קורס בורסה

קורס בורסה – מניות, מניות לכולם

איך היה נראה העולם שלנו ללא הבורסה? בהחלט קשה לדמיין. מסחר, השקעות, רכישות ומכירות באמצעות הבורסה הם תחומים אינטגראליים בעידן הכלכלי שבו אנחנו חיים, תחומים בהם פועלים ועוסקים מיליוני בני אדם ברחבי העולם. המציאות המודרנית והגלובאלית שבה אנחנו חיים, גורמת לכך שבורסה היא כבר לא אמצעי בלעדי למדינה – בורסות שונות ברחבי העולם מקיימות זו עם זו קשרים רציפים ומשתפות פעולה באופן עקבי. הבורסות השונות ברחבי העולם גם משפיעות זו על זה בעוד כל התרחשות בבורסה מקומית, משפיעה בקשר ישיר על הבורסות החיצוניות איתן היא מקיימת יחסי גומלין.

הבורסה כחלק משוק ההון המרתק היא עולם שלם, מורכב ומאתגר ללמידה ולעשייה. פרמטרים רבים מרכיבים את העולם הסוער הזה ובהתאם, נדרשים מהעוסקים בו ידע, מיומנויות ולימוד טכניקות מגוונות אשר יאפשרו לו לפעול בתחומי הבורסה באופן מקצועי ומצליח. קורס בורסה, יקנה לכם כלים מקצועיים ואפקטיביים בדיוק לאלו – להכרת הבורסה, המבנה שלה, שיטות המסחר בה, הגופים הפועלים בה והגורמים המשפיעים עליה.

אז מהי הבורסה?

וודאי נתקלתם רבות במונח "בורסה" בהקשרים שונים. אם בעקבות סיפורים אגדיים על צבירת הון עתק באמצעותה או אם בעקבות דיווחים על נפילות שערים והפסדים. כך או כך, בורסה היא הגוף המאפשר לקיים מסחר מוסדר בניירות ערך. ניירות ערך הם אותם המניות, אגרות החוב, כתבי אופציה וניירות ערך מסחריים, להם יש ערך כספי מסוים. ניירות הערך הנסחרות בבורסה, עשויות להיות מונפקות על ידי תאגידים, או אגרות חוב שהונפקו על ידי ממשלות ואנשים פרטיים. שוק הבורסה, הוא שוק תוסס ושוקק חיים בו פועלים בנקים, מדינות, חברות, משקיעים פרטיים, חברות ביטוח ועוד. אלו, רוכשים ניירות ערך במטרה שערכם יעלה והם ישובו להימכר – הפעם ברווח גדול יותר. בשוק הבורסה פועלים מספר רב של גורמים המתווכים בתהליכי המסחר השונים – בנקים, סוחרים, מנהלי תיקי השקעות ועוד.

קצת על מבנה הבורסה

הבורסה לניירות ערך נחלקת לשני שווקים – השוק הראשוני והשוק המשני. השוק הראשוני הוא שוק ההנפקות בו נפגשים הגופים והגורמים השונים המעוניינים לגייס הון לציבור המשקיעים. השוק הראשוני מתקיים בזמן הנפקת מניות. השוק המשני, הוא השוק בו נערך למעשה המסחר היומיומי בניירות הערך ובו נפגשים זה עם זה המשקיעים – המוכרים והקונים. בשוק המשני נמצא את אותם ניירות הערך שנמכרו בהנפקה של השוק הראשוני ועכשיו הם נמכרים ונסחרים בין המשקיעים.

מה צריך כדי לעסוק בבורסה בהצלחה?

אם אתם חובבי כלכלה, עסקים ושוק ההון, בעלי יכולת ניתוח, מוטיבציה, שאפתנות, לב חזק וגם סבלנות – הבורסה מחכה לכם. בימינו, כל אחד מאיתנו יכול לעסוק בבורסה. דרושים כמובן, ידע מקצועי אודותיה ואודות והתהליכים השונים המתבצעים באמצעותה כדי לעסוק בה באופן יעיל ומצליח. הבורסה כגוף הכולל תחומי עשייה רבים מציעה אפשרויות לעבודה במגוון תחומים ולכן, כל אחד שמעוניין בכך ימצא קרוב לוודאי את הנישה המתאימה לו ביותר. קורס בורסה בהחלט מתאים לאלו אשר רוצים להשתלב ולהוביל תהליכי מסחר בבורסה בהצלחה, אולם לא רק – קורס בורסה מתאים ביותר גם לאנשים פרטיים או בעלי עסקים אשר רוצים לשפר את הידע שלהם ואת יכולות המסחר שלהם בבורסה. הבורסה ככלי למינוף השקעות ורווחים מאפשרת לכל אחד ובכל זמן להשקיע בה ובכך למקסם את פוטנציאל הרווח האישי שלו.

תכניות הלימוד ומטרות קורסי הבורסה

תכניות הלימוד ברוב קורסי הבורסה הן תכניות לימוד דינאמיות ומגוונות אשר משלבות בין ידע תיאורטי לידע מעשי. זאת, על ידי לימוד כלל הגורמים המרכיבים את הבורסה והתנסות ממשית במסחר אונליין, ביצוע תרגילים וסימולציות מול גורמים פיקטיביים ואמיתיים.

בין הנושאים הנלמדים בקורסי הבורסה:

  • הכרת שוק הבורסה הישראלי.
  • מושגי יסוד בסיסיים – אגרות חוב, מניות, קרנות נאמנות, תעודות סל.
  • הכרת שווקי הבורסה הבינלאומיים.
  • אסטרטגיות מסחר וטכניקות.
  • ניהול תיקי השקעות.
  • דרכים לניבוי וחיזוי מגמות בשוק.
  • אינטרנט ושאר אמצעים לניהול מסחר בבורסה ולהתעדכנות.

מוסדות מומלצים ללימודי קורס בורסה

תפנית – האוניברסיטה הפתוחה

בית הספר המוביל והמוכר להכשרת מנהלים במסגרת לימודי תעודה. בית הספר מציע מגוון רחב של קורסים בנושאי שוק ההון והבורסה על ידי כלים מתקדמים בסיוע האוניברסיטה הפתוחה.

פינקסו אקדמי

הזרוע הלימודית של קבוצת למבקס, מהקבוצות המובילות למסחר בשוק ההון. פינקסו אקדמי מציע קורסים ייחודיים ועדכניים בתחומי הבורסה ושוק ההון, בהתאמה לכל רמות המסחר.

טריידנט

מרכז הכשרה מוביל לסוחרים עצמאיים. באמצעות הלימודים במרכז הוכשרו למעלה מ – 6,000 סוחרים בארץ ובעולם.

משך זמן לימודי קורס בורסה

קורס בורסה אשר נלמד במתכונת של לימודי תעודה אורך לרוב מספר שבועות. מרכזי לימוד רבים נותנים למשתתפים את האופציה ללמוד את הקורס בשעות הערב בעוד המפגשים מתקיימים אחת לשבוע. טווח מחירי עלויות הקורס הוא רחב מאוד – קורסים בסיסיים יעלו אלפי שקלים בודדים בעוד קורסים מעמיקים ומתקדמים יעלו עשרות אלפי שקלים.

קורס בורסה – ידע מעשי למסחר – ולחיים

לסיכום, שוק הבורסה הוא שוק מרתק ודינאמי בו חלים אירועים רבים בכל עת המשפיעים על כולנו – על המדינה בה אנחנו חיים, על מחירי המוצרים אותם אנחנו רוכשים ואם אנחנו משקיעים בעצמנו, אז כמובן גם על הכיס הפרטי שלנו. בין אם אתם מעוניינים לפצוח בקריירה בעולמות שוק ההון ובין אם אתם רוצים לשפר את יכולות ההבנה והמסחר שלכם בתחום, וודאי תמצאו כי קורס בורסה יעניק לכם כלים אפקטיביים ביותר להכרת השוק. גם אם לא תבחרו בסופו של דבר להשתלב בתחום בתפקידים מקצועיים, וודאי תגלו שקורס בורסה יסייע לכם לפתח גישה פיננסית מקצועית משלכם ויפתח בפניכם פתח לעולם כלכלי חדש.

קבל מידע על קורס בורסה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס בורסה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר