קורס שזירת פרחים

התכשיטים של הטבע

יופיו של פרח והאהבה לסוג זה של יופי, אינם ניתנים להסבר או ללימוד; מי שניחן במשיכה הזו, בורך ומי שאינו ניחן בה – אי אפשר להעניק לו את זה. מה שכן יכולים להעניק אוהבי הפרחים המושבעים לסביבתם, הוא הנוי והעדינות שבסידור פרחים שזור ומהוקצע.

אין עוררין על כך שפרחים הם חלק נכבד מהתפאורה של חיינו; תכשיטיו של הטבע, אם תרצו, מלווים אותנו בכל אירוע שנחשב מעט יותר חגיגי, וגם ביום יום למי מאיתנו שפשוט אוהבים את הצבעוניות והרכות הזו סביבם. לפרח יש איכות מיוחדת המשתלבת בכל סביבה שבה הוא מופיע ומשדרגת אותה, קל וחומר כאשר הוא מוגש בשזירה מרהיבה.

סידור פרחים הוא מקצוע עתיק יומין; מאז ומעולם נחשבו פרחים לחלק אינטגרלי מכל אירוע ועד היום נכון הדבר. בכל כנס, חגיגה, חג, חתונה, יום הולדת, יום נישואין ועוד ימים שמחים בחיינו ולהבדיל, גם בלוויות ובטקסי זיכרון – אירוע ללא סידור פרחים מתאים, אינו אירוע שלם.

כך, אוהבי הפרחים יכולים להשתלב בנישה יצירתית ואמנותית העונה על אהבתם ומשיכתם אל הקישוטים הנפלאים האלה. קורסים לשזירת פרחים מצויים היום בהיצע מכובד וברמות גבוהות ומקצועיות, ומאפשרים לכל אדם למצוא את מקומו וחפצו בעולם הפורח, בין להמשך מקצועי בתחום ובין למען נשמתו ושמחתו האישית.

מטרות קורס שזירת פרחים

קורס בסיסי בשזירת פרחים יכשיר את בוגריו בטכניקות יסוד בשזירה וכן בידע נרחב בתחומי הצבע והעיצוב. בסיום קורס כזה יוכל התלמיד להתחיל לעסוק בתחום בפועל, וכמובן להמשיך את לימודיו והתמקצעותו בקורסי המשך או קורסי העמקה ספציפיים.

בין הנושאים הנלמדים בקורס שזירת פרחים בסיסי:

  • מבוא לתחום וההיסטוריה שלו
  • תורת הצבע
  • טיפול בפרחים קטופים
  • סידור עגול (בידר מאייר)
  • סידור מרכז שולחן (צנטרפיס)
  • סידורים משולשים
  • זרים בטכניקות שונות (סלילי ומקבילי)
  • סידורים מיובשים וחנוטים
  • סידורים מודרניים
  • סידורים חופשיים

מוסדות לימוד מומלצים ללימודי קורס שזירת פרחים

Zer4U SCHOOL – בית הספר לעיצוב ולשזירה

מציע מגוון של קורסים בתחום. ביניהם: קורס אמנות הפרחים (למתחילים), קורס שזירה מקצועית (למתקדמים), קורס זרי כלה, לימודים לדיפלומה (בתחום השזירה) וכן קורסים נוספים בתחומים הקשורים בשזירת פרחים.

לוטוס – בית הספר לשזירת פרחים ועיצוב אירועים

מציע קורס שזירת פרחים למתחילים המעניק את הבסיס בתחום וכן קורס שזירת פרחים נוסף, למתקדמים, המכשיר את תלמידיו המנוסים בטכניקות נוספות ובידע נרחב ומקצועי בתחום השזירה.

גיל – שזירת פרחים אמנותית

בית-ספר הפועל משנת 1997 והכשיר מאז מאות בוגרים מקצועיים הפעילים בשוק. מציע מגוון רחב של קורסים וסדנאות בתחום. ביניהם: שזירת פרחים ברמות שונות, שזירת זרים קשורים (בוקטים), שזירת זרי כלה, שזירת פרחים בסגנון מודרני אירופאי, שזירת פרחים בשילוב פירות וירקות ועוד.

תנאי רישום וקבלה לקורס שזירת פרחים

הקורסים המיועדים למתחילים בתחום אינם דורשים כל תנאי קבלה והם פתוחים לקהל הרחב כולו. לעומת זאת, קורסי המשך והתמקצעות מתקדמים נועדו לאנשים בעלי ניסיון וידע מוקדמים ומוכחים בתחום.

מחיר קורס שזירת פרחים

במרבית המקומות, מחיר הקורסים נע בין כ-2,800 ₪ ומגיע עד לסכומים של כ-4,000 ₪. מחירי הקורסים המתקדמים, דומים. יש לבדוק בכל הקורסים האם המחירים כוללים את מחיר חומרי הגלם הדרושים לקורס או שלא, וכן האם המחיר כולל מע"מ.

משך זמן לימודי שזירת פרחים

קורס בסיסי בשזירת פרחים אורכו בין 40 ל-50 שעות לימוד, כאשר במרבית המקומות הלימודים מתקיימים אחת לשבוע. קורסי ההמשך והקורסים הממוקדים בהיבט מסוים בלבד של שזירת פרחים הם בעלי אורכים משתנים ומגוונים – החל מקורסים קצרים של כ-20 שעות ועד קורסים ארוכים של כ-50 שעות. בנוסף, קיימות כמובן סדנאות קצרות של יום אחד או של כמה שעות בלבד.

אופן לימודי הקורס

הלימודים בכל הקורסים כוללים את הידע העיוני הנדרש לתחום שזירת הפרחים, ובו ההיסטוריה וההתפתחות של התחום וכן טכניקות שונות ומגוונות. החלק הנוסף והמהותי של הלימודים הוא כמובן התרגול המעשי בזמן השיעור, ובו מיישמים התלמידים את הטכניקות הנלמדות, הלכה למעשה. במרביתם המכריע של הקורסים, התלמידים לוקחים הביתה בסיום השיעור את הפרחים ששזרו.

קבלת תעודה והסמכה בסיום הקורס

מרבית הקורסים הבסיסיים לשזירת פרחים מעניקים תעודת סיום מטעם המוסד. למבקשים, קיימת אפשרות להתמקצע בתחום ואף לעבור מספר קורסים המובילים ללימודי דיפלומה, מוסמך מוכר בתחום שזירת הפרחים, ולקבלת תעודה מתאימה בסיומו לאחר העמידה בדרישות הקורס.

דבר אליי בפרחים

קורסים לשזירת פרחים קיימים ברמות שונות ומאפשרים התפתחות והתמקצעות אל תוך נישות ספציפיות בתחום. הסגנונות מרובים והידע רחב ומעניין – כיום משלבים בחלק מהשזירות גם פרלינים או פירות וירקות, ודומה כי היצירתיות רק מוסיפה ועולה. את כל אלה ניתן ללמוד היום בשוק הלימודים בתחום. קורסים מקצועיים ומתקדמים במיוחד לשזירת פרחים, המעניקים דיפלומה בסיומם, אף יעניקו לבוגריהם את הידע הדרוש לתפעול מלא של חנות פרחים על כל נדבכיו, את הידע הדרוש לעיצוב חלונות ראווה, לשיווק בתחום ועוד.

ורעיון לסיום – כמעט בכל המוסדות המציעים קורסים לשזירה, יש אפשרות לקיים סדנאות חד-פעמיות והללו יכולות לשמש כיום כיף נפלא לעובדי החברה, לקבוצת חברות או אפילו לאירוע משפחתי – למי שמבקשים לחגוג בצורה מעט שונה, מקורית, ופרחונית.