קורס טכנאי סלולר

קורס טכנאי סלולר – כי העתיד הוא בתקשורת

צילום: comprock

תקשורת בימינו היא מושג רחב אשר כולל ערוצים, ענפים תחומים ובעיקר אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות. תקשורת משפיעה על חייהם של כולנו, זה לא סוד. באמצעות אותם ענפי תקשורת מפותחים ומתקדמים אנחנו מסוגלים בעצם לחוות את העולם המודרני והגלובאלי כפי שאנחנו חווים כיום. בין כלל תחומי התקשרות המקיפים אותנו, תחום הסלולר הוא בהחלט תחום עצום, מקצועי, מקיף וחדשני.

נראה כי כיום לא ניתן למצוא אדם אשר אינו עושה כל שימוש במכשור סלולארי והאמת היא שקשה מאוד לדמיין איך העולם שלנו היה נראה בלי טלפונים ניידים. בהתאם לתחום המקצועי ולטכנולוגיות החדשות המפותחות בכל עת, קיים צורך מתמיד בטכנאי סלולר מקצועיים אשר יידעו לספק את השירות ואת התמידה הנדרשת. אם במסגרת חברות הסלולר הגדולות בארץ, אם במסגרת חברות תקשורת או אם על ידי חנויות המספקות שירותים ותמיכה טכנית, לטכנאי הסלולר המיומן בתחומו תמיד יהיה ביקוש.

אחת ההמצאות הטכנולוגיות הגדולות של המאה ה-20

הרעיון המהפכני של ביצוע שיחות טלפון שלא מול טלפון אחד למשנהו, אלא דרך רשת תחנות בסיס סלולאריות נוסה עוד בשנת 1947 במעבדות מחקר. אולם, ניסיונות אלו לא צלחו בשל חוסר היכולת של הטכנולוגיות הקיימות דאז לתמוך בשיטה. חברת מוטורולה ומעבדות בל שבארה"ב היו הראשונות לפתח את בסיס התקשורת הסלולארית בעוד המערכת הסלולארית המסחרית הראשונה הוקמה ביפן. מאז ועד היום עבר עולם התקשורת הסלולארית שינויים, התפתחויות ושכלולים רבים אשר עיצבו את אופן השימוש הסלולארי כפי שאנחנו מכירים היום – דרך מערכות אנלוגיות, מערכות דיגיטאליות, מערכות דור שני, דור שלישי והיד עוד נטויה.

לתקשורת הסלולארית שימושים רבים ועם הזמן שימושים אלו כבר מזמן לא מוגבלים רק לשיחות טלפוניות. באמצעות הטלפון הנייד שלנו אנחנו יכולים לדבר, לשלוח הודעות, לגלוש באינטרנט, לצלם תמונות ולשלוח אותן, ליהנות ממערכות ניווט איכותיות ומשאר אפליקציות המפותחות בכל עת. חברות הסלולר בארץ ובעולם הן חברות ענק מובילות אשר שוקדות בכל עת על פיתוחים, מחקרים והמצאות המשפיעים על חייהם של כולנו ובמבט על – על היסטוריית התקשורת העולמית לדורות.

התמקצעות מובילה בשיא הטכנולוגיה

בהתאם לכל הנאמר, טכנאי סלולר הוא כיום בעל מקצוע מומחה לכל דבר. לתפקידו של טכנאי הסלולר היצע כמו ביקוש רבים בשוק וזאת בשל העובדה שרמת ההתמקצעות הנדרשת מטכנאי הסלולר היא רמה גבוהה ביותר על פי סטנדרטיים טכנולוגיים עולמיים מובילים. על טכנאי הסלולר להכיר את מוצרי הסלולר הקיימים בשוק, להבין את המערכות המפעילות אותם, לזהות ולאתר תקלות, להיות מיומן ומנוסה במתן תמיכה ופתרון בעיות טכניות ועוד.

כיצד ניתן להתמחות בתפקיד טכנאי הסלולר?

מרכזי לימוד טכנולוגיים ברחבי הארץ מקיימים כיום קורסי טכנאות סלולר מקצועיים ומתקדמים אשר נשענים על כלל היבטי תפקידו של הטכנאי ובהתאם לדרישות השוק. הלימודים בקורסים אלו כוללים לימודים תיאורטיים עיוניים וגם, התנסות מעשית מרתקת באמצעות מעבדות טכנולוגיות. קורסי טכנאות הסלולר מוצעים בכמה דרגי תיקון – דרגים א' ו ב' הם דרגים בסיסיים לתיקון מכשור סלולארי בעוד דרגים ג' ו- ד' הם דרגים מתקדמים, מעמיקים ויסודיים.

מקומות מומלצים ללמידת קורסי טכנאות סלולר

מלט"ש – המכללה ללימודי טכנולוגיה שימושית

מלט"ש היא בין המכללות המובילות ללימודי מקצועות הטכנולוגיה אשר מכשירה מזה 16 שנים בוגרים רבים למקצועות טכנולוגיים. תכני הקורסים כפי שמציעה המכללה גובשו ונוסחו יחד עם מיטב החברות המובילות במשק הישראלי וכך מבטיחה המכללה תכנית לימודים עדכנית, עכשווית ומותאמת לשוק העבודה. המכללה מציעה קורס מקיף למקצוע טכנאי הסלולר אשר מקנה לתלמידים קשת ענפה של מידע מקצועי ומתקדם. תכנית הלימודים של הקורס כוללת הרצאות פרונטאליות מגוונות המועברות על ידי מהנדסים ואנשי שטח מומחים וגם, תרגול רב במעבדות המכללה. משך הקורס במכללה נמשך כ – 5 חודשים לבעלי ידע מוקדם בתחומי החשמל והאלקטרוניקה ו – 8 חודשים לחסרי הידע המתאים בתחומים אלו. תנאי הקבלה אל הקורס הם 11 שנות לימוד.

המנהל הטכני – בית הספר לטכנאי שירות

בית הספר המנהל הטכני מכשיר תלמידים למקצועות טכנאי השירות למגוון תחומים מקצועיים. סגל המרצים בקורסים השונים הוא צוות מומחה ובכיר בתחומו ואלו שמים דגש רב על לימודים באוריינטציית עבודה, כלומר לימודים מעשיים המתאימים לדרישות השוק הספציפיות. בית הספר המנהל הטכני מציע קורס טכנאי סלולר בדרגות התמקצעות שונות (דרגי תיקון א'- ד'). במהלך הקורס יילמדו שיטות השידור השונות של המפעילות הסלולאריות הגדולות בישראל וזאת כדי להכשיר את התלמידים לעבודה רלוונטית בחברות הללו. מסלולי לימוד הקורס אפשריים במסלול בוקר, מסלול ערב או מסלול פרטני ומואץ, הכולל שיעורים ישירים של מורה מול תלמיד. כבר במהלך הקורס יוכלו התלמידים להשתלב בשוק העבודה וזאת על ידי סיוע בית הספר בהשמה מתאימה.

על החיבור בין ידע, יכולת וטכנולוגיה

לסיכום, מהפיכת הסלולר בהחלט ממשיכה להוביל ולאפיין את שוק התקשורת העולמי. עם הפיכתו של הטלפון הנייד ליד ימינו של כולנו, הצורך במתן שירות ותמיכה איכותיים הוא עצום. שוק הסלולר בארץ כמו גם בעולם הוא שוק עצום ואפילו ניתן לומר שאנשי התקשורת הבכירים אשר מובילים אותו מכתיבים לנו את סדר היום התקשורתי, הטכנולוגי, החברתי והתרבותי שלנו. מקצוע טכנאי הסלולר בעידן הסלולארי הוא מקצוע מוביל ומיומן בעל איכויות ויכולות מקצועיות רבות.

אם גם אתם אנשים בעלי זיקה טכנולוגית אשר נמשכים לעולם התקשורת, בואו לקבל הכשרה מקיפה ומתקדמת למקצוע טכנאי הסלולר ולהשתלב בהצלחה באחד ממוקדי הכוח המשמעותיים של המאה ה – 20.

קבל מידע על קורס טכנאי סלולר
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס טכנאי סלולר
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר