קורס ניתוח טכני

קורס ניתוח טכני – מאז ועד היום, ככה מנתחים היום מגמות בשוק ההון

ידוע לכולנו ששוק ההון הוא שוק דינאמי שמשתנה כמעט בכל רגע. אחד המאפיינים החשובים ביותר בתחום הוא מגמות השוק, המהוות עולם מסתורי ומקצועי בפני עצמו. כמעט כל העוסקים בעולמות המסחר בשוק ההון עוסקים רבות בניתוח וחיזוי מגמות השוק, אותן המגמות שמשפיעות השפעה עצומה על המחזורים, ההשקעות, ההכנסות והרווחים. כדי לנתח ולצפות את אותן המגמות מיישמים העוסקים בתחום את שיטות הניתוח הטכני – השיטה ידועה לניתוח המגמות של ערכי הנכסים הנסחרים בשוק ההון. אלו שעוסקים בתפקידי ניתוח טכני נקראים מנתחים טכניים או טכנאים ולהם, כוח מקצועי ופיננסי מקצועי בלתי מבוטל.

כלי העבודה העיקרי של המנתח הטכני הוא הגרפים. שימוש בכלי זה דורש ידע מקצועי ומצריך ניסיון ומומחיות רבים. כלים ללמידת מתודולוגיית העבודה של המנתח הטכני ובכללם הגרפים, מועברים כיום באמצעות קורסים מקצועיים של ניתוח טכני. במהלכם, רוכשים המשתתפים ידע תיאורטי רב כמו גם התנסות מעשית הכרחית.

על שדות תירס וכלכלה – מהו ניתוח טכני?

שיטת הניתוח הטכני היא שיטה ותיקה ועתיקה לחיזוי מגמות שונות בשווקי ההון. השיטה ההיסטורית שימשה סוחרים ברחבי העולם לתמחור המוצרים שלהם עוד הרבה לפני הקמתן של הבורסות. אכן, גם בזמני מסחר בשדות תירס ואורז רצו הסוחרים לנבא את כיוון השוק. בימינו, מומחי שוק ההון המשתמשים בשיטה זו, טוענים שעל סמך למידת ההיסטוריה של מחירי נכסים ותהליכי מסחר אחרים, ניתן לחזות באופן כמעט מדויק את המגמות העתידיות של אלו. באמצעות ניתוח גרפים המייצגים את הפעילות המסוימת באפיק ההשקעה הרלוונטי, יודע לזהות המנתח הטכני את מגמות המסחר השונות – כיווני המסחר, מומנטום, יעדים ומחירים ועוד. שיטת הניתוח הטכני המקצועי והיעיל נעוץ ביכולות של המנתח הטכני ומכאן, חשיבות למידת ביצוע התפקיד באופן מקצועי היא עצומה.

עקרונות הניתוח הטכני

המנתח הטכני יודע לזהות מגמות וכיווני ושק ומסחר על ידי שימוש בכלי עבודה טכניים והעיקרי שבהם הוא הגרפים. שיטת הניתוח הטכני נשענת על מספר עקרונות בסיסיים וביניהם:

1. ההישענות על הגרף ככלי שמגלם הכול.
2. האמונה כי ההיסטוריה חוזרת על עצמה ומכאן יכולת החיזוי.
3. שוק המסחר נע בגלים.
4. מחזורי המסחר תמיד יתמכו במגמת המחירים ולכן ינועו בהתאם לצפי המגמות.

מה משפיע על מחזורי המסחר בניתוח הטכני?

מחזורי המסחר הם בעצם מחזורי המניות או הכסף שעברו בין המשקיעים בטווח זמן של מסחר מסוים – יום, שבוע או חודש מסחר. מחזורי המסחר משקפים את רמת ההתעניינות של משקיעים במניה מסוימת והמגמה הכללית של מחזורי המסחר מעידה באופן ישיר על כיוון המניה. השפעת אלמנטים פסיכולוגיים על כיוון מניה מסוימת היא רבה – ככל שההתעניינות של משקיעים במניה תגבר, כך היא תימכר יותר והדבר נכון גם במקרה ההפוך, בעוד מניה תאבד מערכה בשל התעניינות מועטה. מחזורי המסחר ניזונים, מושפעים ומשתנים בהתאם לשמועות שונות שרצות בשוק, בהתאם למידע שמפורסם באמצעי התקשורת השונים ועוד.

קורס ניתוח טכני – להוביל בעולמות שוק ההון

קורס ניתוח טכני יקנה למשתתפים ידע מקצועי אודות תהליכי שוק ההון, המסחר וחיזוי המגמות. הקורס יעניק למשתתפים מידע טכני ואפקטיבי אודות שימוש בגרפים ככלי עבודה מרכזי, תוך לימודים תיאורטיים ומעשיים גם יחד.

בין הנושאים הנלמדים בקורס ניתוח טכני:

  • מבוא לשוק ההון.
  • שיטת הניתוח הטכני.
  • מודלים של שיטת הניתוח הטכני.
  • ניתוח גרפים – טכניקות והתנסות מעשית.
  • קבלת החלטות בעולמו המורכב של שוק ההון.
  • קריאת דו"חות והתעדכנות כלכלית.

קורס ניתוח טכני – מוסדות מומלצים ללמידה

פינקסו אקדמי – קורסים על בסיס מידע וניסיון עסקי

בית הספר המקצועי של קבוצת למבקס, מהחברות המוכרות והמובילות בשוק ההון. בית הספר מציע מגוון קורסים הנשענים על הידע המקצועי והניסיון המעשי שצברה הקבוצה.

תנאי הקבלה לקורס ניתוח טכני

תנאי הקבלה לקורסי ניתוח טכני כפי שמוצעים על ידי בתי הספר השונים נבדלים זה מזה. קורסים מסוימים לא דורשים כלל ידע מוקדם לעומת קורסים אחרים, שדורשים ניסיון של תקופת זמן מסוימת בעבודה בתחום המסחר.

ניתוח טכני – השיטה לפיצוח מגמות מסחר עכשיו בהישג ידכם

לסיכום, אחד התפקידים המרתקים והמאתגרים בשוק ההון הוא תפקידו של המנתח הטכני. המנתח הטכני הוא זה שיודע לנתח מגמות בעבר ועל בסיסן לצפות מגמות עתידיות. מנתח טכני מקצועי ומומחה בתחומו הוא זה שמכיר, חי ונושם את שוק ההון, את המרכיבים המשפיעים עליו ואת מחזורי המסחר. לרשות המנתח הטכני עומדים הגרפים – אותם הכלים שמאפשרים לו לנתח ולמפות את מגמות המסחר.

קורסים רבים עומדים כיום לרשות אלו שרוצים ללמוד על שיטות הניתוח הגרפי ובאמצעותן למקסם רווחים וכמובן לצמצם הפסדים. בתי הספר נבדלים זה מזה בתכני הקורסים, בשיטות הלימוד ובתנאי הקבלה שהם דורשים ולכן, חשוב כי כל אחד שמעוניין בכך יבדוק היטב את האפשרויות הפתוחות בפניו ויבחר מביניהן את זו המתאימה לו ביותר, זו שתעניק לו את המידע המקצועי והעדכני בדרך לביצוע תפקידי ניתוח טכני מובילים ומשפיעים.