קורס ניהול משאבי אנוש

המשאב היקר שלך לקריירה ארגונית מצליחה

אחד המשאבים היקרים והחשובים ביותר בעולמות הארגוניים והעסקיים כיום הוא כוח האדם אשר פועל בהם. אנשי משאבי האנוש בכל חברה הם אנשי מקצוע מומחים אשר אחראיים על הנעת תהליכים ארגוניים, גיוס צוות מתאים, ביצוע ראיונות עבודה, פיתוח והעברת הדרכות וכן על מתן מענה לצוות לאורך כל דרכו המקצועית. העולם העסקי הוא עולם תחרותי ואחד הכלים המשמעותיים ביותר שמסייעים לארגונים השונים להצליח, הוא גיוס איכותי של כוח אדם מוכשר.

קורסי מנהלי משאבי אנוש יעניקו לכם את האפשרות להכיר את עולם משאבי האנוש לעומק ולקבל כלים מקצועיים לעסוק בו בהצלחה. לאחר לימודי ניהול משאבי האנוש, תוכלו להשתלב באחד התפקידים המרתקים והמקצועיים ביותר בעולם הארגוני.

אפשרויות התעסוקה לבוגרי קורס ניהול משאבי אנוש

ארגונים רבים במשק הישראלי מתפעלים מחלקות משאבי אנוש מקצועיות בהן יוכלו בוגרי קורס ניהול משאבי אנוש להשתלב. התפקידים המוצעים לבוגרים במסגרות ארגוניות בחברות, גופים ועסקים הם תפקידי ניהול, גיוס ומיון עובדים, תפקידי רווחה ופיתוח עובדים, תפקידי הדרכת עובדים או הכשרה וכן, תפקידי ניהול משאבי אנוש.

מה לומדים בקורס ניהול משאבי אנוש?

קורסי ניהול משאבי האנוש מתקיימים על ידי מוסדות הלימוד המובילים בארץ וכוללים את כלל נושאי הלימוד הדרושים לעבודתו היומית של מנהל משאבי האנוש. התכנים בקורסים כוללים את מיטב הכלים העיוניים כמו גם המעשיים הדרושים לעבודה. בקורסים יינתן דגש על פיתוח יכולות ומיומנויות מקצועיות ואישיות, על הכרה והבנת המבנים והתהליכים אשר מאפיינים את התחום ועוד. בין הנושאים הנלמדים בקורס:

  • יסודות הארגון והניהול: מהות ומבנה הארגון הניהולי, היבטי משפט ויחסי עבודה, שוק העבודה.
  • טכניקות ניהול: ניהול משא ומתן, בניית צוות ועבודת צוות, קונפליקטים בניהול משאבי אנוש והדרכים להתמודד איתם, ניהול ישיבות ודיונים, סגנונות ניהול, מוטיבציה אישית וארגונית.
  • תפקידיו של מנהל משאבי אנוש והמיומנויות הנדרשות: מיון וגיוס עובדים, ראיון טלפוני ומיון קורות חיים, ייעוץ ארגוני ופיתוח מנהלים, הערכות עובדים כולל שיחות משוב, ניהול תהליכי פיטורין, התמודדות עם לחץ ושחיקה בעבודת הצוות.

מוסדות ללמידת קורס ניהול משאבי אנוש

ספיר – המרכז ללימודי חוץ

מכללת ספיר אשר שוכנת בדרום הארץ מציעה לתלמידיה מגוון רחב של מסלולי לימוד לתואר וכן, ללימודי תעודה והסמכה. קורס ניהול משאבי אנוש במכללת ספיר מיועד לאקדמאים, למנהלי משאבי אנוש, לאלו שמעוניינים לעסוק בתחום וכן למנהלים בארגונים שרוצים להעמיק את הידע הארגוני שלהם. נושאי הקורס מקנים קשת רחבה של כלים אשר יאפשרו למשתתפים להתמודד עם המשימות והאתגרים הניצבים מולם בעבודתם היומית: איתור, גיוס, מיון והשמת עובדים, תקצוב ותקנים, פיתוח מנגנוני הנעת עובדים ומנהלים, טיפוח מצוינות ונאמנות ועוד. מתכונת הלימודים כוללת הרצאות פרונטאליות מאת מיטב אנשי המקצוע בתחום, מטלות קבוצתיות ודיונים אשר עוסקים בדילמות ניהוליות רלוונטיות לסוגיהן. חלק מתכני הקורס הייחודי מועברים בשיתוף חברות ייעוץ מובילות בתחום הארגוני כמו אדם מילוא וחברת לוטם. הקורס נלמד בהיקף של 140 שעות אקדמאיות, אחת לשבוע. בתום הקורס ולאחר שהמשתתפים עמדו בתנאי הקורס כולל ביצוע פרויקט הגמר, תוענק לבוגרים תעודת ניהול משאבי אנוש מטעם המכללה האקדמית ספיר (המרכז ללימודי חוץ), חברת אדם מילוא וחברת לוטם.

המי"ל – המרכז הישראלי לניהול

המרכז הישראלי לניהול הוא ממוסדות הלימוד המובילים בארץ להכשרות מנהלים. מרכז הלימוד מקיים קורסים, סדנאות והשתלמויות במגוון נושאים הקשורים לעולמות הניהול כמו שיווק ומכירות, רכש ולוגיסטיקה, קורסים ייעודיים לדירקטורים, יו"רים, סמנכ"לים ומנכ"לים וכן הדרכה, פיתוח ארגוני וניהול משאבי אנוש. קורס יסודות בניהול משאבי אנוש מהווה בסיס מקצועי איתן לעיסוק בתחום וכן אפשרות ללמידה ולשיפור מיומנויות בניהול משאבי אנוש. הקורס מיועד למנהלי משאבי אנוש בדרגות שטח ולמנהלים אשר מעוניינים לרכוש הכשרה ראשונית בתחום משאבי האנוש. הנושאים הנלמדים בקורס כוללים את כלל יסודות המקצוע כמו גיוס ומיון עובדים, מיומנויות ראיון עובדים, קליטת עובדים, הערכת ביצועים, הדרכת עובדים, רווחת עובדים, תהליכי פיטורין ועוד. בתום הקורס, תוענק לבוגרים תעודה מטעם בית הספר למנהלים של המי"ל. הקורס יילמד בהיקף של 48 שעות אקדמאיות.

מכללת רמת גן – האוניברסיטה הפתוחה

מכללת רמת גן מהווה את מרכז הלימוד המוביל של האוניברסיטה הפתוחה – האוניברסיטה הגדולה בישראל. כ – 9,000 תלמידים במכללה נהנים ממסלולי לימוד מגוונים וחדישים, מכיתות לימוד מתקדמות ומצוות מרצים בכיר בכל תחום. קורס ניהול משאבי אנוש במכללת רמת גן יקנה למשתתפים ידע רב וכלי ניתוח מתקדמים להבנת מבנים ארגוניים ותהליכי ניהול בארגונים. גם קורס זה כולל את מעטפת המידע המקצועית הדרושה לעבודתו של מנהל משאבי אנוש תוך שימת דגש על יסודות הארגון והניהול וכן על הקניית טכניקות ניהול מתקדמות. במסגרת הלימודים יבצעו המשתתפים פרויקט לימודי ייחודי הכולל ניתוח ביקורתי של אירועים שונים הלקוחים מהמציאות הניהולית בתחום הארגוני. הקורס נלמד בהיקף של 2 סמסטרים אחת לשבוע ובסופו, תוענק לבוגרים תעודת גמר מטעם מכללת רמת גן.

על ניהול משאבי אנוש וכלל ההיבטים המקצועיים

לסיכום, אחד התפקידים המשמעותיים ביותר בעולם העסקי הארגוני הוא תפקידם של מנהלי משאבי האנוש. תחום משאבי האנוש התפתח רבות בשנים האחרונות ומגמת עלייה זו נמשכת באופן אינטנסיבי. זאת בשל העובדה כי חברות רבות במשק הכירו בכך שאחד המשאבים היקרים ביותר לארגון, הוא המשאב האנושי. היכולת לגייס עובדים איכותיים, להניע תהליכים ארגוניים מקדמים, לשמר עובדים ולהוביל תוכניות פיתוח שונות – זוהי יכולת מקצועית ומאתגרת ביותר אשר ממקסמת את סיכוייה של כל חברה להצלחה בתחום שבו היא פועלת.

אם תחום משאבי האנוש מעניין אתכם, אם גם אתם מעוניינים לעסוק במגוון ההיבטים המרתקים, המקצועיים והאנושיים גם יחד המאפיינים את תחום משאבי האנוש, תוכלו לקבל הכשרה מקצועית ומקיפה באמצעות אחד מקורסי ניהול משאבי האנוש המוצעים כיום על ידי מגוון מרכזי לימוד בארץ.

קבל מידע על קורס ניהול משאבי אנוש
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס ניהול משאבי אנוש
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר