצועיים ומומחים בתחומם אשר יודעים להתמודד ולהתנהל עם כל סיטואציה תקשורתית הנקרית בפניהם. לא רק התקשורת עושה שימוש נרחב באנשי יחסי ציבור. גם חברות, ארגונים ומותגים רבים נעזרים באנשי יחסי ציבור המלווים אותם במגוון אירועים ותרחישים, אם לצרכי קידום המותג שלהם, פרסום השירותים והמוצרים ואם לצורך ניהול משברים הפוקדים את החברות העסקיות.

קורס יחסי ציבור יעניק לכם שער ייחודי לעולם יחסי הציבור, השיווק, הפרסום והתקשורת. במהלך הקורס תוכלו לרכוש כלים מובילים הלקוחים מעולמות התקשורת המקצועיים ולקבל את ההכשרה הרלוונטית אשר תאפשר לכם לעסוק בתפקידי יחסי ציבור באופן עצמאי ומצליח.

יחסי ציבור –המנגנון המקצועי והמשומן בארץ ובעולם

המונח "תרגיל יחצני" הוא מונח שגור אצל רבים מאיתנו הצורכים תקשורת באופן עקבי. נדמה שכיום כלל החברות, הארגונים, המותגים, הפוליטיקאים ואפילו המדינות בעצמן עושים שימוש מקצועי במערכי יחסי ציבור לקידום מטרותיהן השונות. ובכן, מה יש בכך? מה מביא לצורך העצום באנשי יחסי ציבור ומהי המיומנות של אותם בעלי מקצוע מנוסים? את רוב הסיבות ניתן לייחס לעובדה שהתקשורת היא גוף ענק וזמין שמשפיע על התהליכים המרכיבים את חיינו. התקשורת היא זו שמקשרת בין כולנו, מסקרת עבורנו את החדשות האחרונות, יוצרת דיונים ובקצרה, מחליטה על סדר היום הציבורי שלנו. בשל כך נולד הצורך ביד מכוונת, באותו התמרור שיבליט עבורנו את העיקר מבין שלל המידע אליו אנחנו חשופים. כמובן שמדובר בתחום בעל אינטרסים בעוד כל איש יחסי ציבור מנסה להעצים את התדמית של הגוף הספציפי אותו הוא מייצג ולהפיק את התוצאות המרביות בהן הוא מעוניין – יהיו אלו אשר יהיו.

על עבודתו היומית של איש יחסי הציבור

באמצעות הכלים המקצועיים העומדים לרשותו, משפיע איש יחסי הציבור על סדר היום שלנו במגוון דרכים. איש יחסי ציבור הוא זה שיעודד פרסום כתבות מסוימות בעיתונות, הוא זה שייצור עבורנו כותרות מרתקות, הוא זה שיגרום לנו להזדהות או לאהוד מותג מסוים על פני האחר ועוד. תפקידו של איש יחסי הציבור הוא תפקיד דינאמי ומורכב ביותר בעוד נדרשות ממנו יכולות רבות כמו היכרות מעמיקה עם עולם התקשורת והמדיות השונות, היכרות עם עיתונאים, כתיבה עיתונאית ושיווקית וגם, מלא חוש טבעי וכישרון לתחום.

עבודתו של איש יחסי הציבור במגזר העסקי והציבורי

המגזר העסקי על כלל החברות הפועלות בו עושה שימושים נרחבים באנשי יחסי ציבור לקידום מגוון מטרות עסקיות. תהליכי מיתוג ומיצוב החברות הם תהליכים מוכרים לאנשי יחסי הציבור בהם הם מיומנים. במהלך בניית מערך יחסי הציבור עבור חברות אלו, יבנה היחצן תכנית מקיפה הכוללת בין השאר הגדרת שפה תקשורתית של החברה ופרופיל עסקי ותדמיתי ויפעל למען יישום מוצלח של אלו בתקשורת. גם פוליטיקאים נעזרים באנשי יחסי ציבור להגברת האהדה אליהם. אנשי ציבור המהווים "מותג" בפני עצמו מעסיקים יחצנים מומחים אשר יידעו להפיץ בתקשורת את המסרים הרצויים ויידעו להתמודד בהצלחה עם המשברים הפוקדים אותם.

מהן אפשרויות העבודה של איש יחסי הציבור?

מסגרות עבודה מגוונות אפשריות ליחצנים המקצועיים. אלו יכולים לעבוד באופן עצמאי, במסגרת משרדי יחסי ציבור מובילים, בתפקידים נקודתיים בחברות ובארגונים אשר הקימו מחלקות ייעודיות או כחלק מצוותי תקשורת של אישים בכירים.

על מטרות הקורס והנושאים הנלמדים בו

קורסי יחסי ציבור שונים פותחו על ידי מרכזי לימוד מובילים ומציעים למשתתפים היכרות מעמיקה עם עולמות התקשורת, תקשורת המונים, ניהול משברים והבנה יסודית של הכוחות הפועלים בתחום.

בין הנושאים הנלמדים בקורס יחסי ציבור:

 • היכרות עם עולם התקשורת בארץ ובעולם.
 • מבוא לתקשורת המונים.
 • יסודות השיווק.
 • כלים לפרזנטציה.
 • בניית תכנית יחסי ציבור.
 • אסטרטגיות וטקטיקות בעבודה היומית.
 • קשרים עם עיתונאים – מסיבות עיתונאים ועוד.
 • כתיבה עיתונאית וכתיבת נאומים.
 • ניהול משברים.
 • בניית תדמית בציבור.
 • כללי אתיקה מקצועית.

קורס יחסי ציבור – איפה לומדים?

הבצפר

הבצפר הוקם על ידי בכירי אנשי הפרסום בארץ. הבצפר הוא מרכז לימוד מוביל, חדשני ומעשי ללימוד מקצועות הפרסום המרכיבים את עולם התקשורת. הבצפר שם דגש מרבי על עבודה פרקטית לבוגרים לאחר לימודיהם ולכן נשענות תכניות הלימוד על התנסות מעשית ואפקטיבית.

מכלת רמת גן

מכללת רמת גן היא מהמכללות הותיקות והמוכרות בארץ המהווה את מרכז הלימוד הגדול של האוניברסיטה הפתוחה. אלפי סטודנטים לומדים במכללת רמת גן ונהנים מסביבת לימודים חדשה ומתקדמת, ממסלולי לימוד מגוונים ומתכני לימודים איכותיים המועברים על ידי מיטב המרצים המומחים בארץ.

BPR – המכללה ליחסי ציבור מעשיים

מכללה מובילה בתחומה אשר דוגלת במתן כלים מעשיים לעבודתו הפרקטית של איש יחסי הציבור. מרצי הקורסים במכללה הם אנשי תקשורת בכירים ומומחים בתחום – עיתונאים, אנשי תקשורת ואנשי יחסי ציבור מהמשרדים המובילים.

קורס יחסי ציבור – סדר היום (המקצועי) שלך משתנה עכשיו

לסיכום, תפקידו של איש יחסי הציבור הוא תפקיד מפתח בכל תחום בו הוא יעסוק. בכוחו של איש יחסי הציבור להשפיע השפעה אמיתית על סדר היום הציבורי שלנו ועל נקודת מבטנו במגוון נושאים ותחומים. איש יחסי הציבור פועל בתחום התקשורת, התחום המוביל והמקצועי בארץ ובעולם. קורסי יחסי ציבור יעניקו לכם כלים מקצועיים, חדשניים ובעיקר פרקטיים ואפקטיביים לעשייה עצמאית מוצלחת בתחום.