קורס קידום אתרים

ידעת ומצאת – זה לא עניין של מזל

בעידן הוירטואלי שבו אנו מצויים, בעולם שבו הכול עולה לרשת כשבריר שנייה לאחר שהגיח במציאות, במציאות שבה תחום המסחר והשיווק הפכו להיות כלל-עולמיים ותלויי אינטרנט – הצלחתו או נפילתו של מיזם חדש עומדת על קוצו של יוד.

כיום, מי שרוצה להצליח בתחום מסוים ולגרום לחשיפה רחבה שלו, צריך לדעת בדיוק כיצד לעשות זאת באופן האופטימלי והמקצועי ביותר. הרשת הפכה לחנות הוירטואלית הגדולה ביותר; ככזו, כל דבר בעולם יכול ורשאי להיכנס לתוכה, אבל מי שיבלוט בתוכה ואכן יצליח להשתמש ביתרונותיה הרבים לצורך פרסום והפצה – יהיו רק האתרים, התכנים, המוצרים והאנשים הנושאים את הידע הרלוונטי לצורך כך, ומיישמים אותו הלכה למעשה.

תחום קידום ושיווק אתרים הוא התחום האחראי לכל האמור לעיל; מדובר באוסף ברור וידוע, מתוחכם ומפורט, של שיטות ואסטרטגיות לקידום אתרי אינטרנט במנועי החיפוש המשמשים את הגולשים ברשת. ובאנגלית – (SEO (Search Engine Optimization.

"האח הגדול"

בעבר, השימוש במנועי החיפוש לצורך שיווק היה מוגבל יחסית, והסתמך בעיקר על הוספה ידנית של מילות חיפוש רלוונטיות הקשורות לאתר, ובתוך כך גם מילים רבות שאינן קשורות באופן ישיר לנושא עצמו, אך יובילו את המחפש המשתמש בהן – אל האתר המשווק.

כיום, השיטות התפתחו והן כוללות הסתמכות על אלגוריתם מסוים שפותח על ידי ממציאי גוגל ועל האופן שבו הוא עובד ולפיו האתר יהיה פופולרי יותר ככל שהוא יופיע יותר ברשת; כלומר, ככל שמנועי החיפוש יובילו פעמים רבות יותר אל אתר מסוים, כך גם ההצלחה שלו תגדל. לאור המידע הזה, האסטרטגיות השיווקיות התפתחו מאוד והן כוללות טכניקות שיווקיות מתוחכמות רבות, הכוללות מניפולציות רבות להגברת תפוצת האתר המסוים ברשת. בין הקריטריונים המאפשרים קידום מוצלח ואפקטיבי של אתר נמצאים: ותק האתר, תדירות עדכון האתר והוספת תוכן לאתר, תדירות שינוי הקישורים בעמודים השונים, איכות הקוד, תדירות הכניסה לאתר באמצעות מנועי חיפוש, זמן השהייה של הגולש באתר וכמות הדפים באתר שבהם הגולש מבקר.

לאור כל זאת, כיום דרוש איש שיווק וקידום אתרים מנוסה ובעל ידע רחב, לכל מי שמבקש להצליח מסחרית ושיווקית באמצעות האינטרנט. קורסים לקידום ושיווק אתרים מקצועי יתאימו מאוד לאנשי מכירות, לאנשי שיווק, למנהלים של אתרי אינטרנט ולמנהלים טכנולוגיים בארגונים המעוניינים לקדם את ידיעותיהם בתחום. בנוסף, קורסים כאלה יועילו גם לבעלי אתרי אינטרנט עצמאיים המבקשים לקדמם באופן עצמאי, ולכל מי שחפץ להשתלב כנותן שירות בתחום.

מטרות קורס קידום אתרים

קורס מקצועי לקידום ושיווק אתרי אינטרנט יעניק לבוגריו את כל הידע הדרוש לקידום אתרים ברשת באופן היעיל והמיטבי, באמצעות הידע העכשווי והמעודכן ביותר ובאמצעות הטכניקות החדישות לעשות זאת.

בין הנושאים הנלמדים בקורס מקצועי לקידום אתרים:

 • מושגי יסוד בתחום שיווק וקידום אתרים
 • מבנה האינטרנט
 • מבוא ל-HTML ול – JavaScript
 • אחסון אתר
 • גוגל
 • מבוא לקידום אתרים
 • מנועי חיפוש
 • מילות מפתח
 • תוכן
 • קישורים
 • אופטימיזציית מבנה
 • ליווי לקוחות בבניית אתר חדש בהתאם ל-SEO
 • Web Analysis
 • מדיות חברתיות ושימושן בתחום
 • פריסת מדיה
 • ניהול תכניות שותפים
 • מושגי יסוד בתחום המסחר האלקטרוני
 • הקמת עסק עצמאי בתחום קידום ושיווק אתרים

מוסדות ללימוד קורס קידום אתרים

HackerU המרכז להכשרת והשמת עובדים למקצועות ההייטק

קידום אתרים נלמד ב- HackerU במסגרת קורס בניית אתרים. מטרת המודול היא לחשוף את הסטודנט לתהליך שאותו צריך לעבור אתר לאחר סיום בנייתו בכדי שהוא יופיע במקומות הראשונים במנועי החיפוש. קורס SEO משלב הכשרה מעשית ועיונית על מנת לחשוף את הסטודנטים לתכנים רבים ולהכין אותם לעולם העבודה המקצועי.

ג'ון ברייס – המרכז להדרכת מחשבים

מכללת מובילה זו ללימודי מקצועות המחשב, מציעה מסלול מלא לקידום אתרים ולהתמקצעות בתחום, בהתאם למתרחש בו, בידע עדכני ועכשווי. המסלול כולל 104 שעות אקדמיות והוא מוצע ללימוד במתכונת של יום לימודים מלא אחד בשבוע (שמונה שעות) וכן במתכונת ערב – שני מפגשים של ארבע שעות כל אחד.

מכללת מנטור

מכללה זו, המתמחה בתחום הגרפיקה והאינטרנט, מציעה סדנאות מרוכזות ללימוד תחום קידום אתרי אינטרנט. הסדנאות מועברות על ידי מומחים בתחום והן מכשירות את משתתפיהם בכל הידע הבסיסי הדרוש לתחום קידום אתרים כיום.

חיפהטק – מרכז ההכשרה למקצועות הטכנולוגיה וההייטק

קורס חדש במרכז לימודים צפוני זה. מציע קורס מקצועי לקידום ושיווק אתרים – SEO הכולל את כל הידע וכן את ההכשרה המעשית הדרושה להתמקצעות בתחום. קורס זה כולל 104 שעות אקדמיות ובנוסף, 100 שעות הכשרה מקצועית בליווי חונך מקצועי צמוד. בנוסף, מציע המוסד עזרה במציאת עבודה לבוגריו המצטיינים.

תנאי רישום וקבלה לקורס קידום אתרים

במרבית המקומות, הקבלה לקורסי קידום אתרים מותנית אך ורק בידע בסיסי באנגלית, היכרות עם סביבת המחשב כמו גם עם סביבת האינטרנט ומנועי החיפוש שבו.

מחיר קורס קידום אתרים

מחירו של קורס מקצועי לקידום אתרים עשוי לנוע בין 10,000 ₪ ל-15,000 ₪ בקירוב. קורסים אלו כוללים בדרך כלל התמחות והסמכה מקצועיות ובוגריהם יוצאים אל שוק העבודה עם מקצוע מבוקש ורווחי ביד. עלותן של סדנאות קצרות ושטחיות יותר, באופן טבעי יהיה נמוך יותר.

משך זמן לימודי קידום אתרים

קורס מקצועי ומעמיק ללימוד קידום אתרים יימשך כ-100 שעות אקדמיות. קיימות סדנאות קצרות המעניקות ידע בסיסי בתחום, וקיימים מוסדות אחרים שבהם בנוסף ללימודים האקדמיים, הקורס כולל גם התמקצעות מעשית מודרכת, שנמשכת עוד כ-100 שעות אקדמיות ולמעשה מהווה מעין "תיק עבודות" למסיימי הקורס.

אופן לימודי הקורס

הלימודים מתבצעים בכתות מחשבים, כאשר כל תלמיד יושב מול מחשב; השיעורים מורכבים מחלקים עיוניים המעבירים את הידע התיאורטי הדרוש ובמקביל, תרגול מעשי של הנלמד, על המחשב. מוסדות אחדים מציעים תרגול מעשי נוסף וממושך ומלווה בהדרכה, שכולל התמחות בתחום. לצורך סיום הקורס בהצלחה, נדרשת במרבית המקומות נוכחות של 80% בשיעורים וכן הגשה של כל מטלות הבית והפרויקטים, לרבות פרויקט גמר ועמידה בבחינות הנערכות במהלכו.

קבלת תעודה והסמכה בסיום הקורס

כל המקומות מעניקים תעודת סיום קורס קידום אתרים מטעמם, ובמקומות מסוימים מוענק דף הסמכה ותג הסמכה SEO/M-TL1 – מקדם אתרים מקצועי, המקושר לאתרי הבוגרים המוכרים; דף ההסמכה מהווה אישור להכשרתו של בוגר הקורס ולהתחייבותו לפעול על-פי הקוד האתי. קבלת ההסמכה מותנית, כאמור, בעמידה בהצלחה בכל חובות הקורס ומטלותיו.

מקומות מסוימים מכירים בקורסים לצורך קבלת גמול השתלמות ובמרבית המקומות ניתן להשתמש בפיקדון השחרור הצבאי לתשלום הקורס.

שכר מסיימי קורס קידום אתרים

מסיימי קורס קידום אתרים מקצועי המתחילים את דרכם בשוק העבודה יכולים להרוויח משכורת התחלתית של כ-7,000 ₪ ברוטו בחודש ועם הזמן, הניסיון, הוותק, וצבירת ידע נוסף – להגיע לשכר שסביב כ-11,000 ₪ ברוטו בחודש, ואף יותר.

מידע נוסף על קידום אתרים

העולם היום אינו מאפשר לנו לשקוט על השמרים, והוא דורש אנשי מקצוע מומחים בכל נישה הקשורה לתחום האינטרנט. קידום ושיווק אתרי אינטרנט הוא תחום הדורש ידע נרחב והוא הולך ומשתכלל כל הזמן.

יותר ויותר אנשים בעלי אתרים פרטיים ומסחריים מודעים לעובדה הזו, והשוק דורש אנשי מקצוע רבים, שיכולים לבצע את העבודה כיאות. כמו בכל תחום, אדם יכול ללמוד את הנושא ל"שימוש עצמי" (רק לצורך קידום אתרים שברשותו) או שהוא יכול להפוך לאיש מקצוע בתחום ולתת את השירות המועיל והדרוש הזה לבעלי עסקים אחרים.

כך או כך, התחום דורש ידע מעמיק וההיצע בשוק מגוון. בנוסף לקורסי ההכשרה הבסיסיים, קיימים גם קורסי המשך למבקשים להיכנס עמוק יותר אל תוך תחום קידום האתרים. כל אדם המבקש להיות חלק מהמערך המרתק של אסטרטגיות השיווק המתוחכמות באמצעות מנועי החיפוש באינטרנט, יימצא את מבוקשו בקורסים הללו וכך יוכל להכניס את אתריו שלו או את לקוחותיו, אל המשחק הוירטואלי התחרותי הגדול מכולם.

קבל מידע על קורס קידום אתרים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס קידום אתרים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר