קורס עריכת וידאו

רקמה וירטואלית

מי שיש לו מושג, ולו קלוש, באשר לאופן שבו נוצר סרט קולנוע – יודע ללא ספק כי האחראי העיקרי לתוצר הסופי, הוא עורך הסרט. מאז ומתמיד התפקיד החשוב הזה נתון היה בידי העורך – רוקם התחרה הוירטואלית של הסצנות והסיפור לכדי מלאכת מחשבת בהירה ונקייה המעבירה את המסר הרצוי, בצורה האופטימלית. וכל זה, מאחורי הקלעים, ללא תהילה.

כל סרט, כל סרט כאשר הוא נעשה בצורה מקצועית, לעולם דורש עריכה. אופן ההתנהלות בצילומי סרט מכתיב צילום של סצנות שלא לפי סדרן (אלא לפי שיקולים אחרים, המונעים מתכנון הפקה) וסצנות המצולמות שוב ושוב כדי להגיע לשביעות רצון הבמאי. עורך הסרט, לוקח את כל חומרי הגלם הללו; תפקידו הוא לבחור מתוך כל המצוי בידיו את קטעי הצילום המיטביים ולשלב אותם אלו עם אלו באופן שישתלב מבחינה טכנית, יתאם לעלילה, וכמובן יציג את הקטעים הטובים ביותר מתוכם.

בעבר, עורך סרטים עבד ממש בעזרת מספריים וסרטי הדבקה מיוחדים, עבר על כל אחד ואחד מקטעי ההסרטה ובחר מתוכם וממש יצר תצרף איכותי ומקצועי (הן מבחינת תוכן והן מבחינת מיומנות) – הסרט השלם. כיום, הטכנולוגיה מאפשרת לוותר על המספריים ולהסתפק באצבעות הלוחצות על כפתורים; הצילום בימינו הוא דיגיטלי והעריכה מתבצעת באמצעות תוכנות דיגיטליות וכמובן מאפשרת דברים שלא היו קיימים פעם, כמו הוספת אפקטים ופס-קול, בעזרת תוכנת העריכה עצמה.

לימודי התחום מיועדים לכל מי שמעוניין לרכוש ידע בסיסי בעריכת וידאו, לגרפיקאים או אנשי וידאו ללא רקע בעריכה, לחובבי צילום, לאנשי מולטימדיה וכמובן, לאנשים המייעדים עצמם לתחום הקולנוע והטלוויזיה.

מטרות קורס עריכת וידאו

קורס עריכת וידאו בסיסי יכשיר את בוגריו בשימוש מקצועי בתוכנות עריכה מובילות בתחום, יכיר לתלמיד את האפשרויות ואת הממשקים הנוגעים לתחום עריכת הוידאו (מוזיקה, קולנוע, פרסומות וכדומה) ויעניק לו כלים ראשוניים להמשך דרך והתמקצעות בתחום עריכת הוידאו ובשוק המקצועי.

בחלק מן הקורסים לומדים אך ורק את תוכנת Adobe Premier הבסיסית והמובילה בתחום, המתאימה גם לשימוש ביתי ואילו בקורסים אחרים לומדים שימוש בתוכנות עריכה נוספות, תוכנות עריכה מתקדמות, ואף תוכנות תלת-מימד.

בין הנושאים הנלמדים בקורס עריכת וידאו בסיסי:

 • היסטוריה והתפתחות התחום
 • מושגי יסוד בעריכה דיגיטלית
 • היכרות עם תוכנות עריכה מובילות
 • לימוד לעומק של תוכנת Adobe Premiere
 • חיתוך ובחירה של קטעי וידאי
 • שילוב של כמה סרטונים
 • ארגון פריימים
 • יצירת "תסריט" – עריכה עלילתית
 • יצירת פס-קול
 • הוספת אפקטים (שכבות ושקיפויות, סאונד, מהירות, שילוב תמונות ועוד)
 • ייצוא סרטון גמור לאינטרנט
 • דחיסה ושימוש במקודדים

מוסדות לימוד מומלצים ללימודי קורס עריכת וידאו

ג'ון ברייס – המרכז להדרכת מחשבים

מוסד ידוע המתמקד בלימודי תחומי המחשב להיי-טק. מציע קורס עריכת וידאו בפרימייר של 48 שעות אקדמיות, המיועד לאנשים בעלי ידע בסיסי בתחום.

חשיפה – בית הספר לאמנויות התקשורת, הטלוויזיה והמולטימדיה

מוסד אקדמי מקצועי, ותיק ומוביל בתחומו. מציע קורס בסיסי אך יסודי של 13 מפגשים, ללימודי תוכנת פרימייר (Premiere) לעריכת וידאו וכן קורס מקיף של עריכה מקצועית המתמשך שנה.

מכללת מנטור

מכללה מובילה המתמחה בתחומי הגרפיקה הממוחשבת. מציעה קורס ממוקד ללימודי תוכנת העריכה המובילה בתחום (פרימייר), המיועד לאנשים הרוצים להשתלב במקצוע כמו גם לאלה החפצים בלימוד לצרכים אישיים-ביתיים.

תנאי רישום וקבלה לקורס עריכת וידאו

כל מוסדות הלימוד דורשים ידע בסיסי בהפעלת המחשב (מערכת windows) ושליטה בשפה האנגלית. בחלק מהקורסים נדרש כתנאי קבלה ידע מוקדם בפוטושופ ואילו במקומות אחרים, ידע מוקדם בכל תוכנה גרפית נחשב ליתרון ולא לתנאי מוקדם.

מחיר קורס עריכת וידאו

קורסים המעניקים לבוגריהם הסמכה מקצועית כעורכי וידאו לכל דבר יהיו קורסים ארוכים ומעמיקים, ויעלו 10,000-20,000 ₪. (לא כל הקורסים מעניקים הסמכה כזו – משכם ומחיריהם יהיו בהתאם.)

משך זמן לימודי עריכת וידאו

אורך הקורסים ומשך המפגשים משתנה ממוסד למוסד ומקורס לקורס. ההיצע מגוון וטרם ההרשמה יש לבדוק היטב מה מציע הקורס, עד כמה הוא רחב ומעמיק או להיפך, ולהחליט בהתאם למטרותיכם ורצונותיכם.

קורסים בסיסיים ללימוד עריכת וידאו מתחילים סביב סדר גודל של כ-30 שעות אקדמיות ומגיעים עד כ-50 שעות אקדמיות. קיימים קורסים מעמיקים יותר הנפרשים פני זמן ממושך יותר, או קורסי עריכה הנלמדים כחלק מתוכנית לימודים מלאה במסלול תקשורת חזותית או גרפיקה ממוחשבת. כמעט בכל המקומות יש אפשרות ללימודי ערב, כך שאפשר לשלב לימודים עם עבודה סדירה.

אופן לימודי הקורס

השיעורים מורכבים מחלקים תיאורטיים ומחלקים מעשיים, שבהם מיישם התלמיד את החומר התיאורטי הלכה למעשה; חלק זה יתבצע כאשר כל תלמיד יושב מול מחשב ומתרגל עליו את הדברים הנלמדים. צפייה בקטעי וידאו ערוכים מקצועית, גם היא חלק ממהלך הלימוד. במקומות מסוימים קיימת אפשרות לתרגול מונחה נוסף שמעמיד בית-הספר לרשות התלמידים מעבר לשעות הפורמליות של הלימוד.

קבלת תעודה והסמכה בסיום הקורס

כל המקומות דורשים נוכחות פעילה ב-80% מהשיעורים לפחות כדי לעבור את הקורס. מרבית המקומות אף מטילים עבודות בית שאותן יש להגיש על בסיס שבועי, וכן הגשה של פרויקט גמר עצמאי המסכם את כל הנלמד במהלך הקורס. הפרויקט והתרגילים אף משמשים כתיק עבודות מקצועי של התלמיד היוצא אל השוק הפתוח בסיום הקורס.

מרבית המוסדות מעניקים תעודת גמר מטעמם, המאשרת סיום הקורס ושליטה בתוכנה או בתוכנות שנלמדו בו. קורסים מעמיקים ומקצועיים יעניקו תעודת הסמכה מקצועית של עורך וידאו. במוסדות מסוימים קורס עריכת וידאו נלמד כחלק מתוכנית לימודים מלאה וכוללת, ואז התעודה גם היא תהיה בהתאם (ללומדים את המסלול השלם). רובם המכריע של בתי הספר מאפשר תשלום של הקורס באמצעות פיקדון השחרור הצבאי, ובחלק מהמקומות (יש לבדוק זאת) אפשר לקבל הכרה לגמול השתלמות על קורסים לעריכת וידאו.

שכר מסיימי קורס עריכת וידאו

עורך וידאו שכיר ומתחיל יכול להשתכר כ-5,000 ₪ ברוטו וככל שיתקדם בתפקידים ובמקצועיות, בידע ובניסיון, עשוי להגיע עד למשכורות שסביב 18,000 ₪.

לסיכום

קורס עריכת וידאו בסיסי יעניק לכם את היסודות להתקדם הלאה בתחום, או יספק אתכם לצרכיכם הביתיים. במקומות רבים ניתן ללמוד קורסי המשך לצורך התמקצעות והעמקה בתחום וכן למעוניינים להתמקד בתחום מסוים של עריכת וידאו. זהו תחום הולך ומתפתח בעוד ועוד נתיבי הפקה בעולמנו; פרסומות, סרטי קולנוע, סרטי וידאו, אינטרנט, סרטונים ביתיים – כל אלה הם רק חלק מהנתיבים הדורשים עורכי וידאו מקצועיים ומוכשרים.

קבל מידע על קורס עריכת וידאו
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס עריכת וידאו
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר