קורס השקעות

ההשקעה הבטוחה שלך

אם אתם חובבי כלכלה ומספרים, נהנים מקריאת דו"חות פיננסיים, ניזונים מניתוח גרפים מורכבים ומחוברים לחדשות שוק ההון האחרונות המפורסמות, יכול מאוד להיות שקריירה בעולם ההשקעות מתאימה לכם. אין ספק שהשתלבות בתפקידי השקעות שונים הם תפקידים מרתקים ומאתגרים שכדי להצליח בהם דרושים מגוון כלים, יכולות ומיומנויות. הכרת שוק ההון ובפרט עולם ההשקעות, היא לא פשוטה אבל אפשרית באמצעות מגוון קורסי ההשקעות המוצעים כיום על ידי בתי ספר מקצועיים ברחבי הארץ.

קורס השקעות יעניק לכם את האפשרות ואת ההזמנות להכיר מקרוב את עולם ההשקעות, להבין את מכלול הגורמים המרכיבים אותו וייתן לכם בנוסף את הכלים הפרקטיים, העכשוויים והעדכניים ביותר לעבודה מוצלחת בתחום – אם באופן עצמאי ואם באמצעות בית השקעות או גוף אחר בו אתם מעוניינים להשתלב.

כסף לו היה לי – מה זו בעצם השקעה?

אז השקעה היא העברה של סכום כסף לגורם כלשהו כדי לייצר הכנסה נוספת – או תשואה על סכום הכסף, כלומר הכנסה שוטפת מפירות ההשקעה כמו ריביות, דיבידנד או דמי שכירות, או הכנסה הונית שזה אומר הגדלת הערך של סכום הכסף שהושקע, למשל בזכות גידול הביקוש לנכס מסוים. כשמשתמשים במונח השקעה בעולמות הכלכלה ושוק ההון מתייחסים לרוב לכמה סוגי השקעות עיקריים. אנשי עסקים וגם אנשים פרטיים בוחרים לבצע מגוון השקעות מתוך מטרה שערך ההשקעה שלהם יעלה בעתיד ומכאן, גם הרווחים מכל השקעה.

מהם סוגי ההשקעות המרכזיים בעולם הכלכלה?

בעולם הכלכלה המקצועי והתחרותי של ימינו מתבצעות מגוון עסקות באפיקי השקעה שונים. השוק המרכזי הראשון בו מתבצעות השקעות משמעותיות הוא שוק הנדל"ן. כידוע, שוק הנדל"ן הוא אחד השווקים הגדולים בארץ ובעולם מבחינת היקפי הפעילות וההשקעות ואכן גופים רבים, פרטיים כמו עסקיים, רואים בשוק זה את אחד מאפיקי ההשקעה הרווחיים ביותר. ההשקעות בתחום הנדל"ן מבוצעות על ידי רכישות והשכרות נכסים, השקעות שעתידות לייצר הכנסות כמו דמי שכירות וגם הכנסות בדמות עליית ערכי הנכס העתידיים. השקעות נפוצות נוספות הן השקעות בניירות ערך דוגמת רכישת מניות, אופציות ואגרות חוב. גם כאן, המשקיעים הבוחרים להשקיע בניירות ערך עושים זאת מתוך מטרה שערך הניירות יעלה. סוג נוסף ושכיח הוא השקעה בעסק. רכישת בעלות על אחוזים מסוימים בעסק עשויה להניב רווחים יפים למשקיע בתנאי כמובן שהעסק מצליח ומייצר רווחים.

משקיע בן זמננו – על תפקידי ההשקעות

כל מי שמעוניין לעסוק בתחום ההשקעות יכול לעשות זאת באמצעות מסלול מקצועי, יעיל וכיום גם ידידותי. תפקיד השקעות דורש מהעוסקים בו ידע רב כמו גם מקצועיות ומומחיות רבים – התפקיד דורש הכרה מרבית של עולם הכלכלה ושוק ההון, היכרות עם סוגי ההשקעות השונים, הבנת הסיכונים והסיכויים וכמובן, מגוון יכולות ומיומנויות שאומנם נלמדות אך עדיין הן טבעיות ואישיות, כמו היכולת לנתח מצבים, היכולת להשקיע כספים רבים ששייכים לגופים אחרים, היכולת לקבל החלטות מהן אין דרך חזרה ועוד. גופים רבים בארץ מעסיקים אנשים בתפקידי השקעות כמו בנקים, חדרי מסחר ובתי השקעות ובנוסף, ניתן לעסוק בכך גם באופן עצמאי. חשוב לומר, כי העידן המקצועי, הכלכלי והתחרותי שבו אנחנו חיים, דורש מאותו אדם אשר עוסק בהשקעות להיות באמת ייחודי, נחוש, חרוץ ובעל רצון עז להצליח בתחום.

מטרות הקורס והנושאים הנלמדים בו

קורסי השקעות שונים כפי שמוצעים על ידי בתי ספר ומרכזי לימוד ברחבי הארץ, מציעים למשתתפים הכשרה מקצועית ואיכותית בנושאי ההשקעות. תכניות הלימוד במרכזים אלו הן לרוב תכניות לימוד מעניינות, דינאמיות ומהנות אשר נשענות על עולמות התוכן העדכניים של עולם ההשקעות. ברוב מרכזי הלימוד יוכלו המשתתפים להתנסות במגוון תרחישים בשטח הלקוחים ממצבים אמיתיים החלים בכל עת בעולמות המסחר.

בין הנושאים הנלמדים בקורסי השקעות:

  • היכרות עם שוק ההון.
  • מהי בורסה – מושגי יסוד.
  • שלבי המסחר בבורסה וביצוע השקעות.
  • היכרות עם סוגי אפיקי ההשקעה הקיימים.
  • דרגות סיכוני ההשקעה והדרכים לצמצם אותם.
  • ניצול הזדמנויות השקעה.

קורס השקעות – איפה לומדים אותו?

בית הספר תפנית – האוניברסיטה הפתוחה

בית הספר למנהלים במסגרת לימודי תעודה המוביל בארץ. בית הספר תפנית פועל בתמיכתה של האוניברסיטה הפתוחה ומציע מגוון עשיר של קורסים מקצועיים להתמחות בשוק ההון, בנושאי השקעות ועוד.

טריידנט

מרכז הכשרה לסוחרים עצמאיים המציע מבחר קורסים מרתקים בתחומי שוק ההון על בסיס שיטות לימוד ייחודיות בניצוחו של מאיר ברק, מרצה מוביל בעולם שוק ההון אשר הכשיר אלפי סוחרים.

קורס השקעות – ההשקעה שלך, בעתיד שלך

לסיכום, עולם שוק ההון ובתוכו תחום ההשקעות הוא עולם מרתק מאין כמוהו שמעניק למתאימים במה עסקית, כלכלית ואישית חד פעמית. קשה לתמצת בכמה מילים את מה כל מה שקורה אפילו במהלך יום בודד אחד בעולם ההשקעות. עולם ההשקעות מפגיש בין אנשים לכספים, בין חלומות להפסדים, בין הצלחות אישיות להחלטות אמיצות. אם גם אתם רוצים להיות חלק מאלו, כדאי שתרשמו לאחד מקורסי ההשקעות המוצעים לכם כיום על ידי בתי ספר וגופי לימוד מובילים ותתחילו לצעוד את צעדיכם הראשונים בתחום.

נכון, השקעה מוצלחת שתניב רווחים דורשת בהחלט קשת רחבה של ידע, ניסיון ומומחיות אולם את אלו, תוכלו לרכוש באמצעות אחד מקורסי ההשקעות ולאחריו, לבחור לעצמכם את המסלול הרצוי והמתאים לכם ביותר, אם בעבודה עצמאית או אם במסגרת בתי השקעות, חברות או גופים מתמחים.