קורס איפור

חולמים להיות מאפרים מקצועיים ולאפר כלות, אופנה או לאפר שחקנים על סט צילום? הדרך שלכם לקריירה מבטיחה בעולם האיפור מתחילה כאן. קיראו על מסלולי הלימוד הטובים ביותר וביחרו מוסד לימודים בו תתחילו ללמוד איפור.
איפור ערב
איפור ערב | alainelorza

כולם כבר יודעים את יתרונות האיפור – אם למטרות שימוש אישי, אם על במות התיאטרון ואם להפקות אופנה חדשניות, האיפור הוא כלי אופנתי מקסים וחשוב. בואו נודה על האמת – קשה לתאר איך היינו נראים בלעדיו. האיפור משוייך באופן טבעי לעולם הטיפוח, הזוהר היופי והקוסמטיקה. חברות ומותגי יופי רבים משיקים בכל עת מוצרים חדשים שיתאימו לדרישות הקהל, ואכן סוגים רבים של איפור מוצעים לנו במגוון צבעים, סוגים וחומרים.

מאפרים מקצועיים בעידן היופי המודרני הם אנשי מקצוע מומחים וגם אמנים נפלאים. ההיסטוריונים מתארים את השימוש באיפור עוד למטרות פולחן וטקסים דתיים לפני אלפים רבים של שנים. תושבי העולם הקדמונים נהגו לאפר את הפסלים להם הם סגדו ועד מהרה, התפשט מנהג זה בקרב הנשים והגברים (כן, גם גברים מתאפרים). החומרים השונים אשר שימשו את ילידי הארץ הראשונים לאיפור היו אצות, שמנים ואפילו פיח.

איפור כמקצוע או כתחביב

הגיוון בעבודתו של המאפר, היצירתיות המתאפשרת לו בעיסוקו היומי, ההשפעה שלו על אנשים ונשים – כל אלו הופכים את מקצועו של המאפר למקצוע אמנותי וייחודי. אם גם אתם חולמים על קריירה באיפור אתם מוזמנים לרכוש כלים מקצועיים וטכניקות מתקדמות באחד מקורסי האיפור המקצועי הקיימים ולסלול לעצמכם את הדרך הבטוחה לעבודתכם כמאפרים מקצועיים ומובילים. נשים רבות מאמצות את האיפור כתחביב, ובתוך כך נהנות לעקוב אחר הטרנדים החדישים ביותר באיפור המתלווים לתצוגות האופנה.

איפור בבית, בקולנוע ובתיאטרון

איפור בסיסי משמש את רוב הנשים בשגרה היום יומית. לכל אחת ההרגלים שלה, המוצרים שהיא אוהבת ומתאימים לה ואופן השימוש הייחודי לה באיפור, אבל על תפקידו החשוב בחיינו אין כל ויכוח. איפור מייפה את הפנים, מסתיר ומטשטש פגמים שונים, מדגיש חלקים רצויים ורשימת היתרונות עוד ארוכה. סודו של האיפור הוא לאו דווקא בכמות השימוש בו ויסכימו על כך המאמינים ב "פחות זה הרבה".

גם מראה טבעי שהושג על ידי איפור מקצועי הוא מראה מאתגר ומורכב ליצירה. מעבר לשימושו האישי בבית, איפור הוא פונקציה חשובה בתעשיות מקצועיות כמו תעשיית הדוגמנות, תעשיית הקולנוע ותעשיית התיאטרון. עבודות האיפור של מאפרים על גבי סטים מקצועיים היא עבודה איכותית, אמנותית וייחודית. מאפרים מצויינים הם פונקציה מבוקשת מאוד בסרטים, הפקות אופנה והצגות הזוכות מדי שנה בפרסים נחשבים בקטגוריות האיפור.

איפה כדאי ללמוד איפור?

אף על פי שבמבט ראשון נראה כי כולם מלמדים את אותם המסלולים, לכל מוסד המלמד איפור יש סגנון ייחודי המגיע בעיקר מהאופי של מקים המכללה. הנה כמה מהמקומות ללמידת קורס איפור מקצועי:

ירין שחף

בית הספר המוכר של ירין שחף מקיים קורס איפור בעל התמחויות מגוונות – איפור יופי, אופנה, כלות ואפילו איפור חתנים וגברים. קורס האיפור מהווה מסלול יסודי וחווייתי לרכישת כלים מקצועיים ומציע לימוד של הטכניקות המובילות בשוק. בסיום קורס זה כל תלמיד יגבש את הטכניקה הייחודית שלו. קורס האיפור נמשך כחצי שנה וניתן ללמידה במסלול בוקר או ערב. חלקו הראשון של כל שיעור הוא חלק תיאורטי וחלקו השני מוקדש לעבודה מעשית. הקורס כולל ערכת איפור מקצועית, תיק עבודות ותעודות התמחות שונות. בנוסף מציע בית הספר אפשרות לקבלת מלגות.

האקדמיה לאמנות האיפור של מיקי בוגנים

כל המבינים באיפור ודאי מכירים את מיקי בוגנים – מבכירי המאפרים בארץ. האקדמיה לאמנות האיפור של מיקי בוגנים מציעה מגוון קורסי איפור – קורס איפור בסיסי, קורס איפור מקצועי, סדנת השתלמות למאפרים ועוד. בכל אחד מקורסי האיפור ייהנו המשתתפים מלמידת הכלים המקצועיים המובילים בתחום, מלימודים עיוניים ומעשיים, מיצירת תיק עבודות, מקבלת תעודת גמר מכובדת ואף תעודה מטעם משרד העבודה. בנוסף, לבוגרים המתאימים מובטח סיוע בהשתלבות בשוק העבודה.

תיאור סילבוס של קורס איפור

קורס איפור טוב יכלול הרבה תוכן, מזוודת איפור אבל הכי חשוב – סדנאות איפור מעשיות. במסגרת קורסי האיפור השונים תוכלו ליהנות מתכניות לימוד הכוללות את ההתמחות הדרושה לכם לעבודת איפור מקצועית. הנה רשימה קצרה של הדברים הנלמדים במהלך קורס איפור:

  • היכרות עם מוצרי האיפור המקצועי
  • התאמת האיפור למבנה וסוג הפנים והעור
  • התאמת האיפור לצרכי הלקוח – אופי, טעם, העדפות ומטרות
  • גימיקים, טרנדים ועוד
  • בחירה והתאמת צבעים
  • מכוון כלים וטכניקות לאיפור
  • תוספות מיוחדות
  • התחשבות בשיקולי תאורה, צילומי שחור לבן ועוד
  • בניית תיק עבודות מקצועי באיפור

התמחויות שונות באיפור מקצועי

עולם האיפור הוא רחב ועשיר וחייבים להיות עם אצבע על הדופק כדי לעקוב אחרי המגמות והטרנדים החמים ביותר כדי לא להישאר מאחור אבל באופן כללי לכל מאפר יש את תחום ההתמחות שלו שמהווה את הבסיס המקצועי שלו. נסקור כאן את ההתמחויות הפופלריות ביותר באיפור:

איפור אופנה


סרטון על איפור אופנה

איפור אופנה הוא האיפור שדורש את המיומנות הגבוהה ביותר מהמאפר: הלחץ להוציא קולקציה, הבנות שצריכות לצאת לבמה במהירות ואור הזרקורים שמכה בך במהירות – כל אלו דורשים מהמאפר להיות "חיית שטח" אמיתית ולהוציא מתחת לידיים את העבודות הטובות ביותר בזמן הקצר ביותר. האיפור חייב להתאים לבגדי המעצב ולתת גם צד אומנותי. איפור אופנה משלב בו שתי נישות של איפור: איפור במה ואיפור אומנותי ולכן הדרישה למאפרי אופנה, בעיקר בתצוגות חו"ל תמיד היתה ותמיד תהיה גבוהה.

איפור לצילום

איפור אופנה שאינו על מסלול משתייך לקטגוריה של איפור לצילום. אמנם מדובר בהפקות אופנה גדולות אך כאן מה שמכריע את איכות האיפור הוא דווקא הדיוק והתאמתו לצילום. כאן המאפר צריך להיות בעל אורך רוח ויכולת התמודדות עם אנשי מקצוע שונים כגון: מפיקים, צלמים, מאפרים ראשיים או מאפרי משנה. מאפר טוב לצילום יכול לעשות הבדלים משמעותיים בכל תמונה, לעיתים רק על ידי בחירת גוון נכון. איפור לצילום משמש גם כאשר מאפרים אנשים לפני שהם מופיעים בטלויזיה או בקולנוע.

מאפרת מקצועית

רוב המאפרים והמאפרות רוצים בעיקר לפתוח בקריירה עצמאית כמאפרים מקצועיים: מאפרת כלות או מאפרת עד הבית. כאן הנגיעה היא יותר אישית ובאמת מאפשרת למאפר לעבוד בקצב שלו בהתאם לדרישות השוק. מאפרת מקצועית טובה תדע להביא את היכולות שלה בהתאם לדרישות הלקוח ולהיות גם מעין "פסיכולוגית" של הלקוחות, לדוגמא: כאשר נערה רוצה איפור מיוחד מאוד לבת מצווה והאם מתעקשת שהאיפור יהיה עדין ולא בולט מדי, על המאפרת לספק את רצון הצדדים כמה שניתן כדי למנוע מחלוקות אבל עדיין להביא לוק שישאיר רושם חזק.

מסיימים ללמוד ומתחילים לאפר

השמיים הם בהחלט לא הגבול למאפר מקצועי מצליח. לאחר שתסיימו בהצלחה את קורס האיפור תוכלו לעסוק בכל מסגרת אליה תשאפו – תוכלו לעסוק כמאפרים באופן עצמאי, תוכלו להגיש את מועמדותכם לחברות איפור מובילות, תוכלו להשתלב בתחום האופנה או בנישת הקולנוע והתיאטרון. אם אתם אנשים בעלי כישורים ויכולות בתחום האיפור שחולמים עוד מילדות על עולם היופי בואו ללמוד עכשיו בקורס איפור המוצע לכם על ידי מיטב המאפרים בארץ. בקורס האיפור תרכשו ידע וכלים מעשיים לקריירה יצירתית ומצליחה.

מידע נוסף על איפור, מאפרים ומה שביניהם

ההתחלה שלכם כמאפרים מתחילה במילוי טופס והרשמה לקורס איפור, אך מאפר טוב חייב לחיות את השוק ולהביא את התשוקה והרצון למצויינות לתוך הלימודים. עולם האופנה מתחדש כל הזמן ולכן צירפנו לכם מספר אתרים מומלצים למאפרים שיאפשרו לכם לבוא מוכנים יותר ללימודים:

קבל מידע על קורס איפור
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס איפור
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר