קורס דירקטורים

קורסי דירקטורים יעניקו למשתתפים את המידע הרלוונטי ואת הכלים היעילים והמתקדמים ביותר להיכרות עם עולמות אלו, היכרות אשר תוביל בהכרח לביצוע מוצלח ומקצועי של תפקידם כדירקטורים.

קורס דירקטורים – הקורס הבכיר למנהלים הבכירים

ההנהלה העליונה בארגונים היא הדירקטוריון – מועצת המנהלים או חבר המנהלים. הדירקטורים בדירקטוריונים השונים הם חברי הצוות אותם מינו בעלי המניות בחברה והם למעשה, מקבלי ההחלטות המובילים בארגון. צוות הדירקטורים עוסק בגיבוש אסטרטגיית העל של החברה ומפקח על פעילותיו השונות של מנכ"ל החברה. חברות פרטיות נבדלות מחברות ציבוריות במאפייני הדירקטוריון והדירקטורים אשר מרכיבים אותו.

בחברה פרטית יכול הדירקטוריון לכלול אפילו אדם אחד בלבד בעוד בחברות ציבוריות, על פי תקנות החברה השונות, על מספר הדירקטורים להיקבע מראש ועל אלו להיות בעלי מומחיות בתחומי החשבונאות והפיננסיים. בין אם במגזר העסקי או הציבורי, על הדירקטורים להיות אנשי ניהול משכמם ומעלה. עליהם להכיר את כלל המאפיינים הדרושים לניהול מורכב של מערכות עסקיות וארגוניות, עליהם להתמצא בעולמות הכלכלה, העסקים, המשפטים ושוק ההון.

תפקידיו וסמכויותיו של הדירקטוריון

מקורן של סמכויות הדירקטוריון השונות והחשובות הוא בחוק החברות ובתקנות החברה הספציפית בה פועל הדירקטוריון. הדירקטוריון הוא שמתווה את מדיניות החברה והוא המפקח כאמור על ביצועי המנכ"ל. הדירקטוריון גם קובע את אסטרטגיית החברה, את עקרונות המימון, את המבנה הארגוני ואת מדיניות השכר בחברה. הדירקטוריון הוא זה שאחראי לאישור הדו"חות הכספיים, הוא זה שרשאי להקצות מניות וניירות ערך, להחליט על חלוקות דיבידנד ועוד. אכן, תפקידם של חברי הדירקטוריון הוא תפקיד מורכב ומשמעותי. בשל סיבות אלו ועוד הדירקטורים המרכיבים את הדירקטוריון הם אנשי מקצוע מוכשרים, מנוסים, בעלי ידע וניסיון רב בעולמות העסקים, הכלכלה והפיננסיים.

מהם הנושאים הנלמדים בקורס דירקטורים?

בהתאם לכישורים הרבים הנדרשים מהדירקטורים, נושאי הלימוד בקורס דירקטורים הם נושאים מקצועיים ומתקדמים ביותר, המותאמים לעולמו של הדירקטור הלכה למעשה. חשוב לומר שכלל הקורסים מיועדים למועמדים למשרות דירקטורים, לדירקטורים אשר מבקשים להרחיב את ידיעותיהם בתחום ולנושאי משרה בכירים בחברות ובארגונים עסקיים וציבוריים.

בין הנושאים הנלמדים:

  • תפקידי הדירקטור וסמכויותיו.
  • מאזני הכוחות בחברה – הדירקטוריון, ההנהלה ובעלי המניות.
  • חובת האמונים ואתיקה.
  • כללים חשבונאיים.
  • חלוקת רווחים – היבטים משפטיים וחשבונאיים.
  • שינויים מבניים, רכישות ומיזוגים.
  • מנגנוני בקרה ופיקוח.
  • אסטרטגיה עסקית.
  • תהליכי קבלת החלטות בארגון.
  • שוק ההון, מקורות מימון ועוד.

איפה לומדים את קורסי הדירקטורים?

המי"ל – המרכז הישראלי לניהול

המרכז הישראלי לניהול הוא ממרכזי הלימוד המובילים להכשרת מנהלים בארץ. בית הספר מקיים שלל קורסים, סדנאות והשתלמויות במגוון נושאים הלקוחים מעולמות הניהול העדכניים וביניהם, קורס דירקטורים. קורס הדירקטורים אשר מתקיים בשיתוף איגוד החברות הציבוריות, יקנה למשתתפים כלים מובילים לניהול מערכות ארגוניות וכלכליות תוך היכרות עם מגוון ההיבטים העסקיים, הכלכליים והמשפטיים הרלוונטיים לעבודתו של הדירקטור. בקורס יילמדו נושאים כמו סמכויות הדירקטור, יחסי הכוחות בינו לבין ההנהלה ובעלי המניות, נושאים פיננסיים וחשבונאיים ועוד. זאת, תוך למידה דינאמית ומרתקת הכוללת ניתוח מצבים ואירועים ומשחקי תפקידים. הקורס נלמד בהיקף של 55 שעות אקדמאיות ובסופו תוענק לבוגרים תעודת גמר מטעם המי"ל.

תפנית – האוניברסיטה הפתוחה

תפנית כזרוע לימודי החוץ למנהלים ולפיננסיים של האוניברסיטה הפתוחה מהווה כיום את אחד ממרכזי הלימוד המתקדמים והמקצועיים בתחום. תפנית מציעה לימודי תעודה, קורסים, סדנאות, השתלמויות והעשרה במגוון נושאי הניהול והעסקים. קורס דירקטורים של תפנית שם דגש על היבטים משפטים בתפקידו של הדירקטור בעקבות חוק החברות החדש, חשיפה לשוק ההון, לאפיקי השקעה ועוד. תכנית הלימוד משלבת בין לימודים עיוניים לבין התרחשויות רלוונטיות המשפיעות על המשק הישראלי כיום כמו הפרטת חברות, מונופולים ועוד. הקורס נלמד בהיקף של 72 שעות אקדמאיות.

תפקידו הבכיר של הדירקטור מחייב בהכשרה מקצועית

לסיכום, אחד התפקידים הבכירים והמשפיעים כיום בעולם העסקים הוא תפקידו של הדירקטור. תפקיד זה מורכב מהיבטים רבים ומשמעותיים בהם נדרשים הדירקטורים להתמחות. היבטים אלו לקוחים מעולמות הכלכלה והפיננסיים, העסקים, המשפטים, הפלילים וכן מעולמות שוק ההון. קורסי דירקטורים כפי שנלמדים במיטב מרכזי לימוד הניהול המתקדמים בארץ הם קורסים מקצועיים הכוללים תכניות לימוד מרתקות, מגוונות ואקטואליות.

כל קורס שם דגש מיוחד על נושא אחר – בעוד קורסים מסוימים מדגישים את ההיבטים המשפטיים של התפקיד, קורסים אחרים מדגישים דווקא את צדדי הכלכלה והמימון בו. כך או כך, קורסים אלו מהווים הכשרה מקצועית, חד פעמית ומובילה במשק לאחד התפקידים הבולטים, המשמעותיים והבכירים בעולם העסקי של ימינו.

קבל מידע על קורס דירקטורים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס דירקטורים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר