קורס שוק ההון

הצעדים הראשונים שלך בעולם הכלכלי המרתק והגלובאלי

זה לא סוד שאנחנו חיים בעידן כלכלי גלובאלי, משתנה ודינאמי. עידן בו כלכלה ועסקים הם אלמנטים השזורים כמעט בכל תחום הסובב אותנו. אי אפשר לדבר על עולם הכלכלה, מבלי להזכיר את שוק ההון המגוון והמרתק. שוק ההון, מהווה את אחד הרכיבים המשמעותיים ביותר במציאות הכלכלית של ימינו. ההתרחשויות התכופות החלות בו בכל עת משפיעות על המשקיעים ומכאן – על כולנו. אכן, כדאי וראוי שכל אחד מאיתנו יכיר את שוק ההון – את המבנה שלו, התפקידים שלו, שיטות המסחר בו ושאר הפעולות המתרחשות באמצעותו, אם לצורך השתלבות מקצועית בתפקידים כלכליים ואם לצורך התנהלות כלכלית אישית טובה ויעילה יותר.

שוק ההון – לא למשקיעים בלבד

על מה אתם חושבים כשאתם שומעים את המושג "שוק ההון"? אולי עולה בראשכם תמונה של כמה ברוקרים עסוקים מתרוצצים בחדרי עסקאות, מוכרים וקונים? אולי אתם מדמיינים בורסות רחוקות וזרות עמוסות מסכי מחשב וגרפים מסובכים? ובכן, כדאי שתדעו – שוק ההון הוא כיום שוק מקצועי, נגיש וזמין לכל אחד מאיתנו. בעידן המודרני שבו אנחנו חיים, עם פתיחת ערוצי התקשורת והתפתחות הגלובליזציה, כל אחד מאיתנו יכול להכיר את שוק ההון, להבין את הערכים הפועלים בו ולקבל על ידי הכרה זו כלים יעילים ומקצועיים להתנהלות במישורים שונים – אם לצורך עשייה מקצועית בשוק הפיננסי ואם לצרכים אישיים ופרטיים.

שוק ההון מאפשר לחברות, ארגונים וממשלות לגייס כספים מהציבור על ידי השקעת כספים במניות ובאג"ח. ההשקעות המתבצעות בשוק ההון נחלקות לשניים – השקעות סחירות וברות מימוש מיידי (דוגמת מניות, אג"ח, פיקדונות, קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל חופשיות למימוש ועוד) וכן, להשקעות לא סחירות, שמימושן אינו מיידי (דוגמת נדל"ן, קופות גמל, אמנות ועוד). הגופים הפועלים בשוק ההון הם לרוב בנקים מרכזיים, משקיעים מוסדיים (גמל, פנסיה ועוד), משקיעים פרטיים, קרנות השקעה שונות ומדינות ברחבי העולם.

הרוח משנה תכופות את כיוונה – מה משפיע על שוק ההון?

שוק ההון הוא כאמור שוק משתנה אשר נתון בכל עת להשפעות מכל עבר. בין האלמנטים המרכזיים אשר משפיעים על שוק ההון, אפשר למצוא את תופעת הנזילות (כמות הכסף בשווקי ההון בארץ ובעולם), אלטרנטיבות (ריבית חסרת סיכון, דוגמת פיקדונות, המהווה תחרות לאפיקי ההשקעה הסחירים), תמחור (המחיר הכלכלי של כל אפיק השקעה) ומומנטום (מומנטום חיובי בשוק ההון יגרום כמובן למשקיעים לרכוש נכסים שמחירם נמצא בעליה).

על מחירי האג"ח ושוק המניות בשווקי ההון

שוק האג"ח בארץ ובעולם הוא אלמנט דומיננטי ומרכזי בשוק ההון. שוק האג"ח נחלק לכמה סוגי פרמטרים, כמו סוג המנפיק (מדינה או חברה), סוג ההצמדה, סוג הריבית וצוות המסחר. גם מחירי האג"ח מושפעים רבות מההתרחשויות השונות, ביניהן הנפקות ופיקדונות של אג"ח מדינה, אג"ח קונצרני ומגמות כלכליות במדינה בהן נעשות פעולות רכישה או מכירה של אג"ח. בדומה לשוק האג"ח, גם שוק המניות נחלק לכמה סוגי פרמטרים, כמו מקום המסחר (הבורסה בה נסחרות מניות החברה), ענפי הפעילות המרכזיים של החברה הנסחרת, גודל החברה והוותק שלה בשוק ההון. שוק המניות הוא שוק תנודתי מאוד ולכן, גם מחירי המניות משתנים בקצב מהיר.

מטרות קורסי שוק ההון

קורסי שוק ההון השונים המוצעים לכם כיום על ידי אוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ, יקנו לכם את האמצעים היעילים והמקצועיים להכרת שוק ההון, להבנת מושגי היסוד הנפוצים בו וההיררכיה הפועלת בו. לימודי שוק ההון יקנו לכם כלים מעשיים לבנייה ולניהול תיקי השקעות ולביצוע השקעות במינימום סיכוני שוק. אם אתם מעוניינים בכך, בסיום לימודי שוק ההון תוכלו להשתלב בהצלחה בתפקידים פיננסיים שונים ולנהל באופן עצמאי תיקי השקעות.

נושאי הלימוד העיקריים בקורסי שוק ההון הם:

  • מבנה שוק ההון בישראל, סקירת השוק והיכרות.
  • כללי השקעות בבורסות השונות.
  • היכרות עם מכשירים פיננסיים שונים, כמו מטבע חוץ, תעודות סל ועוד.
  • אג"ח, מניות, קרנות השתלמות וקופות גמל – השפעות, כללי מסחר ודוגמאות.
  • בורסות חו"ל וניירות ערך זרים.
  • איסוף מידע, ניתוח וקבלת החלטות.

איפה לומדים את קורסי שוק ההון?

מגוון רחב של אוניברסיטאות ומכללות מציעות לכם כיום מסלולי לימוד שוק ההון, אם במסגרת קורסים בודדים ואם כחלק מתכנית לימודים כוללת, לרוב במקצועות הכלכלה ומנהל העסקים.

מרכזי הלימוד המומלצים המציעים את קורסי שוק ההון כקורסים עצמאיים הם:

תפנית

בית הספר למנהלים ולפיננסיים של האוניברסיטה הפתוחה. בית ספר תפנית ידוע כבית ספר מוביל להכשרת מנהלים במסגרת לימודי תעודה.

פינקסו אקדמי

הגוף הלימודי של חברת פינקסו מקבוצת למבקס, המציע קורסים מגוונים בכל תחומי שוק ההון. למבקס, היא אחת החברות המובילות והמתקדמות למסחר בשוק ההון.

משך זמן לימודי קורסי שוק ההון ועלויות

קורסי שוק ההון המוצעים לכם ברחבי הארץ, נמשכים לרוב בין מספר שבועות לחודשים בודדים. הלימודים נפרשים על פני כמה מפגשים ונלמדים לרוב באמצעות מפגש שבועי אחד. מתכונת הלימודים כוללת לימודים תיאורטיים מעשיים בנוסף להתנסות אמיתית בשטח על ידי תרגילים, משחקי סימולציה ועוד מגוון פעילויות מרתקות ודינאמיות הלקוחות מעולמות התוכן העכשוויים של שוק ההון. עלויות קורסי שוק ההון נעות בין 4,000 – 10,000 ₪.

קורסי שוק ההון – כלים מקצועיים גם למישורים אישיים

לסיכום, שוק ההון הוא שוק תוסס, שופע ומשתנה בכל עת. שוק ההון מושפע ומשפיע על חייהם של כולנו. בין אם אתם רוצים להשתלב בתפקידים כלכליים בארגונים שונים ובין אם אתם רוצים לשפר את ההבנה שלכם בתחום הפיננסי המורכב והמאתגר, וודאי תמצאו שלימודי קורס שוק ההון הם לימודים מעניינים ויעילים אשר יעניקו לכם כלים להתמודדות עם תחומי חיים מגוונים. לימודי שוק ההון יקנו לכם הכשרה מעשית ומקצועית בתחומי שוק ההון, דרכה תוכלו לפתח בנוסף לידע מקצועי, גם יכולות ומיומנויות אישיות רבות.

קבל מידע על קורס שוק ההון
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס שוק ההון
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר