קורס הכרת שוק ההון

אתה מוזמן להכיר את העולם החדש שלך

מה זה אומר ללמוד בימינו את רזי שוק ההון? שוק ההון הוא הלא שוק גלובאלי, מקצועי ומשתנה, שוק תוסס ואינטנסיבי שאירועים רבים חלים בו בתדירות יומית ובקצב מסחרר. אבל, הכרת שוק ההון היא כיום הכרחית, בסיסית וחשובה ולכל מי שרוצה לעסוק בו וגם למי שלא – ההתפתחויות בשוק ההון משפיעות על כולנו בכל רמות החיים וכל אחד מאיתנו מושקע בו בדרך זו או אחרת. אם אתם אנשים בעלי זיקה לעולם הפיננסי, חיים את החדשות הכלכליות האחרונות ורואים בשוק ההון המקצועי והתחרותי את האפשרות לעשייה מוצלחת ואיכותית בחייכם התעסוקתיים – קורס הכרת שוק ההון יתאים לכם.

קורס הכרת שוק ההון יהווה את הצעדים הראשונים והחשובים שלכם בעולמות הכלכלה והמסחר המורכבים, יקנה לכם ידע תיאורטי אודות מושגי היסוד של שוק ההון ויעניק לכם את ההזדמנות להבין, ללמוד ולהחליט על ההיבטים המדויקים של שוק ההון בהם תרצו לעסוק.

השוק המרתק, המאתגר והמקצועי של ימינו

על מה סובב העולם שלנו? על כוח? אהבה? אנשים? רבים יענו – כסף. כלכלת העולם בשנת 2011 היא כלכלה חזקה, משפיעה ומשמעותית למציאות היומיומית של כל אחד מאיתנו. שוק ההון, הוא מונח המתייחס בדיוק לכך – לכוח הצרכני, להשקעות, למחזורי הכספים ולנכסים הן של אנשים פרטיים והן של מדינות. שוק ההון הוא השוק לניירות ערך, הנחלק לשוק המניות ושוק האג"ח. תפקידו המרכזי של שוק ההון הוא לגייס כספים מהציבור עבור חברות, גופים וממשלות ברחבי העולם למגוון מטרות. שוק ההון מפגיש בין צרכים לאפשרויות לממש אותם, בין הצורך במימון למימון עצמו. אילולא היה קיים שוק ההון, לא היו יכולות חברות לגייס לעצמן כספים כדי לקדם ולפתח מוצרים ושירותים ומכאן, הקדמה הייתה פשוט נעצרת.

תתי השווקים בשוק ההון

שוק ההון הוא שוק אחד שבו מתקיימים שווקים נוספים. ההבחנה בין שוק ראשי לשוק משני היא הבחנה מוכרת לעוסקים בתחום והיא מפרידה בין השוק הראשי שהוא השוק להנפקות חדשות, בו מנפיקות חברות את ניירות הערך שלהן למשקיעים ותמורתם מקבלות תמורה כספית. לעומתו, בשוק המשני מתקיים מסחר אשר אינו מערב את אותן חברות שהנפיקו את ניירות הערך אלא, בשוק זה יכול כל משקיע למכור לכל משקיע את ניירות הערך שברשותו. למרות שמותיהם המילוליים, חשוב לציין שהמסחר השכיח מתקיים בשוק המשני ובו מעורבים רוב המשקיעים.

כמה מילים על הבורסה

אי אפשר לדבר על שוק ההון מבלי לדבר על הבורסה – הגוף הפיסי המאפשר לקיים את המסחר בניירות ערך. בבורסה פועלים אותם הבנקים, הגופים העסקיים והמוסדיים, המדינות וגם האנשים הפרטיים העוסקים בהשקעות. הבורסה מתקיימת באופן רציף ושוטף בעוד בורסה אחת משתפת פעולה באופן תדיר עם בורסות מקבילות ברחבי העולם. אכן, המסחר בימינו הוא מסחר גלובאלי ונגישות זו מאפשרת את יחסי הגומלין החשובים בין הבורסות.

קורס הכרת שוק ההון – מהן מטרותיו ומה לומדים בו?

קורסי שוק ההון מוצעים כיום במגוון רמות לימוד ועומק. קורסי הכרת שוק ההון הבסיסיים יעניקו למשתתפים כלים ראשוניים להכרת עולמו המרתק של שוק ההון, בעוד קורסים מתקדמים יעניקו למשתתפים כלים מעשיים ומעמיקים יותר לעשייה מקצועית בתחום. קורס הכרת שוק ההון יעניק למשתתפים מושג מקצועי ראשוני אודות עולם שוק ההון, הרוחות הפועלות בו, אפשרויות העבודה בו ועוד.

בין הנושאים הנלמדים בקורס הכרת שוק ההון:

  • היכרות עם מבנה שוק ההון.
  • היכרות עם מושגי יסוד פיננסיים חשובים.
  • עקרונות המסחר בבורסה – סיכוי מול סיכון.
  • כלים מעשיים לתכנון פיננסי.
  • בניית תיק השקעות.
  • ניתוח חדשות כלכליות ויכולת התעדכנות בתחום.

קורס הכרת שוק ההון – איפה לומדים אותו?

מגוון מוסדות לימוד ברחבי הארץ מציעים לכם את האפשרות להכיר את שוק ההון באופן ראשוני ויסודי. הקורסים מאת מוסדות אלו מועברים באמצעות תכניות לימוד מעניינות המבוססות על לימודים תיאורטיים לצד התנסויות אמיתיות במצבים חיים, הלקוחים מעולמות המסחר בשוק ההון. בין מוסדות הלימוד המומלצים ללימודי קורס הכרת שוק ההון:

תפנית – האוניברסיטה הפתוחה

בית ספר למנהלים ולפיננסים, המציע מגוון קורסים מקצועיים בתחומי שוק ההון וביניהם, קורס הכרת שוק ההון. בית הספר תפנית הוא שלוחה מקצועית ומובילה ללימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.

פינקסו אקדמי

הזרוע הלימודית של קבוצת למבקס, קבוצה מובילה למסחר בשוק ההון בישראל. מרכז הלימוד מציע מגוון קורסים מרתקים הנשענים על מציאות המסחר העכשווית בארץ.

קורס הכרת שוק ההון – אכן נעים להכיר

לסיכום, שוק ההון הוא שוק עצום הן מבחינת הגודל והיקפי הפעילות שלו והן מבחינת ההשפעה הרבה שלו על המציאות היומית של כל אחד מאיתנו. אנשים רבים בוחרים ללמוד את קורס הכרת שוק ההון למגוון מטרות וצרכים – אם לצורך השתלבות בעבודה בתחום ואם לצורך שיפור היכולות והמיומנויות הפיננסיות שלהם ככלי יעיל לחיים. קורסים רבים להכרת שוק ההון מוצעים כיום ללמידה, אם מטעם בתי ספר מובילים ואם מטעם שלוחות לימודיות של חברות, גופים וקבוצות מסחר וותיקות הפועלות באופן שוטף בשוק ההון.

קורס להכרת שוק ההון יקנה לכם את כל המידע הבסיסי הראשוני לו אתם זקוקים כדי להכיר ולהבין את שוק ההון, את המגמות הפועלות בו ואת שיטות המסחר בו. בנוסף, בתום הקורס תוכלו לקבל החלטה מושכלת אודות אופי התפקיד שברצונכם למלא בשוק ההון, בעוד אתם תהיו מצוידים בכלים פיננסיים מקצועיים רבים.

קבל מידע על קורס הכרת שוק ההון (למתחילים)
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס הכרת שוק ההון (למתחילים)
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר