קורס ביטוח

תבטיח לעצמך את האפשרות לקריירה מקצועית ומרתקת

אם היינו יודעים מה צופן לנו המחר, וודאי היינו אנשים מאושרים יותר או לכל הפחות, רגועים יותר. אבל החיים צופנים לנו מאורעות ואירועים לא מתוכננים אותם אנחנו פשוט לא יכולים לדעת היום. כולנו רוצים לשלוט באירועים השונים ולהימנע ככל האפשר מהפתעות לא נעימות. סיבה זו בין השאר היא אחת הסיבות המרכזיות לעובדה ששוק הביטוח הוא שוק עצום ומתפתח אליו כולנו קשורים ורבים מאיתנו רוצים לעסוק בו.

שוק הביטוח כולל היבטים רבים ומהווה עולם מקצועי מלא וגדוש בפני עצמו, עולם הכולל מונחים, מושגים, הגדרות ושפה משלו. תחום הביטוח נוגע לחייו של כל אחד מאיתנו בעוד כל אחד מאיתנו מבוטח בדרך זו או אחרת, אם על ידי המדינה כמו למשל על ידי הביטוח הלאומי ואם באופן פרטי על ידי חברות ביטוח עצמאיות אצלן אנחנו מבטחים את הרכב שלנו, את הדירה, דרכם אנחנו מבצעים ביטוחי בריאות וחיים ועוד. קורס ביטוח מתאים לכל מי שרוצה לעסוק בתחום הביטוח באופן מקצועי ומיומן. קורסי הביטוח השונים מציעים כיום לתלמידים קשת רחבה של כלים תיאורטיים כמו גם מעשיים שיאפשרו להם להתמקצע בתפקידי הביטוח המגוונים ולעבור בהצלחה את הבחינות הנדרשות לכך.

מהם ענפי הביטוח העיקריים?

עולם הביטוח הוא עולם רחב היקף אשר עוסק בתחומים רבים. עולם הביטוח פועל בכמה ענפים שונים והמרכזיים בהם הם: הביטוח האלמנטארי הכללי – ביטוח זה כולל ביטוחי רכוש כמו ביטוח דירות מפני גניבות, ביטוח מפני שריפות, ביטוח רכבים, ביטוח נזקים, ביטוח תאונות אישיות ועוד. רובנו הגדול עושה שימוש תדיר ונרחב בסוגי הביטוח האלמנטארי. ענף מרכזי נוסף בתחום הביטוח הוא ביטוח החיים – בימינו, נתח רחב מאוד מהציבור בוחר לבטח את עצמו גם בביטוח חיים ואכן מדובר בביטוח חשוב ביותר.

מטרתו של הביטוח היא הענקת תשלומים למשפחת המבוטח לאחר מקרה מוות או בהגיע המבוטח לגיל מסוים שנקבע בפוליסת הביטוח. ענף שלישי הוא ביטוח הבריאות – למרות הכיסויים הנרחבים של מסלולי הביטוח בקופות החולים השונות, קיים טווח רחב של אלמנטים שאינם מכוסים על ידי מסלולי ביטוח אלו ומכאן הצורך בביטוח בריאות, ביטוח אשר יעניק למכוסים בו מענה לצרכים רפואיים שונים כמו כיסוי תרופות יקרות, ניתוחים והליכים רפואיים בארץ ובחו"ל. בנוסף לאלו קיימים ענפי ביטוח כמו ביטוח ימי, ביטוח חבות, ביטוחי פנסיה שונים ועוד.

איך באמת פועל הביטוח?

רובנו חושבים שהביטוח הוא אישי וייעודי לכל אחד מאיתנו והוא אכן כזה, אבל עדיין מעניין לדעת שקופת הביטוח בעצם משותפת לכולנו. חברות הביטוח מנהלות קופה אליה שותפים כלל המבוטחים. מתוך קופה זו משלמת חברת הביטוח את הפיצויים המגיעים למבוטחיה במצבים שונים- באמצעות אותם כספי הקופה הכוללים השייכים כאמור לכולם. זוהי הדרך היחידה האפשרית לחברות הביטוח לשלם למבוטחיה את המגיע להם במקרי הצורך. בארץ פועלות כמה חברות ביטוח מרכזיות אשר נבדלות זו מזו במספר המבוטחים שלהן, במסלולי הביטוח הגמישים אותן הן מציעות ובדמי הניהול אותם הן דורשות.

על מטרות הקורס והנושאים הנלמדים בו

קורסי ביטוח שונים ומגוונים מעניקים כיום לתלמידים הלומדים בהם כלים מקצועיים ומעשיים לעבודה בענף הביטוח. את תחום הביטוח ניתן ללמוד במסגרת תואר ראשון או במסגרת לימודי תעודה. בין הנושאים הנלמדים בקורס ביטוח:

  • יסודות הביטוח.
  • ענפי הביטוח – ביטוח אלמנטארי, ביטוח חיים ועוד.
  • היבטים משפטיים בביטוח – חוק חוזה הביטוח, חוק הפיצויים ועוד.
  • פוליסות ביטוח בחו"ל.
  • היבטי מיסוי בביטוח.
  • תכנון פיננסי.

קורס ביטוח – איפה לומדים אותו?

מוסדות לימוד ברחבי הארץ מציעים לתלמידים רמות שונות של קורסים בתחום הביטוח. לאחר סיום קורסי הביטוח בהצלחה, יידרשו התלמידים לעבור את הבחינות הרלוונטיות לקבלת תעודת סוכן ביטוח מתמחה או מורשה ולעסוק באופן מעשי ומקצועי בתחום.

המכללה המשותפת

המכללה המשותפת היא מהמכללות המוכרות והותיקות בישראל. המכללה מכשירה אלפי תלמידים בשנה באמצעות קורסים מקצועיים בפיקוח ממלכתי.

מכללת נצרת עלית

המכללה הטכנולוגית מהמובילות בארץ. המכללה מכשירה את בוגריה למגוון מקצועות על ידי הכשרות טכנולוגיות מתקדמות.

מכללת תפנית

המכללה המובילה ללימודי תעודה במסגרת האוניברסיטה הפתוחה. המכללה מציעה מגוון קורסים מקצועיים המועברים על ידי מיטב המרצים בסיוע האוניברסיטה הפתוחה.

עוד על התפקיד המאתגר בשוק הביטוח המקצועי

לסיכום, אחד השווקים המקצועיים ביותר בארץ ובעולם הוא שוק הביטוח. בשוק הביטוח פועלים גופים מובילים ומרכזיים כמו חברות ביטוח, בנקים ומשרדי ממשלה וגם לנו, לכל אחד מאיתנו, יש נגיעה ישירה לתחום. להיות איש מקצוע בתפקידי ביטוח כיום משמעו להבין ולהכיר את שוק הביטוח המסועף, את הכללים והחוקים החלים בו ועליו, את פוליסות הביטוח המגוונות ועוד.

בנוסף, לאיש המקצוע אשר פועל בהצלחה בשוק הביטוח נדרשות יכולות ומיומנויות רבות בתחומים הבינאישיים בעוד עליהם להכיר את המבוטחים שלהם, את הצרכים שלהם ואת מגוון המטרות והיעדים שלהם כדי לספק להם מענה מקצועי ויעיל.