קורס צילום וידאו

יצירה בתנועה

נקודת המבט של העומד מאחורי עדשת המצלמה היא ייחודית ושונה מכל נקודת מבט אחרת. על אחת כמה וכמה נכון הדבר כאשר מדובר בצילום וידאו. בניגוד לצילום סטילס, התופס רגע אחד ומנציח אותו לעולם, צלם הוידאו בוחר סיטואציה בתנועה מתוך המציאות ואף יכול ליצור סיפור שלם – שלא היה ולא נברא – באמצעות חלקי סיטואציות שונים מתוך המציאות.

צילום וידאו הוא תחום הדורש הבנה וידע מעמיקים; החל בתחומי הטכנולוגיה והיבטיה וכלה בידע כיצד להשתמש באופן המיטבי במצוי בשטח כגון – אור, תנועה ואנשים. מכל החומרים האלה לוקח צלם הוידאו ויוצר יצירה חדשה, ומקורית תמיד. בין אם מדובר בצילום דוקומנטרי (גם צילום אירועים נכנס לקטגוריה הזו) או צילום על פי תסריט כתוב מראש (קולנוע, טלוויזיה, פרסום, תדמית) – הצלם הוא האמון על הכלי שבאמצעותו נוצר עולם חדש לגמרי – עולם חי בתנועה, כמעט-מציאות, על גבי מסכי המדיה שלנו.

לימודי התחום מיועדים לכל מי שמעוניין לרכוש ידע וכלים בצילום וידאו, לאנשים מתחומים קרובים המבקשים להתפתח, לאלו המחפשים הסבה מקצועית, לאנשי מולטימדיה וכמובן, למייעדים עצמם לתחומי צילום האירועים, הקולנוע, הטלוויזיה, והשתלבות בעולם הפרסום.

מטרות קורס צילום וידאו

קורס צילום וידאו יעניק לבוגריו את המושגים, הטכניקות והניסיון הדרוש כדי להשתלב בעולם הצילום העשיר הקיים היום – בטלוויזיה, בקולנוע, בפרסום ובשיווק וכן בתחום האירועים.

בין הנושאים הנלמדים בקורס צילום וידאו:

  • היסטוריה והתפתחות התחום
  • מושגי יסוד בצילום בכלל
  • תפעול המצלמה
  • טכנולוגיות צילום דיגיטלי
  • צילום בתנאי תאורה שונים ומשתנים
  • סוגי "שוטים" וזוויות צילום
  • צילום בתנועה
  • יצירת סרטי תדמית
  • שילוב אפקטים שונים

מוסדות לימוד קורס צילום וידאו

שנקר – המחלקה ללימודי חוץ

בית-הספר מציע מסלול מעמיק לצילום מקצועי והפקת וידאו. מסלול זה, בן 400 שעות אקדמיות, נועד להפוך חובבים למקצוענים ולהכשירם בכל הדרוש להשתלבות בתחומים השונים של ענף הצילום הדיגיטלי (סטילס ווידאו).

חשיפה – בית הספר לאמנויות התקשורת, הטלוויזיה והמולטימדיה

מוסד אקדמי מקצועי, ותיק ומוביל בתחומו. כמה אפשרויות ללימוד התחום: במסגרת מסלול לימודי טלוויזיה שאפשר לשלבו בלימודי תואר ראשון, במסגרת לימודי עריכה ופוסטפרודקשן ובמסגרת מסלול לימודים חד-שנתי – "טלוויזיה – אולפן, צילום ועריכה".

הטכניון – היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ

מציע קורס ללימודי צילום וידאו ועריכה דיגיטלית העומד בפני עצמו (ולא כחלק ממסלול מקיף יותר); הקורס כולל 15 מפגשים ומעניק לבוגריו את כל היסודות הנדרשים להתפתחות ולעיסוק בתחום.

