קורס אימון אישי

קורס אימון אישי – על המקצוע שיניע אותך קדימה

צילום: Cameron Cassan

אימון אישי הוא אחד מהענפים המרכזיים והמשמעותיים כיום בתחום ההעצמה האישית. יחידים, זוגות, משפחות וגם ארגונים עסקיים בוחרים לעבור תהליכי אימון למטרות שיפור הכלים שברשותם וניהול יעיל וטוב יותר של חייהם. שיטות האימון האישי מתבססות על אימונים קצרי טווח בניגוד לשיטות הטיפול המסורתיות כמו פסיכולוגיה. תהליך אימון הוא תהליך ממוקד ונקודתי שבסופו יהיו למאומנים כלים מעשיים לשיפור היכולות והמיומנויות שלהם ולהשגת המטרות והיעדים שלהם. בקורס אימון אישי אתם תעברו חוויה עוצמתית של למידה מרתקת אודות שיטות האימון הקיימות בנוסף להתנסות מעשית באימון עצמו.

קורס אימון אישי יאפשר לכם לקבל תעודה רלוונטית ולעסוק כמאמנים באופן עצמאי ומעבר לכך, יעניק לכם הקורס שפע של כלים אותם תוכלו ליישם בחייכם האישיים והמקצועיים.

אימון אישי – למה זה חשוב?

יש לשער שכל אחד מאיתנו עובד על היבטים מסוימים בעצמו ובחייו כדי להרגיש טוב יותר, מסופק יותר ומאושר יותר. בכל אחד מאיתנו קיימת קשת רחבה של תכונות, מרכיבים ומאפיינים אשר גורמים לנו לבחור בחירות, להחליט החלטות ולהתנהל באופן מסוים בשגרת היומיום שלנו. סביר להניח שכל אחד מאיתנו רוצה לשפר היבט מסוים בחייו – במישור האישי, הזוגי, המקצועי או אחר. שיטות האימון האישי מציעות אלטרנטיבות לתהליכי טיפול מסיביים וארוכי שנים. אימון אישי מתמקד בעשייה, בפעולה, בכלים טכניים יעילים אשר יגרמו לכך אחד לשפר מיומנויות ויכולות בחיים. אימון אישי יצייד את המאומנים במבחר כלים ייעודיים ואישיים המתאימים לו כדי להעצים את ולמקסם את התפקוד שלו במגוון המישורים המרכיבים את חייו.

על תולדות האימון – החיים זה (לא) רק ספורט

המונח והמקצוע צמחו מעולם הספורט המקצועי בארצות הברית של שנות ה – 70. מאמני הספורט המקצועיים עשו שימוש בשיטות אימון כדי לשפר את הביצועים של הספורטאים, להניע אותם להישגים ולהעניק להם כלים שיסייעו להם להתמודד עם האתגרים העומדים בפניהם. מאז ועד היום השתכללו והתפתחו שיטות האימון לכדי מקצוע של ממש. מאמנים אישיים כיום הם דמויות מפתח בכל הקשור להעצמה, טיפוח ושיפור מיומנויות החיים של כל אחד מאיתנו.

מהו למעשה האימון האישי?

שיטת האימון האישי מתבססת על מעשים, על טכניקות ועל כלים פרקטיים שיחוללו את השינוי הנדרש בחייהם של המאומנים. האימון האישי מתחולל על ידי ביצוע תרגילים ופיתוח יכולות חשיבה ועשייה. בניגוד לשיטות הטיפול המסורתיות, בהן עיקר הטיפול סובב סביב עברו של המטופל, האימון האישי מתמקד בעתיד, מגדיר מטרות ויעדים ברורים ומעניק כלים מתאימים להגיע לאלו. אימון אישי ממש בדומה לאימון כושר, מתבסס על אימון עקבי של המוח שלנו, אותו האזור האחראי על הרגשות שלנו, על המחשבות, על הבחירות ועל ההחלטות. אימון אישי איכותי ומקצועי אמור לגרום לנו בסופו של דבר להתמקד באופן ברור ומוחלט ברצונות האמיתיים שלנו ובכלים המדויקים שנמצאים בכל אחד מאיתנו שיעזרו לנו לממש אותם.

קורס אימון אישי – מהן מטרות הקורס ומה לומדים בו?

עם צמיחתו ומיסודו של תחום האימון האישי הוקמו מרכזי לימוד רבים אשר מציעים מבחר מסלולי לימוד של אימון אישי. מטרת קורסי האימון האישי היא להכשיר את התלמידים באופן מעשי ומקצועי לתפקידם כמאמנים עצמאיים, להקנות להם את הכלים הדרושים ולפתח אצלם את אותן המיומנויות שיגרמו להם להיות מאמנים איכותיים ומובילים. רמות הקורס שונות ונבדלות זו מזו אבל ניתן לומר כמעט בוודאות שכל הקורסים נשענים על שיטות לימוד מרתקות הכוללות סימולציות והתנסויות רבות בשטח, במטרה להמחיש מצבים אמיתיים רבים ככל האפשר.

בין הנושאים הנלמדים בקורס אימון אישי:

  • מהו האימון האישי? היכרות ומושגי יסוד.
  • כלי האימון של המאמן – הקשבה, העצמה ועוד.
  • אזורי נוחות, פחדים וחסמים – זיהוי והתמודדות.
  • חשיבות החזון האישי להצלחת האימון.
  • כלים וטכניקות לאימון אישי.
  • התנסויות מעשיות רבות באימון מקצועי.

קורס אימון – איפה לומדים? הנה כמה מקומות מומלצים:

המכללה הבינלאומית לאימון וניהול ICCM

ICCM מזמינה אתכם להצטרף למסלול הכשרת מאמנים מוסמכים. המסלול מתאים למעוניינים להיות מאמנים אישיים, מאמנים זוגיים ומאמנים עסקיים. במהלך הקורס יקבלו הסטודנטים את כל הידע והכלים להיות מאמנים מוסמכים.

תות תקשורת – אלון גל

בית הספר תות מכשיר מזה שמונה שנים מאמנים לתפקידי אימון אישי. בית הספר נחשב לאחד מבתי הספר המוכרים ללימודי אימון אישי בארץ, תוך שהוא שם דגש מרבי על התנסות מעשית באימון. בית הספר משתף פעולה עם מוסדות לימוד נוספים ומעניק לתלמידים הכשרה גג –אקדמית.

גומא – המרכז הישראלי לגישור ואימון

מבתי הספר המובילים לאימון אישי המציע קורסי אימון מתקדמים באמצעות מרצים מנוסים ומוכשרים. בית הספר פועל בהצלחה למעלה מעשר שנים, בעוד הוא הכשיר אלפי מאמנים לשוק הפרטי והעסקי.

המכללה האקדמית להנדסה ירושלים בשיתוף קבוצת יוזמות

יחידת לימודי ההמשך של המכון הטכנולוגי לישראל המכשירה מידי שנה בוגרים באמצעות מגוון עשיר של קורסים, סדנאות, השתלמויות והתמחויות מגוונות. היחידה מציעה קורס אימון אישי באמצעות תכני לימוד מרתקים, מרצים בכירים והתנסויות דינאמיות בשטח.

אימון אישי – פריצת הדרך שלכם לחיים טובים יותר

לסיכום, אחד התחומים הפופולאריים בשנים האחרונות שממשיך לצבור תאוצה הוא תחום האימון האישי. שיטת האימון האישי, להבדיל משיטות טיפול מסורתיות כמו טיפולים התנהגותיים הלקוחים מתחום הפסיכולוגיה, מבוססת על אימון קצר מועד ומתמקדת במתן כלים מעשיים רלוונטיים לשיפור והעצמה של כלל תחומי החיים. תהליכי האימון מתבצעים באופן נקודתי, על ידי תרגול תרגילים פרקטיים ויישום משימות ייעודיות שהוגדרו בין המאמן למאומן. האימון האישי הוא כיום תהליך מוכר ונפוץ בו נעזרים אנשים פרטיים יחידים כמו גם חברות וארגונים עסקיים.

התמחות באימון כוללת התמקצעות בתתי התמחויות כמו אימון אישי, אימון זוגי ואימון עסקי. התמחויות אלו תוכלו לעבור באמצעות מבחר קורסי אימון המוצעים לכם כיום על ידי מיטב מוסדות הלימוד. מעבר לתעודת המאמן אותה תרכשו בתום הלימודים, אין ספק שחוויית לימודי האימון עצמה תעשיר ותעצים כל אחד באופן אישי ומכאן, מתעצמת חשיבותה.

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר