קורס הנהלת חשבונות

למקצועות הנהלת החשבונות יתרונות רבים, אבל נתחיל בכך שמדובר במקצוע בעל היצע רב ותמידי. פונקצית מנהל החשבונות בכל ארגון היא פונקציה משמעותית אבל חשוב מכך – פונקצית מנהל החשבונות היא פונקציה הכרחית.

כל בית עסק אשר מקיים פעילות פיננסית מעסיק מנהל חשבונות אשר אמון על מגוון התהליכים הכרוכים בכך. האחריות המוטלת על מנהל החשבונות היא רבה ומכאן, ייחוד התפקיד. מעבר לכך, מדובר במקצוע מעניין ומגוון, מקצוע אשר דורש מהעוסקים בו ידע מקצועי, הכשרה מעשית ומומחיות בלתי מתפשרת. אם אתם חושבים שאתם מתאימים – שיש לכם יכולות לניתוח וניהול כלכלי ואתם חולמים על קריירה בשוק הפיננסי המקצועי – קשת רחבה של אפשרויות הכשרה יעילות ומתקדמות מוצעות לכם כעת.

מיהו מנהל החשבונות?

כאמור, מנהל החשבונות הוא בעל תפקיד משמעותי, חשוב ונושא באחריות רבה. מנהל החשבונות אחראי למעשה על כל תפקודו השוטף של מערך הכספים בחברה, הוא המבצע רישום עסקאות פיננסיות, הוא אחראי על מאזני החברה ולרוב, הוא נושא ידע רב בתהליכי מיסוי, מע"מ ועוד. תפקידו של מנהל החשבונות נבדל מתפקידו של רואה החשבון אשר מתמחה בחשבונאות ועוסק בין היתר בבניית דו"חות על בסיס התנועות שנרשמות במערכות הנהלת החשבונות השונות.

עושים סדר: סוגי הכשרת מנהל החשבונות

ההכשרות השונות המוצעות כיום על ידי מרכזי הלימוד בארץ הן הכשרות בכמה רמות התמחות וביניהן – הנהלת חשבונות מסוג 1, 2 ו – 3.

  • הנהלת חשבונות סוג 1: זוהי ההכשרה הבסיסית ביותר בתחום הנדרשת מכל אחד שמעוניין לעסוק בו. במסגרת ההכשרה תוענק לתלמידים הכשרה ראשונית ובסיסית – היכרות עם מושגי היסוד של עולם החשבונאות, היכרות עם תוכנות הנהלת חשבונות הנדרשות, היכרות עם עולמות המסחר, ביצוע פעולות ניהול חשבונות נפוצות ועוד.
  • הנהלת חשבונות סוג 2: זוהי הכשרה מתקדמת יותר מההכשרה הניתנת בקורסי סוג 1 ובה מתקיימים לימודי עומק במגוון נושאים – תורת המסחר, הפקת דו"חות כספיים מורכבים, שימושים מתקדמים בתוכנות הנהלת חשבונות וכלל היבטי המקצוע.
  • הנהלת חשבונות סוג 3: הכשרה הניתנת בקורס הנהלת חשבונות 3 מהווה למעשה את לימודי ההמשך של מנהל החשבונות. מטרת הקורס היא להסמיך את מנהלי החשבונות למנהלי חשבונות מדופלמים, להם הכשרה לעיסוק בהיבטים רחבים יותר של הנהלת החשבונות ולהם ידע רב ומקצועי הכולל גם את עולמות הבורסה, השוק ההון, התאגידים, תקציבי מדינה ועוד.

מה לומדים בקורסי הנהלת חשבונות?

כפי שציינו, קיימות כמה דרגות הכשרה למקצוע מנהל החשבונות. אולם, אלו הנושאים הנלמדים בקורסי הנהלת חשבונות מסוג 1 ו – 2:

  • תורת המסחר.
  • רישום בספרי חשבונות.
  • הנהלת חשבונות וחשבון מסחרי מתקדם.
  • הכרת תוכנת חשבשבת.
  • הקמת כרטיסי חשבון: ספקים, תנועות יומן, קבלות ועוד.
  • דו"חות כספיים הכנת דו"חות, דו"ח רווח והפסד.
  • הכרת תוכנת האקסל.

איפה לומדים קורסי הנהלת חשבונות?

מכללת רמת גן

מכללת רמת גן היא ממוסדות הלימוד הותיקים והמובילים בארץ. למכללה מחלקת הנהלת חשבונות ייעודית אשר מקיימת קורסי הנהלת חשבונות בכמה רמות – מנהל חשבונות סוג 1 ומנהל חשבונות סוג 2, אשר יוכל לעסוק בין השאר בניהול חשבונות של עסקים, תעשיות ויצרנים וכן לנהל עסקאות מורכבות כמו עסקאות משותפות. בתום הלימודים תוענק לבוגרים תעודת גמר בהתאם לרמת הקורס, כאמור מנהל חשבונות סוג 1 או 2 וכן תעודת אישור למקצוע לאחר הסדרת הסיווג המקצועי המתאים.

מכללת משלב

מכללת משלב היא אחת המכללות המתקדמות בארץ ללימודי תחום החשבונאות והמינהל. במכללה פועלת מגמת חשבונאות, מיסים ומינהל אשר מקיימת מגוון קורסים כמו הנהלת חשבונות סוג 1+2, קורסי יועצי מס באישור ובפיקוח מועצת יועצי המס, קורסי חשבי שכר ועוד. המכללה מעמידה לרשות התלמידים צוות מרצים מומחה ומנוסה, תכניות לימוד מתקדמות תוך דגש על בחינות ההסמכה הנדרשות וכן, דגש מיוחד על השתלבותם של הבוגרים בשוק העבודה המקצועי. המכללה מציעה מסלולי לימוד גמישים ביותר אשר נלמדים בשעות הבוקר, הערב וגם בימי שישי.

המכללה המשותפת

המכללה הותיקה מציעה מגוון קורסי הנהלת חשבונות כאשר קורס הנהלת חשבונות מעשי מהווה קורס ייחודי ובלעדי למכללה. קורס הנהלת חשבונות מעשי מחליף למעשה את קורסי הנהלת חשבונות 1+2 בעוד בקורס ניתן דגש משמעותי ביותר להתנסות מעשית ויעילה בשטח, התנסות אשר תאפשר לבוגרים להשתלב באופן אפקטיבי ומהיר בשוק העבודה. למכללה המשותפת ניסיון של שנים בהכשרת בוגרים למקצועות הנהלת חשבונות וכן, סגל מורים בכיר ומומחה המלמד כל קורס. המכללה מקפידה לעדכן באופן שוטף את חומרי הלימוד כך שאלו, עכשוויים ורלוונטיים ביותר. תעודת הגמר אשר תוענק לבוגרים היא תעודה מקצועית מטעם המכללה המשותפת וכן, תעודת בוגר/ת קורס הנהלת חשבונות מעשי.

איכותי ומשמעותי בכל ארגון

כפי שהוזכר כאן רבות, מנהל החשבונות נושא תפקיד חשוב ומרכזי בכל ארגון. לרשות מנהל החשבונות בימינו מוצעות אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות, בנוסף לאפשרויות קידום בלעדיות. הכשרת מנהל החשבונות היא לא הכשרה נקודתית וחד פעמית – לאחר כל שלב אקדמי, קיימים עוד ועוד שלבים אשר מאפשרים למנהל החשבונות להמשיך וללמוד, להתמקצע ולהתפתח. מוסדות לימוד מובילים בארץ – מכללות, אוניברסיטאות וגם בתי ספר ייעודיים למקצועות הנהלת החשבונות, מציעים קורסים מקצועיים הכוללים את מגוון שלבי הלימוד הנדרשים בכל הרמות המקצוע.

קבל מידע על קורס הנהלת חשבונות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס הנהלת חשבונות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר