קורס ניהול פרויקטים

ככה תנהל את הקריירה שלך נכון!

תפקיד ניהול פרויקטים בימינו הוא בהחלט מקצוע העומד בפני עצמו. תפקידי ניהול פרויקט הם מהתפקידים המגוונים והמאתגרים ביותר הקיימים כיום בשוק העסקי הדורשים מהעוסקים בהם מגוון כישורים מתקדמים. תפקידי ניהול פרויקטים נפוצים מאוד בעולמות ההיי טק, שם נדרשים ממנהלי הפרויקטים כישורים ניהוליים וטכניים מקצועיים ביותר אבל, גם בעולמות הארגוניים תפקיד מנהל הפרויקט הוא תפקיד ייחודי ומרכזי הנושא עימו אחריות רבה לידע ולמקצועיות.

קורסי ניהול פרויקטים יעניקו לכם מידע עשיר ומתקדם אודות תפקידו של מנהל הפרויקטים ויספקו לכם כלים מעשיים לניהול פרויקטים מוביל הלכה למעשה. לאחר קורס ניהול פרויקטים, יהיו בידיכם השיטות, הטכניקות והמיומנויות לניהול מקצועי ומתקדם של פרויקטים, ניהול אשר יוביל אתכם, את הארגון שבו אתם עובדים ואת לקוח הפרויקט הסופי להצלחה משמעותית.

חמשת שלבי החיים של הפרויקט בארגון

ניהול איכותי של פרויקט הוא משימה מורכבת. על מנהל הפרויקטים לעמוד ביעדים הכרחיים כמו סיום הפרויקט על פי לוחות הזמנים שהוגדרו, עמידה ביעדי הפרויקט עצמם, בקרה על איכות התהליכים או המוצר וכמובן, השגת שביעות רצון הלקוח ומינוף פעילות החברה בשוק שבו היא פועלת.

נהוג לאפיין פרויקטים בסדרי גודל כאלו בחמישה שלבי "חיים". הראשון שבהם הוא שלב הייזום וההתנעה. בשלב זה עולה הצורך בפרויקט ומתגבש הרעיון. בשלב הייזום מוגדרות המטרות העסקיות, השיווקיות והטכנולוגיות של הפרויקט ובו מתקבלת למעשה ההחלטה על תחילת העבודה. השלב הבא הוא שלב התכנון המהווה שלב משמעותי וחשוב כתנאי בסיסי להצלחת הפרויקט. השלב הזה כולל את תכנון תכולות העבודה, תכנון לוחות הזמנים, תכנון עלויות, תכנון מאפייני המוצר, תכנון ניהול סיכונים, רכש ועוד.

שלב הביצוע הוא לרוב השלב המשמעותי והיקר בפרויקט, בו פועל צוות הפרויקט ליישום שלב התכנון. שלב הבקרה כולל את הפיקוח על לוחות הזמנים, איכות המוצר, עלויות, ניהול משאבים, כוח אדם ועוד. השלב האחרון בפרויקט הוא שלב הסגירה ובו מסתיים הפרויקט על כל הנלווה לכך – סגירת חוזים משפטיים רלוונטיים וכו'.

מהם הכלים הנרכשים בקורסי ניהול פרויקטים?

במהלך קורסי ניהול פרויקטים אתם תוכלו לרכוש את מעטפת המידע האיכותית והמקצועית לתפקידי ניהול פרויקטים בנוסף לכלים מעשיים רבים אותם תוכלו ליישם בעבודה. בין הנושאים הנלמדים:

 • מבוא לניהול פרויקטים – שיטות ניהול פרויקט, מתודולוגיות ועוד
 • גורמי הצלחה וכישלון של פרויקט
 • תפקידיו, סמכויותיו וכישוריו של מנהל הפרויקטים
 • תכנון הפרויקט – שלבי ייזום
 • מוצרים פיננסיים בפרויקט
 • תכולות הפרויקט, תזמון ומסמכים
 • תקציב הפרויקט
 • בקרה על הפרויקט
 • היבטי כוח אדם בפרויקט
 • ניהול התקשורת בפרויקט
 • ניהול איכות בפרויקט
 • ניהול סיכונים
 • ניהול הרכש בפרויקט
 • היבטים משפטיים – חוזים ועוד
 • תהליכי סגירת הפרויקט
 • ניהול מיומן בסביבה מרובת פרויקטים

מוסדות ללמידת קורסי ניהול פרויקטים

תפנית – האוניברסיטה הפתוחה

מרכז הלימוד למנהלים ופיננסיים של האוניברסיטה הפתוחה מקיים קורס ניהול פרויקטים מקיף שמטרותיו הן הכרת מבנה הפרויקט, הכרת התהליכים המתקיימים בו, הבנת מונחי היסוד והמאפיינים המרכיבים את עולם ניהול הפרויקטים, הכרה ורכישה של הכלים המקצועיים לניהול הפרויקטים ועוד. קהל היעד של הקורס הוא מנהלי פרויקטים מתחילים, מנהלי יחידות פונקציונאליות בארגון ונותני ומקבלי שירותים בתחום הפרויקטים. קורס ניהול הפרויקטים נלמד בהיקף של 120 שעות אקדמאיות ומתוכן, 20 שעות יוקדשו לפרויקט הגמר של הקורס. בוגרי הקורס יקבלו תעודה מטעם יחידת לימודי ההמשך של האוניברסיטה הפתוחה.

הטכניון – היחידה ללימודי המשך

קורס ניהול פרויקטים ביחידה ללימודי המשך של הטכניון הוקם במטרה להקנות למשתתפים ידע, הבנה וכלי ניהול אפקטיביים אשר יסייעו לניהולו התקין של הפרויקט. הקורס מיועד למנהלי פרויקטים בפיתוח ובהקמות, למנהלי תפעול, למנהלי אחזקה, למנהלי מחלקות ואף למארגני אירועים. נושאי הלימוד המגוונים בקורס כוללים למידת מבנים ארגוניים, בקרה ניהולית, תחומי הידע והממשקים בניהול פרויקט, תכולות ותקציבי פרויקט ועוד. תנאי הקבלה לקורס כוללים את השכלתם האקדמאית של המועמדים, ניסיון מעשי בתעשייה וכן מעבר וועדת קבלה. קורס ניהול פרויקטים נלמד בקמפוס היחידה בחיפה ובירושלים והיקף הקורס הוא 85 שעות, מתוכן 15 שעות פרויקט. לבוגרי הקורס תוענק תעודת גמר מטעם הטכניון – היחידה ללימודי המשך.

ג'ון ברייס – המרכז להדרכת מחשבים

מרכז ג'ון ברייס מקיים קורס ניהול פרויקטי תוכנה. אם אתם עוסקים בסביבת מחשוב והיי טק, או מתעתדים לעסוק באלו, קורס ניהול פרויקטי תוכנה יאפשר לכם להכיר את המאפיינים הייחודיים של ניהול פרויקטים בתחום מערכות המידע והתוכנה. הקורס מתאים למנהלים בעלי ניסיון מעשי אשר מעוניינים לרכוש מיומנויות ניהול מובילות, למנהלי פרויקטי תוכנה העוסקים בניהול מוצרים בעולם ה – IT ולמנהלי מערכות מידע. תכנית הלימוד בקורס מבוססת על עולמות ניהול הפרויקט העכשווי תוך הצגת היבטים רלוונטיים, רכישת כלים יעילים והתנסות מעשית. הקורס מועבר על ידי צוות מרצים בכיר לו ניסיון רב בניהול פרויקטים הלכה למעשה. היקף הקורס הוא 124 שעות בנוסף ל – 50 שעות פרויקט עצמי. בתום הקורס, תוענק לבוגרים תעודת מנהלי פרויקט תוכנה.

לסיכום, ניהול פרויקטים מנצחים דורש הכשרה מקצועית מובילה

תפקידו של מנהל הפרויקטים כאחראי על כל שלבי הפרויקט הוא תפקיד מורכב ומאתגר. על מנהל הפרויקטים להיות בקיא במגוון היבטים המרכיבים את הפרויקט, תוך היכרות מעמיקה עם עולמות התוכן של הפרויקט בסביבה שבה הוא מושק. על מנהל הפרויקטים לדעת להתנהל בסביבה ארגונית, כלכלית, תקציבית וטכנית ולתת מענה הן לארגון בו הוא פועל והן ללקוח הסופי.

אם אתם עוסקים כיום בתפקידים אלו, או מעוניינים להשתלב בהם, קורסי ניהול פרויקטים יעניקו לכם את כל המידע הדרוש לכך כמו גם את שיפור היכולות שלכם ושכלול המיומנויות המקצועיות שלכם. אין כל ספק כי לאחר קורס ניהול פרויקטים, המהווה בסיס הכשרה מתקדם לתפקיד, אתם תהיו אנשי מקצוע טובים ומנוסים יותר.

קבל מידע על קורס ניהול פרויקטים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס ניהול פרויקטים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר