קורס גישור

קורס גישור – הופכים את ניסיון החיים למקצוע ייחודי

בתחום העסקי, הפוליטי, הזוגי או המשפחתי – לא אחת מתחוללים בהם קונפליקטים שונים. חילוקי דעות, עמדות מנוגדות, ניגוד אינטרסים ועוד מאפיינים מצבים רבים בהם אנשים בוחרים לפנות למגשר. תחום הגישור הוא תחום אלטרנטיבי ייחודי ומרתק מאין כמוהו בעוד תפקידו של המגשר הוא להביא לפיתרון סכסוכים שונים מתוך עמדה ניטראלית ואובייקטיבית. המגשר בימינו הוא איש מקצוע מוביל אשר בכוחו לסייע רבות לאנשים במצבים מורכבים בחייהם.

מיהו המגשר?

המגשר הוא האדם האובייקטיבי אותו מינו הצדדים אשר מעורבים בסכסוך למטרת מתן פתרונות. המגשר מנסה להגיע להסדרים מקובלים על הצדדים מתוך ראייה רחבה וכוללת של היבטי הסכסוך. למגשר אין את הסמכות לכפות פיתרון כזה או אחר על הצדדים המעורבים, אלא רק להגיע להכרעה. על המגשר לשמור על סודיות מוחלטת בכלל שלבי תהליך הגישור ולהציג באופן ברור את האינטרסים של הצדדים. בנוסף, על המגשר להציג פתרונות שונים למעורבים ואת התוצאות של כל פיתרון כך שאלו יהיו ברורים ומובנים. בניגוד להליכי בוררות או הליכים משפטיים שונים, תהליך הגישור הוא תהליך פתוח, ידידותי אשר מתנהל לרוב ברוח טובה מצד כל הצדדים שבחרו לעבור את התהליך.

כישורי המגשר והכשרתו

על המגשר להיות אומנם בקיא ביסודות משפטיים רלוונטיים, אבל אין כל דרישה מצד רשויות החוק בישראל כי המגשר יהיה בעל הכשרה פורמאלית במשפטים. התנאים הנדרשים לעיסוק בתחום הגישור באופן מקצועי הם: הכשרה על ידי קורס הכנה עיוני ומעשי, תואר אקדמאי ממוסד מוכר וגם ותק של 5 שנים בתחום העיסוק המקצועי בו עוסק המגשר. חשוב לומר כי למרות הגדרה זו, אין כל מניעה חוקית לעיסוק בגישור גם מצד מי שלא עומד בקריטריונים האלו. הקריטריונים הקובעים כיום את קבלת תעודת המגשר מוגדרים בעיקר על ידי בתי הספר שמציעים קורסי גישור היות ואין כל הגבלה חוקית בארץ הקשורה למקצוע. כל מי שמעוניין לפעול כמגשר יוכל לקבל את ההכשרה המתאימה באופן יעיל ומקצועי ולהתחיל את מסלולו הייחודי.

האתיקה המקצועית במקצוע הגישור

היות והמגשר בתפקידו נושא אחריות רבה, עליו לנהוג בזהירות, באמינות ועל פי עקרונות הקוד האתי במקצוע. בין השאר, כולל קוד אתי זה את העקרונות הבאים: על המגשר לנהוג בתום לב, לסרב לבצע תהליך גישור אם יש קשר בינו לבין אחד הצדדים, לא להשתמש במידע אותו הוא מקבל לשימושים שאינם קשורים לתהליכי הגישור, לא להעביר מידע בין הצדדים ללא הסכמה, לא לייעץ כל עצה אשר אינה קשורה לתחום המקצועי של המגשר ועוד.

קורס גישור – מהן מטרות הקורס ומה לומדים בו?

קורסי הגישור השונים יעניקו למשתתפים את קשת המידע הנדרשת לעיסוק מקצועי כמגשרים. הלימודים ברוב מרכזי הלימוד כוללים לימודים עיוניים ותיאורטיים בנוסף להתנסויות אמיתיות הלקוחות ממצבי אמת בשטח. בין הנושאים הנלמדים בקורס:

  • עקרונות הגישור.
  • שלבי תהליך הגישור ויתרונות.
  • הקונפליקט ועקרונותיו.
  • אסטרטגיות לניהול קונפליקט.
  • יצירת פיתרון לסכסוך.
  • משא ומתן – הגדרה, תנאים להצלחה ולכישלון.
  • אתיקה, סודיות וחיסיון.

מוסדות מומלצים ללמידת קורס גישור

מכללת לוינסקי

בית הספר ללימודי המשך של מכללת לוינסקי מקיים קורס גישור מקיף אשר כולל את מתן כלל המיומנויות הנדרשות מהעוסקים בגישור. שיטת הלימוד המגוונת בקורס כוללת הרצאות פרונטאליות, התנסויות מעשיות רבות וכן סדנאות מקצועיות. הקורס נלמד בהיקף של 56 שעות ובסיומו, תוענק לבוגרים תעודת מגשר המוכרת על ידי וועדת גדות שהיא וועדה מייעצת לענייני גישור בבתי המשפט. קורס גישור במכללת לוינסקי מיועד לקהל יעד רחב ומגוון כמו גננות, מורים, אנשי חינוך וכל מי שמעוניין לעסוק בתחום.

מכללת פתרונות

מכללת פתרונות היא שלוחתו של מכון פתרונות המתמחה בהכשרת בוגרים למקצועות אימון, גישור, טיפולי פסיכותרפיה ועוד. המכללה מציעה מגוון רחב של קורסים ביניהם קורסי גישור, על פי תחומי התמחויות ספציפיים כמו גישור עסקי, גישור משפחתי וגישור גירושין. תכנית הלימוד בקורס מבוססת על תכנית לימודים שאושרה על ידי ועדת גדות המייעצת לענייני גישור בבתי המשפט וכן, על ידי הנהלת בית המשפט. בנוסף, מציע מכון פתרונות מאגר מגשרים מקצועי תוך מתן ייעוץ אודות בחירת המגשר המתאים לכל צורך.

מכללת ארבל

המכללה להוראת הייעוץ הזוגי ארבל מציעה קורס גישור מקצועי ואפקטיבי אשר בסופו, תוענק לבוגרים תעודת גמר המוכרת על ידי הוועדה המייעצת לענייני גישור בבתי המשפט. היקף הלימודים בקורס הוא 20 מפגשים, בן 5 שעות לכל מפגש. תכנית הלימודים כוללת פרקטיקום מעשי בסוף הקורס, אשר יאפשר לתלמידים התנסות מגוונת ויעילה במקצוע. תנאי הקבלה לקורס הם תואר ראשון או תעודת הוראה. בנוסף, המכללה מציעה מלגות והנחות רבות למגוון קהלי יעד כמו אנשי חינוך, סטודנטים, חד הוריים ועוד.

גישור: מהמקצועות המשמעותיים – והמספקים ביותר בשוק

לסיכום, אחד המקצועות המעניינים וגם המספקים ביותר הוא מקצועו של המגשר. המגשר בעבודתו פוגש ומפגיש בין עולמות, דעות, עמדות ואינטרסים במטרה לסייע לצדדים ביניהם הוא מגשר ולנסח עבורם פיתרון הולם. המגשר פועל במגוון תחומים – בתחום המשפחתי, הזוגי, העסקי ואף הפוליטי, בהתאם לתחום עיסוקו הקודם ולידע המקצועי שלו. קורסי הגישור שמוצעים כיום במגוון מרכזי לימוד רלוונטיים, מציעים קורסי גישור מקיפים אשר יכשירו את המשתתפים לעיסוק עצמאי בתחום. קורסים מסוימים כוללים לימודי גישור כלליים בעוד קורסים אחרים מציעים התמקדות מעשית באחד מתחומי הגישור.

כך או כך, מדובר במקצוע ייחודי, איכותי ובעל כוח והשפעה רבים אשר נועדו לסייע לאנשים ומכאן, חשיבותו הרבה. אם תחום הגישור מעניין אתכם ואתם חושבים שיש לכם את היכולות המתאימות, תוכלו לקבל הכשרה מתאימה באמצעות קורסי הגישור וליצור לעצמכם מקצוע משמעותי, יעיל ומספק ביותר.

קבל מידע על קורס גישור
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס גישור
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר