קורס חשבי שכר

תפקידם של חשבי השכר במציאות הכלכלית, המקצועית והמורכבת של ימינו, הוא תפקיד ייחודי ומאתגר, תפקיד מיומן אשר דורש מכל מי שעוסק בו להיות מומחה בתחומו. אחריותו הרבה של חשב השכר בהכנת משכורות עובדי הארגון היא עצומה ודורשת ממנו היכרות מעמיקה עם היבטים רבים בתחומי החשבונאות, המשפטים, המיסוי ועוד.

איך כדאי לבחור קורס חשבי שכר?

מבדיקות שערכנו, רוב הנרשמים לקורס רשמי שכר אינם מבצעים בדיקה מקיפה של המכללות השונות שמציעות קורס חשבי השכר לפני שהם נרשמים. הבדיקה שערכנו משווה בין המכללות המובילות שמלמדות את הקורס, והיא נועדה לעזור לכם לבחור את הקורס הנכון. הקריטריונים על פיהם בחנו את הקורסים היו מגוונים וכללו:

  • לימוד תוכנות רלבנטיות – חשב שכר צריך להיות בקיא בתוכנות השכר הפופולריות ביותר עליהן נבחנים: "הר גל" של חשבים, "מיכפל" של מיכפל, "מירב", מלם, "טריו" של בית התוכנה עוקץ ו-"שקלולית" של ט.מ.ל.
  • הכנה לבחינות לשכת רואי החשבון – המכללות השונות מושכות סטודנטים על ידי לימוד מעשי של המבחנים: מעבר על מבחנים לדוגמה, ביצוע תרגילים שבועיים ועוד. ישנן מכללות המציעות מעבר חוזר של הקורס למי שלא מסיים את המבחן של לשכת רואי החשבון. גם אחוז עוברי הבחינה מהווה פקטור בעת השיקול איפה ללמוד.
  • השמה לעבודה – מי שמסיים את המסלול של לימודי חשבי שכר, לעתים מקבל עזרה בהשמה לעבודה לאחר הקורס מהמכללה בה למד. למכללות השונות יש מחלקות שונות של השמה וקשרים עם מציעי העבודה שיש לבחון גם כן.

התפקידים הפיננסיים הבכירים בכל ארגון

תפקידו של חשב השכר בארגון הוא תפקיד כמעט ובלעדי בעוד רוב העסקים הקטנים והבינוניים מעסיקים חשב שכר אחד אשר אמון לבדו על נושאי השכר. לכן, ארגונים אלו מחפשים בכל עת להפקיד את משאבי הארגון היקרים בידיהם של האנשים המוכשרים והמקצועיים ביותר. קורסי חשבי שכר כפי שמוצעים על ידי מוסדות הלימוד ברחבי הארץ מקנים למשתתפים הכשרה מקיפה ומקצועית ובנוסף, מציעים קורסים ייעודיים להכנת המשתתפים לקראת הבחינות הנדרשות מהם מטעם לשכת רואי החשבון, קודם קבלת התעודה הרלוונטית לעיסוק מורשה ומוסדר כחשבי שכר.

בחינות חשבי השכר מטעם לשכת רואי החשבון בישראל

לשכת רואי החשבון בישראל דורשת מכל מי שרוצה לעסוק כחשב שכר באופן רשמי לעבור בחינות לקבלת תעודה מטעם הלשכה. הבחינה אשר מתקיימת בהיקף של 3.5 שעות מורכבת מחלק עיוני ומחלק מעשי. חלק מתנאי קבלת התעודה כוללים את למידת קורס חשבי השכר במרכזי לימוד אשר נמצאים בפיקוח לשכת רואי החשבון. תעודת חשב שכר תוענק למי שקיבל בבחינות ציון שעולה על 60 נקודות, הן בבחינה העיונית והן בבחינה המעשית.

מה לומדים בקורסי חשבות שכר?

  • מרכיבי השכר והחשבונאות.
  • דיני מיסים.
  • דיני הביטוח הלאומי.
  • מס הכנסה – היבטי מיסוי.
  • ביטוח פנסיוני.
  • מע"מ.
  • תכנות מחשוב רלוונטיות.

מוסדות מומלצים ללמידת קורס חשבות שכר

היות ולשכת רואי החשבון בישראל מעמידה כחלק מתנאי קבלת התעודה מטעמם את לימודי הקורס במוסדות אשר נמצאים בפיקוח הלשכה, כל מוסדות הלימוד המצוינים כאן נכללים ברשימה זו.

מכללת רמת גן

במכללה המובילה להכשרות לימודי תעודה בארץ לומדים אלפי תלמידים במגוון מסלולי לימוד. מכללת רמת גן נהנית מחסותה של האוניברסיטה הפתוחה, האוניברסיטה הגדולה בארץ ולכן מסוגלת להציע לתלמידים הלומדים בה משאבים לימודיים רבים ואיכותיים. קורס חשבי השכר של מכללת רמת גן כולל מידע עיוני רב אשר מותאם לבחינות לשכת רואי החשבון. הקורס המקיף נלמד בהיקף של 5-6 חודשים ואפשרי ללמידה במסלולי ערב או בימי שישי. למסיימים, תוענק תעודת גמר מטעם מכללת רמת גן, תעודה מטעם משרד התמ"ת וכן תעודה מטעם לשכת רואי החשבון בישראל, לעוברים בהצלחה את הבחינה. תנאי הקבלה לקורס הם 12 שנות לימוד ויתרון יינתן לבעלי ידע מוקדם בתחום הנהלת החשבונות.

המכללה האקדמית כנרת

המכללה האקדמית כנרת אשר בעמק הירדן היא מוסד להשכלה גבוהה המציעה מגוון תכניות לימוד, ביניהן תכניות לימוד אקדמיות לתואר ראשון של אוניברסיטת בר אילן. המכללה מקיימת קורס חשבי שכר בכיר אשר מיועד לחשבי שכר, למנהלי חשבונות, לאנשי כספים או חשבים וכן לכל מי שמעוניין לרכוש התמחות בתחום חשבות השכר. בקורס יילמדו הנושאים הנדרשים לעיסוק מקצועי בתחום וכן, יילמדו נושאים רלוונטיים לבחינות לשכת רואי החשבון. במהלך הקורס ילמדו המשתתפים נושאים רלוונטיים הקשורים למס הכנסה, רכיבי שכר וחשבונאות, הסכמים, חוקים ודיני עבודה, ביטוח לאומי, ביטוח פנסיוני ועוד. היקף הלימודים בקורס הוא 140 שעות אקדמאיות בנוסף ל – 20 שעות לימוד מקוונות. תעודת גמר מטעם המכללה האקדמית כנרת תוענק לבוגרים אשר עמדו בהצלחה בתנאי הקורס ותעודה מטעם לשכת רואי החשבון תוענק לאלו אשר עברו בהצלחה את הבחינה.

המכללה המשותפת

המכללה הותיקה פועלת מזה 25 שנים בארץ להכשרת אלפי בוגרים במגוון מקצועות. באמצעות 8 קמפוסים ברחבי הארץ מציעה המכללה מגוון מסלולי לימוד וביניהם – לימודי חשבי שכר. מסלולי הלימוד במכללה המשותפת כולל התמחות בכל תחומי השכר, חוקי הביטוח הלאומי והמיסוי, הכנת משכורות ועוד. משך הקורס הוא 3 חודשים ותנאי הקבלה אליו הם 12 שנות לימוד. סגל המרצים בקורס הוא סגל בכיר המורכב ממיטב אנשי המקצוע בתחום. בתום הלימודים תוענק לבוגרים תעודת גמר/תעודת חשבי שכר של המכללה המשותפת.

עוד מסלולים להכשרת חשבי שכר

חשבות שכר – ההתמחות המקיפה והמקצועית בעולם הפיננסי

לסיכום, אחד התפקידים המעניינים והמאתגרים בשוק הפיננסי ובשוק העסקי בכלל, הוא תפקידו של חשב השכר. אחריותו של חשב השכר היא רבה בעוד הוא האחראי על הכנת משכורות עובדי הארגון בו הוא עובד ובנוסף, הוא הכתובת למענה בנושאים כמו מיסוי, ביטוח לאומי, מע"מ ועוד. הביקוש בשוק לחשבי שכר מקצועיים ומומחים הוא ביקוש רב בעוד כל ארגון מעוניין להפקיד את כספי החברה בידי הידיים המנוסות ביותר.

קורסי חשבי שכר כפי שמוצעים על ידי מיטב מוסדות הלימוד בארץ יעניקו לכם מסלול הכשרה ייעודי לתפקיד ויכין אתכם לקראת הבחינות הרלוונטיות אותן תצטרכו לעבור מטעם לשכת רואי החשבון, כדי לעסוק בתחום באופן מוסדר ומורשה. תפקיד חשב השכר הוא תפקיד ייחודי ומרתק וכל מי שיש לו זיקה לתחום הפיננסי ורואה את עצמו משתלב בארגונים שונים כבעל מקצוע זה, יוכל למצות בהצלחה את נושאי הלימוד המובילים אשר נלמדים בקורסי חשבי שכר בישראל.

קבל מידע על קורס חשבי שכר
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על קורס חשבי שכר

להיות חשב שכר אנשים שחושבים להכנס לאגף הכספים שומעים לעתים בפעם הראשונה על מקצוע חשב השכר. זהו מקצוע נדיר יותר מהנהלת חשבונות רגילה, אבל הוא מאוד משתלם, כפי שתקראו בהמשך. חשב השכר מתמחה בהכנת משכורות, וטיפול בשכר להמשך קריאה »
מה לומדים בקורס חשבי שכר? רבים מתעניינים בחומר הלימוד ובסילבוס של קורס חשבי שכר, ולכן החלטנו להעמיד לרשותכם את חומר הלימוד לפי הדרוש בלישכת רואי החשבון בישראל נכון לשנת 2012. בחלק הראשון של הקורס לומדים על מיסוי בישראל, על השיטה להמשך קריאה »
למה ללמוד קורס חשבי שכר? 1. בגלל השכר כיום לרבים העול של תואר ראשון הוא גבוה מדי. מבחינות רבות נמצא מוכח כי ההסמכה של קורס חשבי שכר מספיקה כדי להרוויח משכורות גבוהות, אף גבוהות יותר ממשכורות של בוגרי תואר ראשון להמשך קריאה »
איפה כדאי ללמוד קורס חשבי שכר? השוואה בין המסלולים השונים לחשבי שכר בבדיקה שלנו ערכנו מספר השוואות בין מכללות שונות המלמדות קורס חשבי שכר: מכללת ט.מ.ל. רשת אורט מכללת מישלב האוניברסיטה הפתוחה הקריה האקדמית אונו מכללת רופין מכללת ספיר כיצד למדוד מכללה מובילה? בבדיקה שלנו השתמשנו במספר מדדים המעידים על איכות להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס חשבי שכר
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר