קורס טכנאי מזגנים

כי הביקוש (למזגנים) לא מסתיים אף פעם

צילום: macinate

בדומה לרבים ממאפייני העולם הטכנולוגי המודרני, גם תחום המיזוג חווה בשנים האחרונות שינויים, צמיחה והתפתחויות רבות. שוק המיזוג בימינו בארץ כמו גם בעולם הוא שוק טכנולוגי ומקצועי הנוגע לחייהם של כולנו. בישראל שלנו בעלת האקלים הים תיכוני, אנשים רבים עושים שימוש תדיר ונרחב במיזוג אוויר ובהחלט נדיר למצוא בתים אשר אינם כוללים אותו. מעבר לשימוש אישי במערכות מיזוג אוויר הרי שגם חברות ייצור, תעשיות ומפעלים עושים שימוש נפוץ במערכות קירור לצרכיהם השונים.

בהתאמה למערכות המיזוג הנפוצות בכל מקום, דרושים בשוק טכנאי מזגנים מומחים ומיומנים אשר ידעו לספק שירות זמין ויעיל לכל צורך. קורסי טכנאי מזגנים מתקיימים במגוון מוסדות לימוד, לרוב טכנולוגיים. מי מכם שמעוניין במסלול עבודה זה ויעבור את ההכשרה הנדרשת, יוכל ליהנות ממקצוע מעניין, מגוון ומשתלם שהביקוש אליו אף פעם לא דועך.

כמה מילים על היסטוריית מיזוג האוויר

מייקל פאראדיי היה המדען הראשון שזיהה כי דחיסה והפיכת נוזל לגז עשויה באמצעות תהליכים שונים לקרר את האוויר. האדם הראשון שיישם את הרעיון המהפכני של פאראדיי בשנת 1842 היה רופא אמריקאי בשם ג'ון גורי, שהמציא מכונת קרח בעלת תכונות דומות. מערכות מיזוג אוויר מתקדמות יותר נפוצו בעיקר בקרב מוסדות גדולים בעולם בסוף המאה ה – 19.

אט אט, החלו מערכות מיזוג האוויר להיכנס למפעלים שונים כמו בתי דפוס, בעיקר לצרכי הורדת אחוזי הלחות ששררה במבנים. מערכות מיזוג אוויר מעט יותר מודרניות כפי שמוכרות לנו כיום החלו להתפתח בשנת 1915 וכללו כמה ניסיונות מוצלחים יותר ופחות בסביבתם. מערכות מיזוג אוויר ביתיות נכנסו לשימוש בסוף שנות ה – 40 ובתחילת שנות ה – 50 וכאמור, טכנולוגיית מיזוג האוויר ממשיכה להתקדם ולהתפתח. בסביבה המערבית שבה אנחנו חיים כמעט ולא ניתן למצוא בתים או משרדים אשר אינם כוללים מזגנים או מערכות קירור שונות.

למי מתאימים הלימודים ומה לומדים בהם?

אם יש לכם זיקה טכנית, אם אתם נמשכים לתחום האלקטרוניקה, אם אתם אוהבים לתקן דברים שונים וחושבים שעבודה בתחום תתאים לכם, דעו כי כיום באמצעות מגוון קורסי טכנאי מזגנים אתם תוכלו לקבל הכשרה מקיפה, מקצועית ומתמחה שתאפשר לכם לעסוק בתחום בהצלחה. בקורס טכנאי מזגנים יילמדו נושאים כמו יסודות החשמל והאלקטרוניקה, תרמודינאמיקה וגם:

  • היכרות עם יסודות החשמל.
  • פיקוד ובקרה במערכות מיזוג אוויר.
  • התקנה, תחזוקה ואיתור תקלות.
  • מיזוג ביתי, מסחרי ותעשייתי.
  • סוגי מזגנים, מדחסים ומעבים.

איפה אפשר ללמוד את הקורס?

קורסי טכנאי מזגנים ניתנים ללמידה על ידי מבחר מרכזי לימוד, לרוב במסגרת מכללות או מוסדות טכנולוגיים. מקצוע טכנאי המזגנים הוא מקצוע מיומן לכל דבר ובהתאם גם ההכשרה המקצועית המועברת בקורסים. בין המקומות המומלצים ללמידת הקורס:

מלט"ש – המכללה ללימודי טכנולוגיה שימושית

המכללה הותיקה פועלת מזה 16 שנים להכשרת אנשי שירות וטכנאים בתחומי הטכנולוגיה השימושית. למכללת מלט"ש שלוחות במספר אזורים בארץ ביניהם ירושלים, רמת גן, אשדוד, חיפה ובארץ שבע. המכללה מציעה לימודים ייחודיים מבחינת תכני הקורסים עצמם אשר גובשו בשיתוף עם מיטב החברות המובילות בשוק המקצועי. בנוסף מציעה מכללת מלט"ש תעודה הסמכה ייחודית על ידי ארגון IARC הבינלאומי. המכללה מציעה לימודים בסביבה נעימה וידידותית, שימוש במעבדות משוכללות, תנאי תשלום נוחים לתלמידים ואף מרכז השמה לעבודה לאחר תום הלימודים.

המנהל הטכני – בית ספר לטכנאי שירות

המנהל הטכני מכשיר בוגרים למקצועות טכנאי השירות באמצעות תכנית לימודים ייעודית וממוקדת לעבודה בשוק המקצועי לאחר הלימודים. באמצעות צוות מרצים בכיר ומומחה בתחום, מעבדות חדישות עם מגוון העזרים הטכנולוגיים הדרושים לתלמידים וספרות מקצועית אותה מקבל כל תלמיד בתחילת הקורס, בית הספר מעניק הכשרה מקיפה, מגוונת ומקצועית. הקורסים במנהל הטכני מתקיימים בקבוצות קטנות ומשלבות ידע תיאורטי עשיר עם התנסות מעשית בשטח. המכללה מציעה מגוון מסלולי לימוד – לימודי ערב, לימודי שישי ולימוד פרטני ומבטיחה את השתלבות התלמידים בעבודה כבר במהלך הלימודים לחברות מובילות בישראל כמו אלקטרה, תדיראן ועוד.

מכללת נצרת עלית – יזרעאל

משנת 1987 מכשירה המכללה אלפי בוגרים למקצועות תעשיות הטכנולוגיה וההיי טק, לתעשיות השירותים, התיירות ועוד. במכללה סגל מורים מנוסה, מתקנים ייעודיים מתקדמים וחסות משרד העבודה ומשרד החינוך. קורס טכנאי מזגנים במכללת נצרת עלית יזרעאל מציע למשתתפים חווית לימודים מקצועית ואיכותית הכוללת תכנים עדכניים ומובילים. לעומדים בהצלחה בבחינות הקורס תוענק תעודת גמר מטעם משרד העבודה והרווחה וכן רישיון חשמל מעשי (מותנה בותק).

לרכוש מקצוע לחיים באמצעות הכשרה טכנולוגית מעשית

לסיכום, מערכות מיזוג אוויר מלוות אותנו מזה מאות שנים ואלו, ממשיכות להתקדם ולהתפתח על ידי פיתוח מתמיד של מגוון טכנולוגיות חדשות. להקמת המערכות, תפעולן ותחזוקתן דרושים טכנאי מזגנים מקצועיים ומיומנים אשר יידעו לספק את מיטב הפתרונות האפשריים. בימינו אנו, נדיר למצוא בית, משרד או כל מבנה אחר בו נמצאים אנשים אשר אינו מחזיק במערכות מיזוג אוויר.בשל סיבה זו הביקוש לטכנאים הוא ביקוש יציב שאף הולך ועולה בהתמדה.

אם אתם נמשכים לעולם האלקטרוניקה ורוצים למצוא לעצמכם מקצוע מגוון ומעניין, בואו ללמוד באחד מקורסי טכנאי המזגנים המתקיימים היום על ידי מרכזי לימוד ומוסדות טכנולוגיים ותיהנו מהכשרה מקצועית ומקיפה אשר תעניק לכם תעודה – ומקצוע רלוונטי לחיים.

קבל מידע על קורס טכנאי מיזוג אוויר
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס טכנאי מיזוג אוויר
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר