קורס שמאות מקרקעין

קורס שמאות מקרקעין – אתה תעריך את זה!

רבות דובר על שוק הנדל"ן כאחד השווקים הגדולים, המתפתחים והרווחיים בארץ ובעולם. בהתאם, אפשרויות התעסוקה המקצועיות בשוק הנדל"ן הן רבות. בין המקצועות העוסקים בשוק הנדל"ן, שמאי מקרקעין הוא אחד המרתקים, היוקרתיים והחשובים שבהם. שמאי מקרקעין הוא מקצוע בעל השפעה וכוח ובעצם, שוק הנדל"ן לא יכול להתקיים בלעדיו. בשוק הנדל"ן בו נכס אחד אינו דומה למשנהו, קיים צורך ממשי בשמאי מקרקעין מומחים ומקצועיים אשר יידעו להעריך נכסים כהלכה עבור מגוון מטרות. הערכתו של שמאי המקרקעין היא משמעותית ביותר ועל בסיסה מתבצעות עסקאות בסכומי כסף גבוהים מאוד.

אם אתם רוצים להשתלב בשוק הנדל"ן באמצעות תפקיד מפתח ייחודי, תמצאו כנראה עניין רב בקורס שמאות מקרקעין, קורס אשר יעניק לכם כלים מקצועיים להערכת נכסים וילמד אתכם את רזי המקצוע על כלל היבטי המשפט, המיסוי, ההנדסה והבניה הכרוכים בו. קורס שמאי מקרקעין יעניק לכם כלים אוניברסאליים העומדים לרשות השמאים בארץ ובעולם ובנוסף, קורסי שמאות שונים ברחבי הארץ יכינו אתכם לקראת בחינות השמאות הנדרשות לקבלת רישיון לעסוק בתחום. לאחר מעבר הבחינה בהצלחה וקבלת הרישיון, תוכלו לעסוק באחד התפקידים המורכבים והחשובים בעולם הנדל"ן.

אז מהו תפקידו של שמאי המקרקעין?

כאמור, שמאי המקרקעין הוא זה אשר מעריך את שוויים של נכסים שונים למגוון מטרות וצרכים. הצורך בתפקידי שמאות כבר כיום הוא גדול והולך וגובר בהתאמה לשוק הנדל"ן הגדל. נכסי שוק הנדל"ן הם רבים ונבדלים זה מזה בגודל, במבנה ובשווי. לכן הצורך בחוות דעת של שמאי, שיעריך ויקבע את ערך הנכס הוא צורך הכרחי. לתפקידו של שמאי המקרקעין מטרות רבות, ביניהן: חוות דעת מקצועית וחיצונית המוזמנת למשל על ידי הבנקים או גופים פיננסיים אחרים, קודם מתן משכנתאות או הלוואות ללקוחותיהם. גם בתהליכי אישור תכניות בניין עיר יש צורך בחוות דעתו של שמאי מקרקעין, כדי שזה יוכל לקבוע את חבות היטל ההשבחה על הקרקע, או במקרים בהם יש צורך לפצות את בעל הנכס במידה ואותה תכנית תגרום לירידת הערך שלו. במסגרת מקצוע שמאות המקרקעין יכול השמאי לשמש כיועץ לעסקים, לגופים ולאנשי מקצוע רבים בתחום הנדל"ן כמו אנשי השקעות, עסקים וגופים מוסדיים, קבלנים ויזמים בתחום הבניה ועוד.

שמאות אחת ופנים רבות לה – על גישות שמאות שונות

השיטה האמריקאית נשענת על שלוש גישות שונות בעבודת השמאות. מדינת ישראל אשר הלכה בעקבותיה אימצה לעצמה גישות אלו והן: גישת ההשוואה –הגישה המרכזית והחשובה ביותר המשמשת לרוב שמאים בהערכתם לנכסי מגורים. גישה זו מתבססת על ניתוח עסקאות קודמות לנכסים דומים וביצוע התאמות להבדלים ביניהם. הגישה הכללית, או גישת היוון הנכסים מתבססת על היוון תזרים ההכנסות שמפיק הנכס מדמי השכירות, לפי שיעור התשואה המקובל בנכסים דומים בשוק. גישה זו משמשת לרוב שמאים בהערכות שווי של בנייני משרדים. גישה שלישית היא גישת העלות, המתבססת על סכימת כלל מרכיבי שווי הנכס – שווי הקרקע ושווי מופחת של המבנה. שמאי המקרקעין יפעלו בעבודתם על פי גישה זו במידה והגישות הראשונות אינן רלוונטיות – במידה ואין עסקאות קודמות להשוואה (גישת ההשוואה) וגם לא תזרים הכנסות (הגישה הכללית).

על תהליך ההכשרה של שמאי מקרקעין

שמאות מקרקעין היא מקצוע סטטוטורי, כלומר מקצוע המעוגן על פי חוק. ככזה, חלות על העוסקים בו כמה דרישות: על העוסקים בו להיות בעלי השכלה אקדמאית, עליהם לעמוד בכל הבחינות של מועצת השמאות מטעם משרד המשפטים ובנוסף, עליהם לבצע התמחות בת שנה בתחום. תהליך ההכשרה הוא תהליך מובנה ומסודר שמטרתו להכשיר באופן הטוב ביותר את שמאי המקרקעין לעשייה מקצועית וטובה בתחום.

על מטרות הקורס והנושאים הנלמדים בו

קורסי השמאות המוצעים למשתתפים ברחבי הארץ מנהיגים בקורס תכניות לימוד אשר יאפשרו למשתתפים לקבל ידע וכלים ממתקדמים אודות מקצוע השמאות ובנוסף, יכינו אותם לבחינות מועצת השמאות לקבלת רישיון שמאי מקרקעין בישראל.

בין נושאי הלימוד הנלמדים בקורס שמאות מקרקעין:

  • יסודות המימון ושימושים בשומת מקרקעין.
  • יסודות וכלים למדידה ולמיפוי.
  • יסודות הנדסת בניין והנדסה אזרחית.
  • סטטיסטיקה.
  • יסודות המשפט, דינים.
  • תכנון ובנייה.
  • חשבונאות וניתוח דו"חות כספיים.
  • מיסוי – מקרקעין ואחר.

קורס שמאות מקרקעין – להתמקצע בעולם מקצועי

לסיכום, תפקיד השמאי הוא אחד מהתפקידים היוקרתיים, המאתגרים והמשפיעים כיום בשוק הנדל"ן. הכשרתו של שמאי המקרקעין היא הכשרה מקצועית וממוקדת אשר מאפשרת לעוסקים בו לעשות זאת בהצלחה יתרה. תפקידו של שמאי המקרקעין מרתק כל כך בין השאר בגלל הנגיעה בתחומים כה רבים – תחומי מיסוי, משפט, הנדסה, עסקים וכמובן, תחומים פיננסיים יוצאי דופן. חוות דעתו של השמאי היא חשובה והכרחית בביצוע כלל עסקאות הנדל"ן על סוגיהן.

עם התפתחותו המהירה והעקבית של שוק הנדל"ן, הצורך בשמאים עולה בהתאמה ולכן, סביר להניח כי כל מי שיעבור את מסלול ההכשרה המקצועי כולל בחינות השמאות לקבלת רישיון לעסוק בתחום, יוכל למצוא לעצמו את מסגרת העבודה המתאימה לו – אם באופן עצמאי ואם על ידי שיתוף פעולה עם חברות פרטיות או ציבוריות.

קבל מידע על לימודי שמאות מקרקעין - לבעלי תואר ראשון
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי שמאות מקרקעין - לבעלי תואר ראשון
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר