קורס צילום

מבעד לעדשה

המבט המעמיק בתוך העולם באמצעות עדשת המצלמה היא חוויה מיוחדת במינה. כל אדם המתייצב מאחורי המצלמה הופך עצמו רואה ואינו נראה במובן מסוים – הוא אינו לוקח חלק פעיל בחוויה, אך הוא מתבונן בה מבחוץ וברזולוציות גבוהות וייחודיות.

אמנות הצילום היא עולם שלם וגדול המבוסס, כמרבית האמנויות, על יסודות טכניים ברורים וניתנים ללמידה; כל אדם הרוצה להיכנס אל עולם הצילום, בין כתחביב ובין כמקצוע, בין לנפשו בלבד ובין גם לפרנסתו – מומלץ לו מאוד ללמוד לפחות קורס בסיסי שיכיר לו את יסודות עולם הצילום והאפשרויות הטמונות בכלי עבודתו – המצלמה. פשוטה ככל שתהיה לתפעול, במיוחד בימינו הדיגיטליים, עדיין הבנת המהלכים שעליהם עובדת המצלמה הם חשובים ומהותיים, וניתנים ללמידה. כאשר אדם אמון על היסודות הטכניים, הוא מאפשר דרור לנשמתו ולקולו הייחודי להתבטא באמצעות הכלי. לשם כך דרוש קורס צילום.


צילום: BigTallGuy

קורסי הצילום הקיימים מתחלקים לסוגים שונים: כל קורס מתחילים יעניק את הידע הטכני הבסיסי ואת הרקע להתפתחות הצילום, אך יש לשים לב כי קיימים קורסים בעלי אוריינטציה שונה ומגוונת – החל בקורסים לצילום אירועים, דרך צילום פורטרטים, המשך בצילום אמנותי וכלה בצילומי טבע או אפנה מיוחדים וספציפיים. בחנו את נפשכם ותוכלו לדעת להיכן להירשם. כל קורס יעניק לכם רמה מסוימת ושונה של ידע ושל התמקצעות ולכן חשוב מאוד לערוך סקר שוק מעמיק טרם ההרשמה, ולמצוא את זה המיועד לכם.

אמנות הצילום החלה להתפתח בעקבות ניסיונות לקבע דימוי חיצוני קיים, כזה שאינו יציר כפיו של אדם (בדומה לציור או פיסול), אלא יציר העולם – הניסיון לתפוס את המציאות ולהנציחה, כפי שהיא. מקובל היום כי ההכרזה הרשמית על "המצאת הצילום" התרחשה בשנת 1839, אך למעשה במשך שנים נערכו ניסיונות למציאת טכניקה שתספק את הצורך הזה; ה"קמרה-אובסקורה" (החדר החשוך) היה קיים כבר זמן רב ואנשים רבים, במקומות שונים ניסו להגיע אל אותה המטרה.

עם ההתפתחות הטכנולוגית, המצלמות הפכו ברובן דיגיטליות כיום. הדבר מאפשר איכויות ומיומנויות שונות ומתקדמות מאוד בתחום הצילום, כמו גם שימוש בתכנות מחשב המיועדות לתמיכה ולעיבוד הצילומים המתקבלים בשטח ("פוטושופ" למשל).

מטרות קורס צילום

קורס צילום בסיסי יילמד את יסודות התיאוריה של הצילום, רקע בנושא ההיסטוריה של הצילום ויעניק לכם קרקע בטוחה לתחילת דרככם בעולם הצילום וכן קרקע חשובה להמשך התפתחות בתחום, בקורסים מתקדמים יותר.

בין הנושאים הנלמדים בקורס בסיסי:

  • תפקודי המצלמה
  • טכניקות לפיתוח סרט הצילום
  • טכניקות צילום במצלמה דיגיטלית
  • השפעת התאורה על המצלמה והצילום
  • זוויות צילום
  • צילום בשחור-לבן (ובשונה מצילום בצבע)
  • צלמים בולטים ומובילים
  • שימוש בתכנות צילום בסיסיות
  • הכנת תיק עבודות התחלתי

בקורסים מתקדמים ניתן לפתח ולהעמיק כל אחד מההיבטים הללו, לפתח את הקול האישי ולזהות אותו מתוך התרגול המתמשך וכמובן להתמקצע בסגנון צילום מסוים.

