קורס סקיפרים

קורס סקיפרים (משיטי יאכטות) – רוח הים כרוח החופש

רוח הים המתבדרת בשיער, שמפניה על הסיפון, מפרש מתנוסס ברוח… כל הדימויים הללו מתקשרים אצל כולנו לתחושת חופש ולנהנתנות אולטימטיבית. תחום היאכטות, שבעבר נחשב ל"תחום המיועד לעשירים", נפתח בשנים האחרונות בפני קהלים רחבים ומגוונים יותר והוא הולך ונעשה נפוץ.

אמנם, יאכטה היא סירה קטנה יחסית שבהגדרתה נועדה לצרכי פנאי, אך כיום אין כל הכרח להיות דווקא מיליונר בעל יאכטה פרטית (אם כי זה אף פעם לא מזיק) כדי להיות סקיפר – משיט יאכטות מקצועי, ולהשיט יאכטות בכל העולם. כל מי שחלומו ורוחו אכן נמצאים בין מרחבי הגלים ורחש הים, יכול ליהנות מחוויה חד-פעמית של לימודי שייט מקצועיים ומעמיקים ולהפוך את החלום למציאות.

קורס סקיפרים (משיטי יאכטות) יעניק לכם את כל ההכשרה וההסמכה הדרושות להשטת יאכטות בכל רחבי העולם ולעסוק בכך באופן מקצועי, או אך לשם תחביב והנאה אישיים.

מטרות קורס סקיפרים

קורס סקיפרים יכשיר אתכם בכל הידע והניסיון המעשי הדרוש להשיט יאכטה באופן מקצועי ומורשה, בארץ ובכל מקום בעולם.

בין הנושאים הנלמדים בקורס סקיפרים בסיסי:

  • מבוא לימאות
  • ימאות יאכטות
  • מכונאות דיזל
  • ניווט חופי
  • ניווט מכשירים
  • מכשור וקשר ימי
  • הפעלת רדיו
  • הפלגות מעשיות לימודיות

מוסדות ללימוד קורס סקיפרים

דרך הים – VIA MARIS

בית-ספר השייך למועדון שייטים וממוקם במרינה בהרצליה. מציע קורס משיטי יאכטות מקצועי, בקבוצות קטנות בכל ימות השבוע.

Sea-Gal – מועדון היאכטות הישראלי

ממוקם אף הוא במרינה בהרצליה. מוסד מוביל ומוכר בתחום. מתמחה בתחום השטת יאכטות ומציע קורסי סקיפרים מקצועיים, במסגרתם מתנסים התלמידים בשייט במגוון רחב של סוגי כלי שייט. החומר העיוני מועבר באמצעות מערכת אינטראקטיבית ללימוד מרחוק וקיימת אפשרות ללימוד קבוצתי, או פרטי.

Stolero – בית הספר הארצי לשייט

בית ספר גדול בעל חמישה סניפים ברחבי הארץ (זיכרון-יעקב, חיפה, תל-אביב, נתניה וטבריה). מציע מגוון רחב של קורסים למקצועות השייט בים וביניהם גם קורס משיטי יאכטות מקצועי בן חמישה חודשים, הכולל מבחני הסמכה לאחר סיום כל מקצוע נלמד.

תנאי רישום וקבלה לקורס סקיפרים

בכל הקורסים, הגיל המינימלי לקבלה לקורס משיטי יאכטות הוא 18. בנוסף, מרבית המקומות דורשים אישור בדיקות רפואיות המעיד על בריאות תקינה ואפשרות פיזית להשתתפות בלימודים.

מחיר קורס סקיפרים

מחירי קורס סקיפרים מקצועי מתחילים סביב 10,000 ₪ ומגיעים עד כ-25,000 ₪. המחיר תלוי במוסד המסוים וכן משתנה על פי אופן הלימוד – אישי או קבוצתי.

משך זמן לימודי סקיפרים

משך קורס משיטי יאכטות משתנה מעט ממוסד לימודים אחד לשני. קורס בסיסי ומקצועי להסמכה יימשך סביב כ-200 שעות לימוד (המתחלקות שווה בשווה בין הכשרה עיונית וזו המעשית). כל הקורסים מותאמים גם לאנשים עובדים ומאפשרים לימוד בשעות הערב.

אופן לימודי הקורס

כל הקורסים בתחום כוללים לימודים עיוניים ללימוד של כל ההיבטים הדרושים למשיט יאכטה מקצועי, וכן שיעורים מעשיים – הנערכים בפועל על היאכטה בים. היחס בין הלימודים העיוניים ובין אלה המעשיים הוא כחצי וחצי. מקומות אחדים מציעים אפשרות ללמוד את החומר העיוני באמצעות לימוד מרחוק וכך חוסכים לתלמיד הגעה נוספת לבית הספר.

בכל המקומות הלימודים כרוכים בשייט בארץ ובחלקם גם בחו"ל, ובמקומות מסוימים דואגים להתנסות של התלמיד על כלי שייט שונים ומגוונים כדי להעשיר את הידע והניסיון שלו. מרבית בתי-הספר מציעים אפשרות לבחירה בין לימוד בקבוצה ובין לימוד פרטני.

קבלת תעודה והסמכה בסיום הקורס

בכל הקורסים מקבלים תעודת משיט מוסמך ליאכטות. חלק מהמקומות עורכים מבחנים מקצועיים לאחר כל מקצוע הנלמד במסגרת התכנית וכדי להמשיך בלימודים יש לעבור את הבחינה המסוימת. כולם עורכים בחינת הסמכה בסוף הקורס – במקומות אחדים הבחינה וההסמכה הן מטעם משרד התחבורה הישראלי ובהתאם לתקניו ואילו במקומות אחרים, ההסמכה היא אמריקאית. כל ההסמכות הן בין-לאומיות ועם קבלתן אפשר לשכור יאכטה בכל מקום בעולם ולהשיטה.

שוטי שוטי ספינתי

קורסי סקיפרים מוצעים כיום במגוון רחב של מקומות, באווירות שונות ובמנעד רחב של מחירים. כל קורס מקצועי יעניק לבוגריו רישיון שייט מוסמך, בין-לאומי. בסיום קורס כזה, נפתחות בפני בוגריו אפשרויות תעסוקה חדשות ומהנות וכמובן – תחביב שכמעט אין שני לו במרחבים שהוא פורש ובתחושת העוצמה שהוא מביא עמו.

וכעת, לאחר שבחרתם את התחום החביב עליכם ואת בית הספר שבו תגשימו את אחד מחלומות החופש האולטימטיביים, כל שנותר הוא להרים עוגן… ולהפליג בשלווה אל עבר השקיעה.