קורסים בעיצוב

עיצוב הוא תחום העוסק בקשר בין רעיון וביצוע לצורך תכלית מסוימת וברורה. הדבר נעשה באמצעים טכניים ואמנותיים ובעזרת חשיבה ביצועית ויצירתית. בשונה מאמנות, מעצב תמיד עובד "בשביל מישהו" והוא מאמץ את כישרונותיו הרבים לכדי שלמות אחת – שתענה על צרכים מסוימים ומוגדרים מראש.

יצירה בשירות הפרקטיקה

צילון: rogue-designs

העולם שסביבנו נמצא בשינוי ובהתפתחות מתמידים. בטבע האדם טמון הצורך הפנימי להתייעלות, לשיפור מתמיד, לשדרוג, לקומפקטיות, לאלגנטיות; את כל אלה מחיל האדם על העולם שסביבו ומחפש תדיר את האמצעים והרעיונות שבאמצעותם ניתן להפוך את העולם והמצוי בתוכו ליותר יעיל, יותר אלגנטי, יותר מעשי, משודרג.

פחות זה יותר

מטרות העיצוב הן רבות ומגוונות. לעתים הוא עוסק ברעיון שיש להעביר בצורה הטובה ביותר; לעתים הוא עוסק במסר ובתוכן; לעתים, הנושא הוא בבגד ולעתים, בניין או אפילו אווירה. בכל המקרים הללו ובאחרים, המעצב הוא האדם שיחבר בין החלק הפרקטי והתכליתי של הפרויקט, ובין החלק החזותי שלו. אסתטיקה היא מוטיב חיוני בתחום העיצוב, ונקודת ההנחה העיצובית הבסיסית היא, כי החזות והתוכן קשורים זה בזה בקשר הדוק. השניים משרתים זה את זה ואינם קיימים האחד ללא השני. הרעיון היסודי של התחום הוא תכנון של מוצר (פיזי, רעיוני או וירטואלי) העונה על צרכים שונים כגון – חזות מותאמת ויפה יותר, נוחות, פשטות, הפחתת עלויות ייצור, פרקטיות ועוד.

ההתפתחות הטכנולוגית המואצת בשנים האחרונות הביאה לשיפור ניכר באמצעים העיצוביים העומדים לרשותנו כיום וכן בטכניקות הקיימות לצורך כך. יחד עם אלה, הביאה הטכנולוגיה גם לשיפור ולשיאים חדשים בצורת החשיבה האנושית, וברעיונות העיצוב הנולדים בראשי המעצבים.

כיום, רובו ככולו של תחום העיצוב נשען על הטכנולוגיות החדישות והמתקדמות הקיימות בשוק. תוכנות מחשב לעיצוב משמשות בכל הנישות והנתיבים של התחום, והעבודה הממוחשבת היא הבסיס לכל ענפיו. אדריכלות, עיצוב פנים, עיצוב אופנה, עיצוב גרפי, גרפיקה, עיצוב אתרים, אנימציה, עיצוב מוצר וענפי עיצוב נוספים – כל אלה נשענים היום באופן מובהק על שימוש בתוכנות המחשב המיוחדות המיועדות לתחום.

קורסים בתחום העיצוב

תחום העיצוב כולל ענפים רבים ומגוונים ומציע קורסים רבים ושונים. משותפת לכולם היא התפישה העיצובית העומדת בבסיסם אך כל אחד מהם מכוון לענף אחר, לחלק אחר של העולם וכמובן, לתוצרים שונים.
בין הקורסים המוצעים בתחום העיצוב: קורס עיצוב גרפי, קורס גרפיקה, קורס עיצוב אופנה, קורס פלאש, קורס פוטושופ, קורס אוטוקאד, קורס עיצוב אתרים, קורס אנימציה, קורס תכשיטנות וקורס צורפות.

שכר מסיימי קורסים בעיצוב

שכר מעצב בשוק הוא מגוון ומשתנה והוא תלוי בתחום העיסוק הספציפי בעולם העיצוב ובאופן טבעי, גם בניסיון ובוותק של האדם וכן בידע ובמשרה הספציפית. שכר בתחום יכול להתחיל, לדוגמה, במשכורות של כ-5,000 ₪ ברוטו לחודש למעצב גרפי שכיר בתחילת דרכו ויכול להגיע באותו תחום עד לשכר של כ-20,000 ₪ ברוטו לחודש. קיימים תחומי עיצוב, הן ממוחשב והן אחרים (עיצוב תעשייתי/עיצוב מוצר, למשל) שבהם מדרגי השכר גבוהים בהרבה.

העולם כמחסן המצאות

תחום העיצוב נועד, אם כך, לאנשים בעלי חשיבה וגישה שהן פרקטיות ויצירתיות בו זמנית. מעצב בנפשו הוא אדם שמסתכל על סביבתו ועל המצוי בה בעין בוחנת ומקורית. תחום העיצוב יהלום את מי שמשמש כמעיין נובע לרעיונות שיפור ושיפוץ, לשדרוג ולמיתוג, להעברת מסרים באופן יצירתי ובעיקר – למי שחיבור בין חלקים שונים במציאות, שאינם נדמים דווקא קשורים זה בזה לעין שאינה עיצובית, הוא טבע שני בעבורו.

עולם זה מציע מגוון רחב מאוד של מקצועות בתוכו, וכן נתיבי לימוד והכשרה רבים ושונים. כל אדם יכול לחבר כראות עיניו וכרצונו בין התחומים והקורסים השונים, וליצור לו את המרקם הייחודי המתאים לעיסוק מקצועי משלו.

כל קורסי העיצוב יעניקו לבוגריהם את הכלים לחשיבה עיצובית וילמדו אותם את הטכניקות, החומרים והכלים המשמשים בכל תחומי העיצוב. בנוסף, קורס עיצוב ילמד מגמות עדכניות בעיצוב עכשיו ויסייע לתלמיד לגלות את קולו העיצובי הייחודי ואת דרך החשיבה המיוחדת לו. באופן טבעי, כל קורסי העיצוב מורכבים מחלקים עיוניים המלמדים את הרעיונות והטכניקות באופן תיאורטי וכמובן – מחלקים מעשיים, שבהם מתרגלים את הרעיונות הלכה למעשה.


עוד על קורסים בעיצוב

קורס עיצוב אופנה עיצוב אופנה – ללבוש את החלום
צילום: vancouverfilmschool
עיצוב אופנה אמנם שייך לתחום האמנויות השימושיות, אבל אופנה לא חייבת להיות בהכרח שימושית; התחום רחב ומאחר שמדובר בבגדים, הביטוי בו להמשך קריאה »
קורס אנימציה אנימציה - מישהו אמר פנקס קסם?
vancouverfilmschool
פעם, כשהיינו קטנים, היינו מציירים דמות כלשהי על גבי דפים קטנים, כשבכל דף שינינו במשהו מזערי את תנוחת הגוף של אותה דמות. להמשך קריאה »
קורס אוטוקאד אוטוקאד – המלכה של עולם השרטוט
צילום: DeaPeaJay
תחום האדריכלות וההנדסה האזרחית הפך גם הוא בשנים האחרונות לתחום מבוסס מחשוב. את העבודה הקפדנית שעליה היה עמל האדריכל יומם ולילה אל מול להמשך קריאה »
קורס פלאש תוכנת פלאש – מה וולט דיסני היה חושב על זה? כמו ענפים אחרים בתחום האמנות והיצירה, גם ענף האנימציה הפך ממוחשב לחלוטין בשנים האחרונות. מה שהחל כציור ידני שיוצרו עמל על כל קו קטן בכל להמשך קריאה »
קורס עיצוב אתרים עיצוב אתרי אינטרנט
צילום: Rego - d4u.hu
ככל שהעולם הטכנולוגי סביבנו מתפתח, נולדים ונוצרים בו צרכים חדשים ומיוחדים שלא היו קיימים קודם. תחום העיצוב המיוחד לאתרי אינטרנט הוא אחד להמשך קריאה »