מוסדות לימוד מומלצים ללימודי קורס צילום

בית הספר "קמרה אובסקורה"

מבתי הספר הראשונים והמובילים בארץ ללימודי אמנות הצילום וידוע כמי שבוגריו משולבים בשיח ובעשייה האמנותיים בארץ. לצד לימודים ארבע שנתיים מעמיקים, קיימת בו אפשרות ללימודי ערב במתכונת מצומצמת יותר, אך עדיין מקיפה ומעמיקה.

בית הספר לצילום של הטכניון

מכשיר צלמים מקצועיים בלימודים דו-שנתיים, וכן מציע קורסים קצרים בסיסיים ללימודי צילום דיגיטלי ובהמשכם קורסים מעמיקים יותר.

המדרשה לצילום גיאוגרפי מבית "מסע אחר"

מציעה מגוון קורסי צילום – החל בכמה קורסי יסודות הצילום, דרך קורסי התמקצעות בשחור-לבן, צילום סטודיו, דיוקנאות ועירום וכמובן – צילומי חוץ וטבע.

תנאי רישום וקבלה לקורס צילום

במרבית המקומות אין כל תנאי קבלה, למעט רצון ועניין במקצוע. גם מי שאין ברשותו מצלמה מקצועית, יוכל במקומות רבים לשכור או להשאיל ציוד צילום בשלבים של הקורסים הבסיסיים וכך אפשר להימנע מהוצאות גדולות כל עוד הוא בודק ולומד את התחום.

עלות קורס צילום

מחירי קורס צילום הם מגוונים ותלויים ברמת ההעמקה, במוסד הלימודי ובמטרות הקורס, וכן ביכולת היישום בסיומו ובתעודה המוענקת. המחירים מתחילים באלפי שקלים בודדים ומאמירים עד לעשרות אלפי שקלים לקורסים מקצועיים ומעמיקים במיוחד.

משך זמן לימודי צילום

הקורסים הבסיסיים יכולים להתחיל ב-12 מפגשים של שלוש שעות ולהגיע עד ללימודים דו-שנתיים של שלוש פעמים בשבוע. באופן ברור, משך הקורס תלוי גם הוא הקריטריונים המשפיעים על עלותו.

אופן לימודי הקורס

הלימודים בכל המקומות מורכבים מחלק עיוני של תיאוריה ומחלק מעשי של תרגול. ברוב המקומות מובילים את התלמיד לקראת פרויקט גמר או תרגיל אישי עצמאי וכן מלווים אותו בבניית תיק עבודות אישי המאפשר לו "לצאת לשטח" בצורה מקצועית בסיום הקורס.

קבלת תעודה והסמכה בסיום הקורס

כל הקורסים מעניקים תעודת גמר למסיימים. חלקם משולבים במסלול לתואר ראשון, וכן קיימים קורסים המוכרים לגמול השתלמות. יש לבדוק את כל הפרטים במוסד המסוים.

שכר מסיימי קורס צילום

צלם בסקטורים ובתפקידים השונים יכול להרוויח משכורת של 15,000-7,000 ₪ בחודש ברוטו.

מידע נוסף על צילום

צילום היא אמנות ותיקה ותחום חי ומתפתח הנמצא בהתהוות ובהתחדשות כל הזמן. בעולם הטכנולוגי והדיגיטלי של היום הצילום זמין יותר ויותר ומהווה חלק כמעט מכל דבר שמתרחש, בכל תחום. עם ההתפתחות הזו, הזמינות והאפשרות לצילום נתונה אמנם לכל אחד, אך דווקא משום כך – הערך והביקוש לצלמים מקצועיים, ש"מצלמתם-אמנותם" הולך ועולה. האיכות חשובה והפער בין מי שמקצועי ומי שאינו מקצועי הוא ברור וחד.

אפשרויות הלימודים בתחום הצילום הן רבות ומגוונות; הקורסים הבסיסיים מיועדים להיכרות עם עולם הצילום, כתחביב או כתחילת דרך מקצועית חדשה והם מהותיים לכל מי שרואה עצמו עוסק בצילום באופן כלשהו.

הקורסים המתקדמים בצילום יעמיקו ויובילו אתכם אל המשך נבכי הצילום, והם מיועדים למי שדרכו מובילה אותו אל עומק העולם הנפלא והמיוחד הנשקף מבעד לעדשה, לגילוי קולו הייחודי באמצעות המצלמה ולחשיפת חלקים נוספים בעולם שסביבנו, באופן שטרם עשו לפניו.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר