קורס פוטושופ

פוטושופ – לא רק למעצבים

תוכנת פוטושופ (Adobe Photoshop) מבית "אדובי", היא התוכנה המתקדמת והנפוצה ביותר הקיימת כיום לעיצוב גרפי בכלים פשוטים יחסית.

מאחר שאנו חיים בעולם ממוחשב ובסביבה טכנולוגית מתקדמת, כמעט לא קיים בימינו דבר, בכל תחומי החיים, שיוצא לאור ללא עיבוד בפוטושופ. משתמשים בתוכנה לצרכים שונים ומגוונים – החל בצילום, דרך ציור, המשך בעיצוב לסוגיו וכלה בתחומים שאינם דווקא על טהרת העיצוב.

פוטושופ היא אמנם תוכנה פשוטה יחסית לשימוש, אך בניגוד לתוכנות נפוצות אחרות ("וורד" למשל), איננה אינטואיטיבית למשתמש. כדי להפיק את המרב מהשימוש בה, יש ללמוד ולהכיר את הפונקציות המרכיבות אותה ואת האפשרויות המזומנות בתוכה. באופן הזה, אפשר להשתמש בכלים המורכבים שבה ולבצע עריכה מתקדמת של תמונות ועיצובים גרפיים חופשיים ברמות הגבוהות ביותר המצויות כיום. לאור כל האמור, קורס פוטושופ מיועד ומומלץ כמעט לכל אחד שמתעניין בכל תחום שדורש שימוש בעיבוד ממוחשב.

מטרות קורס פוטושופ

קיימים סוגים שונים של קורסי פוטושופ ברמות לימוד והעמקה שונות ומגוונות; קורס בסיסי יערוך היכרות עם התוכנה והאפשרויות המקיפות הטמונות בה וכאמור, מומלץ לכל אדם שעוסק בליטושים או עיצובים גרפיים, ובמיוחד לצלמים, מעצבים וציירים – שעבודתם מושתתת על גרפיקה ואל להם לפספס את התוכנה המועילה הזו.

קורסים מתקדמים יותר יכנסו לרבדים מתוחכמים יותר הטמונים בפוטושופ ויאפשרו תרגול נוסף ומעמיק של הפונקציות ושכלול הכלים הבסיסיים הנלמדים בקורסים הראשונים.

טרם הרשמתכם לקורס פוטושופ, מומלץ מאוד לסקור את השוק ולעמוד על הניואנסים השונים בין הקורסים הקיימים; ההיצע גדול מאוד, ויש לשים לב כי יש קורסים המתמקדים בשימושים מסוימים של הפוטושופ, כגון עבודה בתלת-ממד, ופחות מכך בהיבטים אחרים שלה. בררו ובדקו היטב מה באמת מתאים לכם ועונה על מטרותיכם ורצונותיכם האישיים.

בין הנושאים הנלמדים בקורס פוטושופ למתחילים:

 • מבוא תיאורטי לעבודה בפוטושופ
 • מבוא לגרפיקה ממוחשבת
 • עבודה עם קבצים והיכרות בסיסית עם חלונות התוכנה
 • עריכת תמונות
 • עבודה בשכבות וצבע
 • פילטרים וכלי ציור
 • עבודה עם טקסטים ופונטים
 • אפקטים, צורות, שכבות
 • הכנה לדפוס
 • הכנה למדיה דיגיטלית
 • שיפוץ תמונות

מוסדות לימוד מומלצים ללימודי קורס פוטושופ

HackerU המרכז להכשרת והשמת עובדים למקצועות ההייטק

תוכנת הפוטושופ נלמדת ב-HackerU במסגרת קורס עיצוב גרפי. פוטושופ היא התוכנה המתקדמת והנפוצה בעולם לעיצוב ולעריכת תמונות והיא מהווה בסיס ללימודי עיצוב גרפי.

מכללת מנטור

מכללה מובילה המתמחה בתחומי הגרפיקה הממוחשבת. מציעה קורסים שונים ברמות שונות, החל מהבסיסיים ביותר ועד קורסים ייעודיים כגון פוטושופ לצלמים או פוטושופ לגרפיקאים.

"קווים" – המכון לעיצוב ואדריכלות

ממוקם בתל אביב, בעל אוריינטציה לאדריכלות ועיצוב ובעל גוון ייחודי בנוף המקומי. מציע קורסים בסיסיים בתוכנות עיצוב שונות.

"חשיפה" – בית הספר לאמנויות התקשורת של האוניברסיטה הפתוחה

מוסד אקדמי מקצועי, ותיק ומוביל בתחומו. מציע קורסים ללימוד תוכנות עיצוב העומדים בפני עצמם, כמו גם אפשרות הרחבה למסלולים מתקדמים יותר כגון תקשורת חזותית, ואנימציה.

תנאי רישום וקבלה לקורס פוטושופ

לקורס המתחילים אינו דרוש ידע מוקדם, אך שליטה בסיסית ב"וורד" וכן אנגלית סבירה – מקלות מאוד על הלימודים.
בקורסים המתקדמים דרושה כמובן שליטה בתוכנת "וורד", אנגלית ברמת הבנת ספרות מקצועית וכן היכרות מוקדמת עם תוכנת הפוטושופ.

מחיר קורס פוטושופ

מחירי קורס פוטושופ משתנים בהתאם לרמתו ומשכו, וכן בהתאם לתעודה הסופית. בממוצע נעה עלותו של קורס מקצועי סביב כמה אלפי שקלים (5,000 ₪ ומעלה). פרטים מדויקים יש לברר במוסד הלימודים המתאים לרצונכם.

משך זמן לימודי פוטושופ

קורסי הפוטושופ הבסיסיים הם קורסים של כ-60 שעות בממוצע. שהם בממצוע בין שלושה חודשים עד חצי שנה. כמו כן קיימים קורסי פוטושופ המשולבים עם לימודי עיצוב גרפי אשר אורכים בין חצי שנה ועד שנה.

אופן לימודי הקורס

כל הקורסים מחולקים להרצאות פרונטאליות וחשוב מכך – תרגול מעשי של החומר הנלמד. קורס פוטושופ מקצועי אף יצייד אתכם בעבודות בית ובקריאת ספרות מקצועית נוספת על זו הנלמדת בכיתה. בחלק מהקורסים תדרשו להיבחן על החומר ואולי אף להגיש פרויקט גמר. כמו כן, ברוב הקורסים נדרשת נוכחות מינימלית ב-80% מהשיעורים.

קבלת תעודה והסמכה בסיום הקורס

קורסי פוטושופ מקצועיים מעניקים תעודת הסמכה לשימוש בתוכנה בסיומם. יש מוסדות המעניקים תעודת מעצב גרפי בסיום מסלול הלימודים, אך מסלול כזה יכלול בדרך כלל (וראוי שיכלול) תוכנות והיבטים נוספים של תחום העיצוב הגרפי. מסלול כזה נמשך כ-200 שעות לימוד.

במקומות רבים הקורס מוכר על ידי משרד התמ"ת ומעניק לבוגריו תעודה של המשרד ואף קיימים קורסי פוטושופ מטעם משרד העבודה עצמו. במוסדות מסוימים הקורס יכול להיות מוכר לצורך גמול השתלמות. אם הדברים הללו משמעותיים בעבורכם, הקפידו לברר ולוודא את הפרטים מול המוסד המסוים.

שכר מסיימי קורס פוטושופ

בוגר קורס פוטושופ המתחיל את דרכו בשוק כמעצב אתרים ומעצב בפוטושופ יכול להרוויח החל מ-5,000 ₪ ברוטו לחודש. כמובן שככל שהוותק והניסיון עולים והאדם מוסיף לרפרטואר שלו קורסים נוספים, אפשר להגיע למשכורות גבוהות הרבה יותר, ואפילו עד 15,000 ₪ ברוטו בחודש ומעלה.

בהתפתחות מתמדת

תוכנת פוטושופ פותחה לראשונה בשנת 1987 ומאז עברה שינויים ושדרוגים רבים ונמצאת כיום (נכון ל-2010) בגרסה ה-12 שלה. השוק הדיגיטלי מתפתח באופן תדיר וקבוע והצרכים שבו משתנים ומתעלים על עצמם כל הזמן. מפתחי התוכנה עובדים על פיתוח והתקדמות בלתי פוסקים ומתאימים את עצמם לדרישות השוק וכן – מקדמים את אמצעי העיבוד הדיגיטלי בשוק באמצעות פונקציות חדשות בתוכנה המובילה שלהם. כך, תחום העיצוב הדיגיטלי נמצא בדו-שיח מתמיד בין היצע לאפשרויות, וכל מי שמוצא עצמו בתחום, חייב להישאר מעודכן ועם אצבע על הדופק בכל הקשור להתפתחויות האחרונות, בראש ובראשונה בתוכנת פוטושופ.

השוק מציע מגוון רחב של קורסים ברמות שונות ובדגשים שונים. הקורסים המקצועיים ימשיכו להתעדכן עם ההתפתחויות הבאות בתוכנה ובשוק ולכן, הם מומלצים תמיד תמיד – לכל מי שמתחיל את דרכו בתחום ואף למי שכבר מצוי עמוק בעניינים. תמיד כדאי ללמוד עוד משהו, להשתכלל ולהתמקצע.

קבל מידע על קורס פוטושופ - לימודי Photoshop
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס פוטושופ - לימודי Photoshop
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר