קורס מט"ח

קורס מט"ח – מטבע החוץ שישאיר אתכם בפנים

אחת הזירות התוססות והמשמעותיות ביותר בעולמות שוק ההון המקומיים והזרים היא זירת מטבע החוץ. בעולם הגלובאלי שבו אנחנו חיים המסחר במטבע החוץ הוא מסחר חשוב ומשמעותי מאין כמוהו. תאגידים, בנקים וממשלות סוחרות בו בכל יום אם לצורך תשלומי שכר בחברות רב לאומיות, אם לצורך תשלום עבור סחורות וייבוא בין מדינות, אם בשל התיירות הבינלאומית ואם לצורך השקעות זרות אותן נוהגים לבצע המשקיעים תדיר.

רבים מאנשי הכלכלה בוחרים להתמחות בנושא המט"ח כבסיס מקצועי וחשוב בדרך להעשרת עולמות הידע המקצועיים שלהם ופעילות עסקית מוצלחת בשווקי ההון התחרותיים. כדי להכיר כהלכה את תחום המט"ח ולעסוק בו במומחיות יש בהחלט צורך בהכשרה מקצועית ויעילה. קורס מט"ח יקנה לכם בדיוק את הכלים הדרושים להכרת עולם המט"ח, להבנת הגורמים המשתנים הרבים בו ולהתמודדות נבונה עם התנודתיות העזה אשר מאפיינת אותו.

אז מהו המט"ח? על השוק הגדול והמשוכלל בעולם

אחת ההשלכות המרכזיות והבולטות של העולם הגלובאלי שלנו בשל היותו כזה, היא העובדה כי שוק המט"ח הוא השוק הגדול בעולם בו נפח המסחר הוא כ – 4.5 טריליון דולר! המסחר בשוק המט"ח נעשה כאמור באמצעות החלפת מטבע של מדינה במדינה ואחרת ומכאן שמו. בשוק המט"ח מתבצעות עסקאות רגילות כמו גם עסקאות באמצעות קנייה ומכירה של אופציות. שער החליפין בשוק המט"ח משתנה לעיתים קרובות ונקבע בעצם על ידי הסוחרים בשוק.

קצב השינויים בסחר החליפין הוא גדול מאוד ולו יש השפעה ניכרת על ערכי העסקאות השונות. במצב בו שוק מקומי מסוים רוכש יותר מטבע חוץ ומתחזק, יחול על המטבע ייסוף בעוד במידה והשוק ייחלש ויקנה מטבע חוץ בהיקף נמוך, יחול פיחות על המטבע. זאת בנוסף למשתנים נוספים כמו חוזק הכלכלה המקומית, מאזן התשלומים בשוק, שער הריבית ועוד. כדי לפעול בהצלחה בשוק ההון יש להכיר היטב את שוק המט"ח, להכיר היטב את המושגים המרכיבים אותו, את ההשפעות ולא פחות חשוב את ההשלכות, שיש לכל משתנה ומשתנה עליו ובעצם על כולנו.

על שוק המט"ח בישראל

אתם מתארים לעצמכם שבעבר מדינת ישראל אסרה על מסחר פרטי במט"ח? על אזרחי ישראל נאסר בעבר להחזיק במטבע חוץ אבל כיום, המסחר בו מתנהל באופן חופשי לגמרי. שוק המט"ח בישראל הוא שוק משמעותי ביותר בהתאם לשאר מדינות העולם. נפח המסחר בו הוא בין 2 ל – 3 מיליארד דולר ביום וכמו בעולם גם בארץ, משקיעים רבים בוחרים לבצע השקעות נרחבות באמצעות מטבע החוץ.

חשוב להגיד ששוק המט"ח הגלובאלי חווה תנודות רבות, לעיתים אפילו קיצוניות בפרקי זמן קצרים ביותר. לערך המט"ח משתנים כל כך רבים בנוסף להשפעות שיש עליו מעל עבר. בין השאר, זו אחת הסיבות המרכזיות המביאות לצורך באנשי מקצוע מומחים ומקצועיים אשר יידעו להכיר את אופיו התנודתי של מטבע החוץ, את ההשפעות הרבות עליו ומכאן, יידעו לסחור בו בתבונה ובהצלחה.

קורס מט"ח – מהן מטרותיו ומה לומדים בו?

מגוון מוסדות לימוד מקצועיים מציעים לכם כיום לימודים בקורס מט"ח, לימודים אשר יעניקו לכם כלים מקצועיים, טכניקות מסחר עדכניות ומבחר אפשרויות לפיתוח יכולות ומיומנויות באמצעות התנסויות מעשיות במסחר מטבע החוץ.

בין הנושאים הנלמדים בקורס מט"ח:

  • מבוא לכלכלה – השפעות כלכליות מיקרו ומאקרו, מדיניות, בנקאות, אינפלציה ועוד.
  • מכשירים פיננסיים – המסחר במטבע חוץ, סחורות, חוזים עתידיים ואופציות.
  • כלים, טכניקות ואסטרטגיות מסחר.
  • מודל הנפט, מסחר בתעלות.
  • התנסות מעשית במסחר באמצעות מט"ח.

קורס מט"ח – איפה לומדים אותו?

מכללת יתרונות

מכללת יתרונות היא מכללה ללימוד מסחר מקוון בשוק ההון. המכללה מציעה לתלמידים מגוון קורסים הנלמדים בשיטות הכשרה ייחודיות פרי פיתוח בית הספר.

בית ספר תפנית

בית הספר ללימודי תעודה של האוניברסיטה הפתוחה. בית הספר מציע מבחר עשיר של קורסים בתחומי שוק ההון, באמצעות מרצים בכירים ושיטות לימוד מתקדמות.

לקחת חלק בשוק המט"ח

לסיכום, שוק המט"ח הגדול בעולם מהווה במה מקצועית, תחרותית ומספקת ביותר לאנשי שוק ההון ברחבי העולם. נפח המסחר בשוק המט"ח הוא עצום ועומד על כמה טריליוני דולרים ומכאן הפעילות העסקית היומית האינטנסיבית והמרתקת בו. מירב מדינות העולם פועלות בשוק המט"ח מידי יום, עובדה אשר גורמת לשוק המט"ח להיות שוק עצום, גלובאלי, משתנה, משפיע ומושפע.

השקעות ומסחר מוצלחים כיום בשוק המט"ח דורשות ללא ספק מכל הפעילים בו להיות מקצועיים, מומחים ובעלי כלים יעילים לעשייה בו. כלים אלו יוענקו לכם על ידי מבחר מרכזי לימוד מקצועיים – אם במסגרת מכללות או אם במסגרת מרכזי לימוד ייעודיים למקצועות שוק ההון.

אם אתם נמשכים לעולמות שוק ההון ורוצים להשתלב בו במגוון תפקידים מרתקים, קורסי מט"ח ברחבי הארץ יכשירו אתכם למקצוע, ילמדו אתכם את יסודות המקצוע, את טכניקות המסחר המובילות ואת כל האמצעים הדרושים לכם לעשייה מצליחה באחד השווקים התחרותיים והמתקדמים בעולם.

קבל מידע על קורס מט"ח
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס מט"ח
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר