קורס עיסוי

כוחו של מגע

עם התפשטותה של הרפואה המשלימה ותחומי הטיפול המצויים בה, נעשה תחום הטיפול במגע לאחד מהתחומים הנפוצים והמבוקשים בה. טיפול במגע כולל תרפיות מגע רבות מסוגים שונים, כל אחת בפני עצמה או בשילוב של מספר שיטות; אחד מהענפים המובילים בתחום תרפיית המגע הוא תחום העיסוי.

תחום זה, המסאז', כפי שאנו מכירים אותו, הפך מפינוק גרידא המוענק באהבה בין חברים וקרובים, לתחום מקצועי וענף הכולל בתוכו טכניקות טיפול רבות. כיום, הפך העיסוי לתחום ידוע ומקובל והשפעותיו החיוביות מוכרות ברפואה הקונבנציונלית כמו גם במדע. השפעות העיסוי הן רבות ומגוונות – החל מ"זמן האיכות" שמקדיש המטופל לעצמו, דרך ההשפעות הפיזיות של סוגי העיסוי השונים וסיוען בפתרון בעיות ממשיות, דרך ההשפעות הנפשיות הישירות של הרגיעה בזמן הטיפול וההשפעות הנפשיות של הטיפול עצמו ועד הנחמה הבסיסית שבמגע.

המגע הוא הכלי הראשון שאנו מכירים בעולם הזה, והוא הדבר הבסיסי ביותר הנדרש לאנשים, לבריאותם הנפשית והפיזית. עם השנים והמתח, עיסוקי החיים ומסכות הבגרות… רבים מאיתנו מתרחקים ממגע כצורך בסיסי – פיזי ונפשי – שוכחים ממנו, ולדבר יש השפעות עמוקות על בריאותנו הכללית.

סוגי עיסוי

 • עיסוי שוודי – אחת משיטות הטיפול במגע הנפוצות ביותר. מטרתו להמריץ את מחזור הדם ואת בלוטות הלימפה, להקל על כאב ועל מתח ולהגביר את הבריאות הגופנית ואת חוסנה.
 • עיסוי רפואי – נוגע בתחום הפיזיותרפיה. מיועד לטיפול באברים פגועים ולהחזרתם לתפקוד תקין ולחידוש רקמות וריפוי.
 • עיסוי רקמות עמוק – מתמקד בגידים, מפרקים ושרירים. מתבצע ללא שמנים בדרך כלל ומבוסס על עצמת הלחץ שמפעיל המטפל כדי להגיע לרקמות העמוקות ולהשפיע עליהן. מומלץ לספורטאים ולמטופלים אחרי פציעה.
 • עיסוי באבנים חמות – משתמש באבני בזלת מחוממות לסיוע בטיפול. ייחודו של סוג זה של עיסוי הוא הבדלי החום שיוצרות האבנים – תרמותרפיה – החום והקור מאפשרים חדירה קלה יותר לרקמות והשפעה עמוקה יותר בעלת אפקט של ריפוי. בנוסף, התרמותרפיה מזרימה דם לאזורים שבדרך כלל זרימת הדם בהם אינה מיטבית.

מטרות קורס עיסוי

קורס עיסוי בתחום עיסוי מסוים יכשיר את בוגריו בכל הדרוש לטיפול באותה טכניקת עיסוי, כולל הידע הנדרש בתחום האנטומיה-פיזיולוגיה של גוף האדם וכולל יחסי מטפל-מטופל וניהול תהליך טיפולי וקליניקה.

בין הנושאים הנלמדים בקורס עיסוי בסיסי:

 • מבוא לעיסוי ולטכניקה המסוימת
 • יציבה נכונה של המטפל
 • טכניקות עיסוי לפי אזורי הגוף השונים
 • שחרור מפרקים
 • שיטות טיפול מתקדמות
 • טיפול בשכיבה על הצד, לנשים הרות
 • טיפול לספא
 • תשאול ואבחון – בניית תהליך טיפולי
 • רפואה מערבית א' – אנטומיה ופיזיולוגיה
 • התנסות קלינית

מוסדות לימוד מומלצים ללימודי קורס עיסוי

מכללת רידמן – המכללה הבינלאומית לרפואה משלימה

מכללה מובילה זו מציעה מסלול לימודים מקיף ושלם בן שלוש שנים, ללימוד תרפיות המגע – מגמת עיסוי אינטגרטיבי. במסגרת מגמה זו לומדים הסטודנטים מגוון של תרפיות מגע: עיסוי שוודי הוליסטי, עיסוי משולב, עיסוי רפואי, עיסוי רקמות עמוק, אבחון וטיפול בבעיות אורטופדיות וספורט תרפיה. באופן זה מכשיר המסלול את בוגריו למקצוע שלם ומקיף וליכולת להציע מגוון רחב של כלי טיפול ואפשרויות טיפול למטופליהם, ואת האפשרות להשתלב במקומות עבודה רבים ושונים בסיום הלימודים. כל אחד מהקורסים הנלמדים במסלול המקיף מוצע ללימוד גם בפני עצמו, כקורס נפרד ובלתי תלוי.

מירב – המכללה לרפואה משלימה בשיתוף מכבי טבעי

מכללה זו, מבית היוצר של האוניברסיטה הפתוחה ובפיקוחה, מציעה קורס עיסוי רפואי במסלול חד-שנתי לדרגת מטפל מוסמך או במסלול דו-שנתי לדרגת מטפל בכיר. מסלול זה נלמד בהיקף של כ-700 שעות לימוד וקיימת אפשרות לבחור בין שנת לימודים אחת או שנתיים וכן אפשרות להמשיך להתמחות והתמקצעות נוספות בשנת לימודים שלישית.

מכללת תמורות – המכללה לרפואה משולבת

מכללה בעלת אווירה ייחודית. מציעה קורס ללימודי עיסוי משולב ובו נלמדים תחומי העיסוי הבאים: עיסוי שוודי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי באבנים חמות ועיסוי רפואי. הקורס שם דגש על שילוב נכון של הטכניקות ועל התאמתן למטופל הספציפי ולמצבו הנתון.

משך זמן לימודי עיסוי

לימודי קורס עיסוי משתנים מאוד ממקום למקום ותלויים בתכני מסלול הלימודים הספציפי. עם זאת, במרבית המקומות קורס ללימודי עיסוי משולב (כמה תחומי עיסוי) יימשך לפחות שנה, עם אפשרות לשנתיים או שלוש. קורסים בודדים ללימודי תחום עיסוי אחד מסוים יימשכו כמה חודשים, פעם או פעמיים בשבוע.

אופן לימודי הקורס

קורסים ללימודי עיסוי כוללים ידע תיאורטי הקשור בטכניקות עיסוי וכן באנטומיה ובפיזיולוגיה של גוף האדם, וכמובן כוללים תרגול מעשי רב של הידע התיאורטי. במרבית הקורסים מתקיימת קליניקה חיצונית מלבד התרגול הכיתתי של התלמידים זה על זה והסטודנטים אף נדרשים לסטאז' חיצוני מתועד לצורך קבלת תעודת ההסמכה.

קבלת תעודה והסמכה בסיום הקורס

כל מוסדות הלימוד מעניקים תעודת סיום מטעמם, בהתאם לתכני הקורס ולמשכו. קיימות תעודות "מטפל מוסמך" בתרפיית מגע מסוימת, ותעודות "מטפל בכיר" – ההבדל נעוץ במשך הלימודים ובשלבים השונים במסלול ובהעמקה בתחום.

שכר מסיימי קורס עיסוי

מעסה מתחיל המועסק כשכיר יכול להשתכר משכורות שבין כ-4,000 ₪ ברוטו לחודש ועד למשכורות של כ-8,000 ₪ ברוטו לחודש, למעסים מנוסים (ובדרך כלל כאלה שהם מטפלים בעלי תחומי טיפול נוספים מלבד עיסוי).

מידע נוסף אודות לימודי עיסוי

קורס עיסוי מיועד לכל מי שאוהב להעניק, באופן הבסיסי ביותר. מגע יכול לחולל פלאים, ובשילוב עם טכניקות ידועות וברורות ועם ידע המוענק בקורס מקצועי לעיסוי – הדבר נכון שבעתיים.

קיים כיום מגוון רחב של קורסים לעיסוי בשיטות שונות; אפשר ללמוד שיטה אחת ואפשר ללמוד במסלול המשלב כמה שיטות, או ללמוד כמה קורסים בשיטות שונות ולשלב בעצמכם.

המקצוע נפוץ ודרוש כיום והתעודות המוענקות במסלולי הלימודים השונים בדרך כלל מוכרות כהסמכה גם לצורך עבודה בספא ואף להשתלבות במרפאות הטבעיות בקופות החולים השונות.

קבל מידע על קורס עיסוי
מלא פרטים לקבלת מידע
שם פרטי *
משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס עיסוי
שם פרטי *
משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *
בחר מוסדות לימוד

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר