קורס עיצוב אופנה

עיצוב אופנה – ללבוש את החלום

צילום: vancouverfilmschool

עיצוב אופנה אמנם שייך לתחום האמנויות השימושיות, אבל אופנה לא חייבת להיות בהכרח שימושית; התחום רחב ומאחר שמדובר בבגדים, הביטוי בו רחב אף יותר וכמעט אין-סופי. כאשר מעצב ניגש לעצב קולקציה או אפילו פריט יחיד, הוא מעצב פיסה מחלומו, פיסה מחזונו, פיסה – אם תרצו – מנשמתו. כך, עיצוב אופנה מתייחס בעצם ליצירה בבד. התשובה לשאלה האם יצירה אחת אכן אפשרית ללבישה ואילו השנייה נועדה רק לתצוגה על מסלולים פריזאיים ולפרישת נפשו של המעצב – טמונה כנראה בצורך של אותו מעצב. ולפעמים גם בשאלה מי משלם את שכרו.

כך או כך, מאז הוגדר התחום כנפרד מ"תפירה", במאה ה-19, הוא נעשה לחלק בלתי נפרד מחיינו. אופנה כמוה כמצב הרוח או כמזג האוויר – היא מתחלפת ומשתנה תדיר, אפשר להיות בתוכה או מחוצה לה, ללכת איתה או בניגוד אליה, להיכנע לתכתיביה או לחרוץ לשון לעומתם. בכל מקרה, היא תמיד שם.

התחום הוא עשיר ומגוון מאוד ומאפשר השתלבות לכל מי שנפשו בבדים, בגדים, מרקמים, צבעים, מעוף, יצירה, אמנות, תכנון וביצוע. באופן בלתי-לוגי בעליל, כל אדם מוציא לאור את הייחודי שבו בעיצוביו, אפילו אם נדמה כי נעשו כבר אלפי פעמים קודם לכן.

קורסים לעיצוב אופנה מוצעים באורכים שונים ובהתאם, ברמות העמקה שונות. הקורסים הבסיסיים יעניקו – בסיס בתחום זה, ואילו לימודים מתמשכים יעניקו ידע נרחב ועשיר הכולל גם את הרקע לעיצוב האופנה, תולדות האופנה ותולדות האמנות ורבדים נוספים ושונים של התחום.

מטרות קורס עיצוב אופנה

קורס בסיסי לעיצוב אופנה יעניק לבוגריו ידע, כלים, ניסיון ותיק עבודות ראוי, כך שיוכלו להשתלב בתחום האופנה; כתדמיתנים, מעצבי אופנה, קניינים, סטייליסטים ועוד.

בין הנושאים הנלמדים בקורס בסיסי לעיצוב אופנה:

  • היכרות עם עולם העיצוב והאופנה ומקורות ההשראה הקיימים בו
  • פיתוח חשיבה עיצובית אישית
  • מושגי יסוד בעיצוב אופנה
  • ציור דגם, משלב הרעיון ועד שלב הביצוע
  • התנסות בהעברת רעיון מדו-מימד לתלת-מימד
  • בדים
  • צבעים
  • תדמיתנות ותדמיתנות ממוחשבת
  • עיצוב קולקציה בהתאמה לקהל יעד
  • עבודת מעצב מסחרי לעומת מעצב עצמאי

מוסדות לימוד מומלצים ללימודי קורס עיצוב אופנה

מכון אבני לאמנות ועיצוב

מוסד ותיק ובעל שם בתחום העיצוב והאמנות, הקיים בתל-אביב משנת 1936. מציע מסלול דו-שנתי ומסלול ארבע-שנתי ללימודי עיצוב אופנה (תעודות הסיום שונות), כאשר כל סטודנט יכול להתמחות באחד מהענפים הבאים: עיצוב אופנה, סטיילינג, תיאום קולקציות, ניהול, שיווק וקניינות.

שנקר – בי"ס גבוה להנדסה ולעיצוב

המוסד המוביל בארץ ללימודי עיצוב אופנה. מציע קורסים שונים בעיצוב אופנה כמו כן, מוסד זה מציע מסלול ארבע-שנתי מקצועי ומעמיק ללימוד התחום, כאשר החל משנה ב' מתמחים הסטודנטים במגוון רחב של תחומי עיצוב אופנה ואף לומדים קורסי העשרה בתחומי האמנות והאמנות השימושית השונים. לקראת סיום הלימודים יוצאים תלמידיו להתמחות מעשית בתעשיית האופנה בארץ או בחו"ל.

האקדמיה לעיצוב אופנה בישראל

מציעה קורס בסיסי, מקצועי וקצר ללימוד כל היסודות של תחום עיצוב האופנה, בסיומו הסטודנטים מוכשרים לעיסוק בעיצוב אופנה ומצוידים בתיק עבודות עב כרס ואף יכולים לפנות ללימודי המשך. בנוסף, מציעה גם מסלול מקצועי של עיצוב אופנה רב-תחומי ארוך ומעמיק בהרבה. האקדמיה מציעה לימודי בוקר או ערב ומתאימה גם לאנשים עובדים.

תנאי רישום וקבלה לקורס עיצוב אופנה

במרבית המוסדות נדרשות לפחות 12 שנות לימוד וכן ריאיון קבלה ותיק עבודות, המעידים על התאמה לתחום. מקומות אחרים עורכים כמה מבחני כניסה וראיונות התאמה.

משך זמן לימודי עיצוב אופנה

קורס בסיסי ויסודי בעיצוב אופנה יימשך כ-85 שעות אקדמיות, בעוד שקורסים מקצועיים ומעמיקים יותר יחלו ב-500 שעות אקדמיות ויגיעו עד ללימודים ארבע-שנתיים כאמור.

אופן לימודי הקורס

קורסים לעיצוב אופנה מעבירים ידע עיוני טהור הנועד להעשיר את עולמו של המעצב, ולצדו ידע עיוני הנוגע לעשייה בשטח. הלימודים מורכבים, לכן, מחלק עיוני לצד חלק מעשי – החלק המהותי. סדנאות עבודה, פרויקטים אישיים, סיורי שטח, ביקורים והתנסות בבתי מלאכה, ותצוגות אופנה – כל אלה ועוד הם חלק הכרחי מלימודי עיצוב אופנה.

קבלת תעודה והסמכה בסיום הקורס

כל הקורסים מעניקים תעודת גמר מטעמם. במסלולים הארבע-שנתיים מוענקת תעודת גמר בעיצוב אופנה, ובמסלולים קצרים יותר, תעודת מעצב בוגר המוסד הספציפי. מוסדות מסוימים מעניקים תעודת גמר מקצועית המעידה על התמחות בתדמיתנות ממוחשבת. בחלק מהמקומות מוענקת גם תעודה מטעם משרד התמ"ת.

קורסים במקומות רבים מוכרים על-ידי משרד העבודה ל"חוק קליטת חיילים משוחררים" ומימוש הפיקדון מצה"ל או משירות לאומי, ורבים מהם גם מוכרים לצורך קבלת גמול השתלמות.

שכר מסיימי מעצב אופנה

כשכירים, יכולים מעצבי אופנה מתחילים להשתכר החל מ-5,000 ₪ ברוטו בחודש. מעצבי אופנה שכירים בעלי ותק, ניסיון ותארים אקדמיים מתקדמים יכולים להגיע עד לשכר של כ-20,000 ₪ בחודש.

עוד על עיצוב אופנה

לימודי עיצוב אופנה הם חלום מתגשם בחומר ולובש צורה לכל מי שבגדים והלבשה נוגעים בלבו. הלימודים מעניינים, דינמיים, עשירים ומעשירים, ובהחלט חווייתיים. הקורסים המוצעים הם מקצועיים ומומלצים בהחלט לכל אחד שחפץ להעז ולהטביע את חותמו האישי על מסלולי התצוגה, ומי יודע – אולי אפילו בארונות הבגדים של כולנו.

קבל מידע על לימודי עיצוב אופנה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי עיצוב אופנה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר