קורס מכירות

חושבים שאתם טובים במכירות? רואים את עצמכם עובדים בתפקידים מגוונים, עצמאיים ודינאמיים ובסביבת עבודה תוססת ומלהיבה? אז תכירו בבקשה את תחום המכירות: מהתחומים המשמעותיים והמרכזיים ביותר בכל ארגון.

להפוך את היכולת שלכם לאחד המקצועות הרווחיים בשוק

אנשי המכירות בארגון הם אנשים מיומנים, מנוסים ומקצועיים אשר מתמחים בניהול לקוחות, ביצוע עסקאות ומתן שירות מצטיין. החשיבות הרבה של אנשי המכירות לארגונים גורמת לאלו להשקיע במחלקות המכירות משאבים אדירים וכך, הופכים תפקידי המכירות לתפקידים מבוקשים ביותר. העבודה הדינאמית, המפגש עם קשת הלקוחות הרחבה, האפשרות לקבלת משכורות גבוהות– כל אלו הופכים את תפקידי המכירות לתפקידים הנחשקים בשוק.

על תפקידו המגוון (והמשתלם) של איש המכירות

איש המכירות בימינו נושא תפקיד מרכזי ובולט בארגון. חברות רבות בשוק מגייסות את טובי המועמדים להוות את זרוע המכירות בחברה והסיבה נעוצה בעיקר בעובדה כי אנשי המכירות הם אלו אשר באים במגע ישיר עם הלקוח, הם אלו אשר מייצגים את החברה ולהם בסופו של דבר הכוח למנף את רווחיות החברה. תפקידו של איש המכירות מאופיין בעבודה אינטנסיבית ומאתגרת.

איש המכירות נפגש במהלך עבודתו עם מגוון לקוחות החברה, מוביל תהליכי מכירה מרתקים ומבצע עסקאות משמעותיות. בנוסף, בפני איש המכירות פתוחות לרוב אפשרויות קידום ניהוליות רבות בארגון. איש המכירות נהנה מתנאים ייחודיים – רכב (במידה ומדובר בתפקידי שטח), טלפון נייד וכן, עמלות מצוינות מכל מכירה אותה הוא מבצע.

אפשרויות התעסוקה של איש המכירות

היות וחברות בשוק בתחומי עיסוק ובהיקפי פעילות שונים מתפעלות מחלקות שיווק ומכירות, אפשרויות התעסוקה של איש המכירות בהתאם הן רבות – מכירות ללקוחות עסקיים, מכירות ללקוחות פרטיים, מכירות למוסדות ולתעשיות, מכירות שטח, מכירות טלפוניות ועוד. כל אחד, על פי בחירתו, יוכל בתום ההכשרה הרלוונטית לבחור לעצמו את מסגרת העבודה המועדפת עליו.

הכשרה מקצועית לתפקיד מוביל בכל ארגון

נושאי הלימוד אליהם נחשפים התלמידים בקורס מכירות הם נושאים מרתקים כמו פרזנטציה אישית, פרזנטציה מול הלקוח, יצירת תקשורת חיובית, זיהוי מצבים למינוף מכירה, פיתוח מיומנויות מחשבה וגם:

  • תקשורת בינאישית.
  • מודלים להשפעה ולשכנוע.
  • איתור צרכי הלקוח.
  • הצגת המוצר ללקוח.
  • התמודדות עם התנגדויות לביצוע העסקה.
  • טכניקות לסגירת העסקה.
  • כלים למשא ומתן.
  • חוויית הלקוח.
  • סגנונות תקשורת – תקשורת מילולית, שפת גוף.

מוסדות מומלצים ללמידת קורס מכירות

Y.Z.M – בית הספר ליזמות עסקית

בית הספר הוותיק פועל בארץ מזה 30 שנים ומכשיר בוגרים רבים בתחומי היזמות העסקית. מלבד קורסים מגוונים, השתלמויות, ימי עיון, כנסים וסדנאות ניהול מובילות, מקיים בית הספר קורס מכירות מעשי אשר נשען על שיטות לימוד אפקטיביות הלקוחות מעולמות המכירה העכשוויים. קורס המכירות נלמד בהיקף של 6 מפגשים שבועיים בני 4.5 שעות אקדמאיות. הקורס מקנה דגש מיוחד על אמנות המכירה ואמנות השירות ובסופו, תוענק לבוגרים תעודת גמר מטעם בית הספר.

תפנית – האוניברסיטה הפתוחה

בית הספר תפנית כשלוחתה של האוניברסיטה הפתוחה מקיים מגוון רחב מאוד של קורסים בתחומי הניהול והפיננסיים. לרשות תפנית עומדים משאבים רבים מטעם האוניברסיטה אשר מסייעים לבית הספר להוביל בהצלחה את תחום הכשרות הניהול בארץ. קורס מכירות בתפנית, אשר מיועד לאנשי מכירות או לעובדים בארגונים שמעוניינים לחזק את המיומנויות שלהם בתחום, הוא קורס מקיף ויסודי אשר נלמד בהיקף של 60 שעות. במהלך הקורס ירכשו המשתתפים כלים רבים בנושאים כמו ניהול עצמי, ניהול משא ומתן, ניהול קונפליקטים, מיתוג עצמי וכן, ניהול משימות ומכירות – מודלים למכירה, טיפול בהתנגדויות, גיבוש תכנית עבודה, שימור לקוחות ועוד. שיטות הלימוד בקורס הן מגוונות, דינאמיות ואינטראקטיביות.

המ"יל – המרכז הישראלי לניהול

המ"יל הוא ממרכזי הלימוד המובילים להכשרת מנהלים בארץ. מרכז הלימוד מקיים קורס ייחודי בתחום המכירות – קורס הקמת מערך מכירות. מטרתו של הקורס הינה להכשיר את המשתתפים להקמת מערך מכירות מוביל ומצליח על ידי למידת נושאים כמו בניית צוות מכירות, קביעת יעדים כתמריצים, הדרכות צוות, בניית תכניות תגמול, גיוס מוצלח של אנשי מכירות, ניהול זמן ופיתוח מיומנויות אישיות. הקורס מיועד למנהלי מכירות, מנהלי שיווק או למתעתדים לעסוק בתחומים הללו. הקורס נלמד בכפר המכבייה בהיקף של 10 מפגשים ובסופו, תוענק לבוגרים תעודת גמר מטעם המרכז.

אם יש לכם את זה – אתם בטוח צריכים את זה

תחום המכירות בארץ כמו גם בעולם הוא תחום מקצועי ומרכזי בכל ארגון. תפקידו של איש המכירות הוא תפקיד מגוון, דינאמי ומלהיב שכל מי שעוסק בו נהנה מתנאים משמעותיים כמו רכב במידה ומדובר בתפקידי מכירות שטח, טלפון נייד, משכר גבוה וגם מסביבת עבודה תוססת ומאתגרת. איש המכירות בעבודתו נפגש עם קהלי יעד רבים, מבצע תהליכי מכירה מרתקים וסוגר עסקאות משמעותיות מאוד עם מבחר לקוחות במשק.

אם אתם חושבים שיש לכם את זה – שאתם אנשים מוכשרים ובעלי יכולות, אם אתם לא מפחדים מעבודה קשה ורוצים להגיע להישגים ייחודיים – קורסי המכירות השונים יעניקו לכם את כל הכלים הדרושים לכם לתפקד ולהצליח כאנשי מכירות מיומנים ומקצועיים.

קבל מידע על קורס מכירות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס מכירות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר