קורס ניהול השקעות

על ניהול השקעות בעולם הכלכלי התחרותי

חולמים על קריירה בניהול השקעות? בהחלט מדובר באחד המקצועות היוקרתיים והמאתגרים בשוק יוקרתי ומאתגר. מיומנות ניהול השקעות בימינו היא מיומנות מקצועית מאין כמוה. ההיכרות המוחלטת עם עולם ההשקעות, הבורסה ושוק ההון, הבנת הגורמים הפיננסיים המורכבים, יכולת קבלת ההחלטות האמיצה – כל אלו הופכים את תפקיד מנהל ההשקעות לתפקיד מומחה ומקצועי ראשון במעלה. קורסי ניהול השקעות רבים מוצעים כיום במוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ.

קורסים אלו שונים בתכניהם אבל כולם שמים את הדגש על התנסות מעשית ומרתקת בעולם ההשקעות, בעוד תכני הלימוד מועברים באמצעות תכניות לימוד אינטראקטיביות הכוללות סימולציות, תרגילים מוחשיים, סיורים בחדרי השקעות והרצאות מאת מיטב המרצים המומחים. קורסי ניהול השקעות יעניקו לכם הכשרה מתאימה לקראת הבחינות אותן תידרשו לעבור בדרך לקבלת רישיון רלוונטי לניהול השקעות.

מיהו מנהל ההשקעות בעידן הכלכלי בו אנחנו חיים?

מנהל ההשקעות הוא זה אשר אמון על אחזקה, טיפול וניהול כלל המכשירים הפיננסיים באמצעותם משקיעים המשקיעים את כספם בבורסה. מכשירים פיננסיים אלו הם ניירות ערך, מניות, אגרות חוב, פיקדונות, תעודות סל, קרנות פנסיה ועוד. מנהל ההשקעות בימינו חייב להיות מומחה בתחומו – המציאות הכלכלית המאופיינת במקצועיות בלתי מתפשרת דורשת ממנהל ההשקעות מגוון רחב של יכולות ייחודיות.

מעבר להכרת שוק ההון על בוריו, חייב מנהל ההשקעות להכיר את הצרכים הספציפיים של כל לקוח ולדעת להתאים ביניהם לבין אפשרויות ההשקעה הרבות המוצעות בשוק. תפקידו של מנהל ההשקעות בין השאר הוא לבצע ניתוחים פיננסיים מדויקים של מכלול הנכסים של הלקוח ולדעת בהתאם לבחור עבורו מסלולי השקעה.

מדוע קיים צורך במנהלי תיקי השקעות בשוק ההון?

משקיעים רבים משקיעים כספים משמעותיים בבורסה באמצעות מגוון אפיקים ומסלולים. ניתן לומר שמטרה אחת משותפת לכל המשקיעים והיא, הפקת הרווחים הגדולים ביותר עבור כספם. ידוע כי ההשקעה בבורסה כרוכה בלא מעט סיכונים בעוד רבים מהכלים הפיננסיים באמצעותם פועלים המשקיעים אינם מבטיחים תשואה. שוק ההון התנודתי מחייב ידע וניסיון בפעילות בו ולכן, בוחרים כיום רבים מהמשקיעים, הקטנים והגדולים, להשקיע את כספם באמצעות מנהל השקעות מומחה ומיומן אשר מכיר את עולם הבורסה התוסס, יודע לזהות גורמי סיכון, לצמצם אותם ובהתאם, למקסם את הסיכויים להפקת הרווחים הגדולים ביותר עבור כל השקעה.

תיק השקעות – ממה הוא בעצם מורכב?

תיק ההשקעות מורכב מניירות ערך של כמה אפיקי השקעה ביניהם מניות ואגרות חוב. אגרות החוב נבדלות אלה מאלה ברמת הסיכון הכרוך בהשקעה בהן בעוד אגרות חוב ממשלתיות למשל, נחשבות בטוחות ביותר להשקעה. מנהל ההשקעות בעבודתו שולט במרכיבי התיק – משנה, בונה, מפחית ומוסיף כלים על פי מדיניות ההשקעה אותה הוא גיבש והגדיר עם הלקוח שלו.

קורס ניהול השקעות – למי הוא מתאים?

קורס ניהול השקעות הם מגוונים ובהתאם גם מאפייני קהל היעד אליהם הם פונים. הקורסים השונים בתחום מתאימים לאקדמאיים מתחום הכלכלה והפיננסיים אשר רוצים לעשות הסבה למקצוע ניהול ההשקעות או להתמחות בכך. קורס ניהול תיקי השקעות מתאים גם לסטודנטים לתואר ראשון אשר מעוניינים לשלב את הקורס בלימודיהם ולקבל על כך נקודות זכות. בנוסף, מתאים הקורס גם לאלו שרוצים לקבל כלים יעילים ומעשיים להתמצאות פיננסית וניהול כלי השקעה למטרות אישיות.

כמה מילים על המסלול לקבלת רישיון לניהול השקעות

כל מי שמעוניין לעסוק באופן מקצועי ומעוגן בחוק במקצוע ניהול ההשקעות, חייב לעמוד בכמה דרישות מטעם הרשות לניירות ערך. ראשית, על אלו לעבור בהצלחה שש בחינות בנושאי כלכלה, חשבונאות, סטטיסטיקה ומימון וכו'. בנוסף, על אלו לעבור התמחות בת כמה חודשים בתחום אותה ניתן לבצע לפני הבחינות או לאחריהן. לאחר אלו, יש להגיש בקשה לרשות לניירות ערך לקבלת רישיון. רק לאחר קבלת הרישיון מטעמם ניתן לעסוק בניהול השקעות באופן מעשי.

קורס ניהול השקעות – מהן מטרותיו ואיפה לומדים אותו?

קורסי ניהול השקעות מקצועיים ומתקדמים מוצעים כיום במסגרת מוסדות לימוד שונים בארץ. ניתן לומר שרובם המוחלט של קורסים אלו מעניקים הכשרה רלוונטית לעשייה בתחום ניהול ההשקעות ובנוסף, מכשירים הקורסים את המשתתפים למעבר מוצלח של הבחינות לקבלת הרישיון לעסוק בניהול השקעות. הנושאים הנלמדים בקורס נשענים על נושאי בחינות הרישיון והן:

  • ניירות ערך.
  • סטטיסטיקה ומימון.
  • חשבונאות וכלכלה.
  • אתיקה מקצועית.
  • ניתוח מכשירים פיננסיים וניהול תיקים.

קורס ניהול השקעות – איפה לומדים אותו?

מכללת רמת גן

מכללת רמת היא מהמכללות המוכרות והמובילות בארץ, בה לומדים קרוב ל – 10,000 תלמידים. מכללת רמת גן מציעה קורס ניהול השקעות מקצועי וממוקד, שמטרתו היא הכשרת המשתתפים לבחינות אותן הם נדרשים לעבור קודם קבלת הרישיון לעסוק בתחום.

מכללת תפנית

שלוחת לימודי החוץ של האוניברסיטה הגדולה בישראל – האוניברסיטה הפתוחה. מכללת תפנית מכשירה אלפי בוגרים ללימודי תעודה במקצועות מגוונים, ביניהם בתחומי הכלכלה ושוק ההון.

קורס ניהול השקעות – בוא ללמוד לנהל את זה נכון

לסיכום, עולם ההשקעות הוא עולם מורכב, תחרותי ומקצועי ועל העוסקים בו להיות באמת מומחים בתחומם. כדי לנהל השקעות באופן מצליח ואיכותי, על כל אחד שמעוניין לעשות זאת לעבור מסלול מובנה של לימודים, מעבר בחינות, התמחות וקבלת רישיון.

קורסי ניהול השקעות הפזורים ברחבי הארץ מציעים לכם כיום את האפשרות לקבל כלים פרקטיים מקצועיים אשר יסייעו לכם לעבור בהצלחה את הבחינות הנדרשות, אבל שימו לב – גם אם אתם מעוניינים לרכוש כלים פיננסיים אפקטיביים לניהול נכסיכם באופן אישי מבלי לעסוק בתחום באופן מקצועי, תוכלו בהחלט לרכוש כלים אלו על ידי קורסי ניהול השקעות המיועדים לכך.