קורס יועצי השקעות

הבחירה שלך לקריירה מקצועית בשוק ההון

אחד התחומים המעניינים ביותר בעולם הכלכלי של ימינו הוא תחום ייעוץ ההשקעות. עולם ההשקעות הוא עולם כה מורכב ומסועף, מה שגורם לכך שהצורך ביועצי השקעות מומחים, אשר יידעו להפיק את מרב הרווחים עבור כל לקוח, הולך ועולה בהתמדה. גופים מרכזיים בימינו כמו בנקים ובתי השקעות מציעים שירותי ייעוץ השקעות מקצועיים ומתקדמים אבל, בייעוץ השקעות ניתן גם לעסוק באופן פרטי. כל מי שיש לו זיקה לתחום הפיננסי וחושב שהוא יוכל לעסוק ולהצליח בתחום הייעוץ וודאי ימצא כי ייעוץ השקעות הוא תחום מרתק שיספק לו במה נפלאה ליכולותיו אלו.

בשנת 1997 נחקק חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, המחייב רישיון מטעם הרשות לניירות ערך עבור כל מי שרוצה לעסוק בכך. בשל עובדה זו, לא ניתן לעסוק בייעוץ השקעות באופן שהוא לא ממוסד ומקצועי. כיום, קורסים שונים ברחבי הארץ פותחים בפני הציבור את האפשרות ללמוד את רזי המקצוע ולעסוק בו בהצלחה.

אמור לי מי המשקיע שלך ואומר לך מי אתה – על ייעוץ השקעות נבון

אמרה נודעת אומרת כי הגדולה של כל משקיע היא למנות את האנשים הנכונים לטיפול בנכסיו. אין ספק, בכוחם של יועצי השקעות טובים ומנוסים למנף עבור כל משקיע רווחים ולצמצם אם לא למנוע הפסדים. בניית תיק השקעות נבון היא משימה מאתגרת ולא פשוטה כלל הדורשת מעורבות של אנשי מקצוע מומחים כמו באמת יועצי השקעות, מנהלי השקעות ומנהל תיקי השקעות. נדרשים מכל אלו יכולות הכרה מרבית של שוק ההון, של הכוחות הפיננסיים הפועלים בו, של מגמות העבר והמגמות העתידיות וכמובן, יכולת קבלת החלטות אמיצה ומושכלת.

חשוב לדעת כי תפקידו של יועץ ההשקעות מוגדר ומוגבל לייעוץ בלבד. יועץ ההשקעות אינו רשאי להשקיע כספים על דעת עצמו או לפעול באופן עצמאי בתיק ההשקעות. על יועץ ההשקעות להיות נטרלי ואובייקטיבי כדי למנוע מקרים של אינטרסים. בין השאר, זו אחת הסיבות לכך שתפקיד יועץ ההשקעות מרתק כל כך, בעוד הוא מאפשר ליועץ ההשקעות להיות מעורב בתיקים רבים, לבצע עסקאות רבות ולבוא במגע עם לקוחות רבים במשק.

על ההיבטים המשפטיים בתפקידו של יועץ ההשקעות

כאמור, משנת 1997 כל המעוניין לעסוק בתפקידי ייעוץ השקעות חייב ברישיון ייעודי מטעם הרשות לניירות ערך. על כל העוסקים בתפקידי ייעוץ השקעות חלים כיום מגוון חוקים ותקנות ביניהם חוקים כלליים כמו חוק החוזים, פקודת הנזיקין, חוק השליחות, חוק העונשין, חוק הגנת הפרטיות וחוק הלבנת שוק ההון. כמו כן, חלים עליהם גם חוקים ספציפיים כמו חוק ניירות הערך וחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות או בניהול תיקי השקעות. בנוסף לאלו, מפרסמת הרשות לניירות ערך הוראות אתיות משמעתיות מיוחדות לאותם בעלי הרישיון. חשוב להדגיש כי הרישיון לעסוק בתפקידי ייעוץ השקעות מאפשר ליועץ ההשקעות לעסוק כיחיד, כעובד בחברה בעלת רישיון יועץ או כעובד או שותף בשותפות שמחזיקה ברישיון מנהל תיקי השקעות. קורסי ייעוץ השקעות יכשירו את המשתתפים לקראת בחינות הרישיון ויספקו להם כלים יעילים לעבור אותו בהצלחה.

כמה מילים על רישיון ייעוץ השקעות

כל אחד מאיתנו שיש לו אוריינטציה לתחום הפיננסי, משיכה לשוק ההון ועניין בהתמחות ובהשתלבות בתפקידי ייעוץ השקעות, יכול לעשות באופן עקרוני לעשות זאת. העוסק בתפקיד יועץ השקעות לא חייב בתואר אקדמאי. נדרש ממנו לעבור בהצלחה 5 בחינות בנושאי כלכלה, חשבונאות, סטטיסטיקה ומימון, דיני ניירות ערך ואתיקה מקצועית, ניתוח ניירות ערך ומכשירים פיננסיים וניהול תיקים. לאחר סיום הבחינה בהצלחה, יקבל הנבחן את הרישיון לעסוק באופן עצמאי ומקצועי בתפקידי ייעוץ השקעות.

קורס ייעוץ השקעות – איפה לומדים?

מגוון מרכזי לימוד מציעים כיום קורסים בנושאי ייעוץ השקעות. כמעט כולם נשענים על נושאי הלימוד של בחינת קבלת הרישיון אולם בכל זאת, הם נבדלים זה מזה במשך זמן הלימודים, דגשים שונים בתכני הלימוד ועלויות:

תפנית – האוניברסיטה הפתוחה

בית הספר למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה, מציע מגוון קורסים בנושאי שוק ההון ביניהם קורס ייעוץ השקעות וניהול תיקים. זאת, בתמיכתה של האוניברסיטה הפתוחה – האוניברסיטה הגדולה בארץ.

המכללה המשותפת

המכללה הוותיקה המכשירה עשרות אלפי בוגרים למגוון תפקידים מקצועיים. המכללה מציעה קורסים בנושאי ייעוץ השקעות וניהול תיקים, בפיקוח ממלכתי ועל ידי מיטב המרצים המומחים בתחום.

קורס ייעוץ השקעות – מטרות הלימודים והנושאים הנלמדים

קורס ייעוץ יעניק למשתתפים כלים אפקטיביים לעשייה מקצועית בתחום ייעוץ ההשקעות, בנוסף להכשרתם לבחינות הרישיון אותן הם צריכים לעבור בכדי לקבל רישיון לעסוק בתחום. הנושאים המועברים בקורסי ייעוץ השקעות הם מגוונים ונלמדים לרוב על ידי שיטות לימוד דינאמיות וחדשניות. הנושאים הנלמדים בקורס מותאמים לנושאים עליהם ייבחנו הנבחנים בבחינות הרישיון לייעוץ השקעות:

  • מבוא והיכרות עם שוק ההון.
  • כלכלה, חשבונאות, סטטיסטיקה ומימון.
  • ניתוח ניירות ערך ומכשירים פיננסים.
  • דיני ניירות ערך ואתיקה מקצועית.
  • ניהול תיקים.

קורס ייעוץ השקעות – רווחים עסקיים לצד רווחים אישיים

לסיכום, קורס ייעוץ השקעות יעניק למשתתפים את מגוון הכלים המקצועיים הדרושים להם כדי לקבל רישיון לעסוק בתפקידי ייעוץ השקעות מטעם הרשות לניירות ערך, בנוסף לכלים יעילים ומובילים אשר יאפשרו למשתתפים לעסוק – ולהצליח בתפקידי ייעוץ השקעות. מרכזי לימוד שונים מציעים קורסים בתחום ולכל מרכז לימוד הייחוד והדגשים שלו. אין ספק שתפקיד יועץ ההשקעות הוא תפקיד מורכב ומרתק שכל מי שיעסוק בו בהצלחה, יזכה לקריירה דינאמית וחד פעמית אשר עשויה להעניק לו רווחים מקצועיים כמו גם אישיים רבים.