תנאי רישום וקבלה לקורס צילום וידאו

מרבית המקומות דורשים מצלמת וידאו אישית שתשתמש את התלמיד במהלך הלימודים, אהבה לתחום ורצון ללמוד. במסלולים המשלבים לימודי תואר ראשון הדרישות מן הסתם שונות ומותאמות לדרישות המועצה להשכלה גבוהה.

מחיר קורס צילום וידאו

קורסי צילום וידאו העומדים בפני עצמם, קורסים קצרים וממוקדים, מתחילים במחיר של 2,500 ₪ וככל שהמסלול מקיף ומעמיק יותר, וכן ארוך יותר, המחיר עולה ויכול להגיע עד לכמה עשרות אלפי שקלים.

משך זמן לימודי צילום וידאו

אורך הקורסים משתנה ממוסד למוסד ומקורס לקורס, בהתאם לעומק ולהתמקדות של המסלול; האם זה מסלול מקיף ללימודי טלוויזיה או צילום, או שמדובר בקורס יחיד של צילום וידאו. קורסים בודדים לצילום וידאו מתחילים ב-15 מפגשים חד-שבועיים. מרבית המקומות מציעים התמקצעות נוספת בנוסף לצילום הוידאו, ואז מדובר במסלולים של שנה אחת לפחות, או כ-400 שעות אקדמיות.

אופן לימודי הקורס

השיעורים מורכבים מחלקים עיוניים ומחלקים מעשיים – של תרגול צילום ותוכנות הקשורות בצילום וידאו. צפייה בקטעי וידאו, סרטים וכדומה גם היא חלק ממהלך הלימוד. חלק מהמפגשים מתקיימים בפורמט של סדנאות אמן וחלקם נערכים באולפן חיצוני מקצועי.

קבלת תעודה והסמכה בסיום הקורס

כל המקומות דורשים נוכחות פעילה ב-80% מהשיעורים לפחות כדי לעבור את הקורס. מרבית המקומות אף מטילים עבודות בית שאותן יש להגיש על בסיס שבועי. בחלק מהמקומות נדרש הסטודנט להגיש פרויקט גמר. הפרויקט והתרגילים אף ישמשו כתיק עבודות מקצועי בסיום הקורס.

כל המוסדות מעניקים תעודת גמר מטעמם; לרוב תעודה זו מאשרת סיום הקורס וכן הסמכה מקצועית של צלם וידאו. במוסדות מסוימים, כאמור, קורס צילום וידאו נלמד כחלק מתוכנית לימודים מלאה וכוללת, בחלקם עם אפשרות לשילוב לימודי תואר ראשון, ואז התעודה גם היא תהיה בהתאם. רובם המכריע של בתי הספר מאפשר תשלום של הקורס באמצעות פיקדון השחרור הצבאי, ובחלק מהמקומות ניתן לקבל הכרה לגמול השתלמות על קורסים לצילום וידאו.

שכר מסיימי קורס צילום וידאו

צלם וידאו שכיר ומתחיל יכול להשתכר כ-6,000 ₪ ברוטו בחודש, ועם התקדמותו והתמקצעותו, יכול להגיע עד לשכר של כ-12,000 ₪ ברוטו בחודש, כשכיר.

זוּם אאוּט (Zoom out)

בין אם לצרכיכם הביתיים, מתוך כיף או הגשמת משאלה פרטית ובין אם מתוך רצון להשתלבות מקצועית בתחומים הכוללים צילום וידאו, המבט דרך המצלמה הנעה מבטיח התנסות בחוויה ייחודית והיכרות עם עולם של יצירה ותיעוד, שאין רבים הדומים לו.

היצע הקורסים רחב ומגוון והמסלולים שבמסגרתם ניתן ללמוד צילום וידאו כיום, שונים ועשירים. רק צריך לבחור את המקום והדרך, להצטייד במצלמה וקדימה – להיכנס אל עולם נפלא ומורכב הכולל מיומנויות רבות, כישורים וכישרונות, ואשר תוצריו יכולים להפתיע בכל פעם מחדש.

קבל מידע על קורס צילום וידאו
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום וידאו
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר