קורסים במחשבים

עולם המחשבים הפך בעשרים השנים האחרונות לשליט בלתי מעורער בכל תחומי חיינו. המהפכה החלה בקטן, ולפני כעשרים וחמש שנים החלה להתפשט ולהתעצם, וכיום אנו נמצאים במצב שכבר, לחלקנו, זה כמעט בלתי אפשרי לדמיין את חיינו ללא נוכחות מחשבים ופעולותיהם.

לימודי מחשבים – לא על ההייטק לבדו

מחשבים ביתיים נמצאים היום בכל בית בעולם המערבי, ובמרבית הבתים קיים יותר ממחשב אחד. משרדים בכל תחומי העסקים מופעלים כיום באמצעות מחשבים ומבססים את עסקיהם על פעולות ממוחשבות. עסקים וחברות גדולים, ארגונים, חברות הייטק – כל אלה קיבלו תאוצה רבתי בשנים האחרונות וכיום כל התעשייה מופעלת, מהונדסת, מתוכננת ואף תלויה, בשימושי מחשב מסוגים שונים ומגוונים.

כך, השתלבות מקצועית בעולם המחשבים טומנת בחובה אפשרויות מגוונות, מבחר עצום של משרות ואפשרויות תעסוקה ויחד איתם, מבחר עצום של מקומות תעסוקה. החל מטכנאות מחשבים עצמאית או בתוך ארגון גדול, המשך בתכנות של משחקי מחשב או של אתרי אינטרנט ודברים נוספים, ועד לניהול של רשתות מידע עצום ורב שעליו מושתתים ארגוני ענק – כל אלה ורבים רבים אחרים קשורים בעיסוקים בעולם המקצועי בתחום המחשבים.

קורסים ללימוד תחומי המחשב השונים מוצעים כיום במגוון רחב של מוסדות לימוד, במגוון אפשרויות ובמגוון דרכי לימוד. הקורסים מיועדים לכל מי שחפץ להשתלב בתחום כלשהו בעולם זה – יש קורסים המיועדים לבעלי ניסיון, קורסים אחרים לחסרי כל ניסיון, קורסים למי שמבקשים ללמוד מיומנויות מחשב בסיסיות. כל אחד יוכל למצוא את תחום הלימוד המתאים לו ואת הקורס המדויק בשבילו.

קורסים בתחום המחשבים

תחום המחשבים כולל ענפים רבים ומגוונים ומציע קורסים רבים ושונים הקשורים בעולם המחשבים, על כל היבטיו. חלק מהקורסים עוסקים בלימוד מיומנויות יישומיות הקשורות בתפעול המחשב ומיועדים לצורך שימוש אישי או מקצועי; חלק מהקורסים עוסקים בלימוד שפות תכנות שונות; חלקם מכשירים מנהלי רשתות או טכנאים; חלקים מיועדים ללימוד היבטי אבטחת מידע וחלקם לארגון מערכות העוסקות במידע.

בין הקורסים המוצעים בתחום המחשבים:

קורס אופיס, קורס וורד, קורס אקסל, קורס מידענות, קורס QA, קורס טכנאי מחשבים, קורס בניית אתרים, קורס אבטחת מידע, קורס ניהול רשתות, קורס SAP, קורס לינוקס, קורס ניתוח מערכות, קורס תכנות, קורס C, קורס SQL, קורס CCNA, קורס MCITP, קורס PHP, קורס DBA ועוד.

שכר מסיימי קורסים בתחום המחשבים

השכר אנשי מחשבים הוא מגוון ומשתנה והוא תלוי בתחום העיסוק הספציפי בעולם הספציפי ובאופן טבעי, גם בניסיון ובוותק של האדם וכן בידע ובמשרה הספציפית. שכר בתחום יכול להתחיל, לדוגמה, במשכורות של כ-5,000 ₪ ברוטו לחודש לשכיר בתחילת דרכו ויכול להגיע באותו תחום עד לשכר של כ-20,000 ₪ ברוטו לחודש ואפילו למעלה מכך בתחומים מסוימים בעולם המחשבים.

מלאכת מחשב

תחום המחשבים מציע, אם כך, מגוון רחב מאוד של אפשרויות תעסוקה ושל תפקידים. הקורסים השונים מכשירים את בוגריהם למקצועיות בתחומי התעסוקה השונים הקשורים באופנים מגוונים למחשבים ולעיסוק בהם. עולם המחשבים וההשתלבות המקצועית בתוכו מאפשרים לסוגים רבים של אנשים למצוא את עצמם בתוכו, על כישוריהם השונים – החל בכישורי ניהול, דרך ארגון, כישורים טכניים לחומרה, כישורים טכניים הנדסיים המשלבים בתוכם חשיבה יצירתית, אנשים המגלים עניין במידע ובידע ועוד ועוד.

נתיבי הלימוד וההכשרה בתחום הם רבים ושונים וכל אחד יוכל למצוא את דרכו ולבנות אותה כראות עיניו ועל פי נטיית לבו. בנוסף, קיימים קורסים המאפשרים כניסה מקצועית אל עולם המחשבים והיכרות עמו, כך שאדם יוכל להיחשף לעיסוק בעולם זה ולגלות דרכו תחומים אחרים ונוספים ולהמשיך אליהם; להתפתח כפי רצונו, מתוך היכרות עם השטח. קורסים הם אפשרות מצוינת לצורך כך – לפני שלומדים ארבע שנים מדעי המחשב ואז אולי מגלים שזה לא זה – אפשר לקחת קורס של חודש, או של חצי שנה למשל, לטעום וכך להחליט.

קטגוריה חשובה נוספת של קורסים בתחום המחשבים היא כמובן קטגוריה בסיסית וחיונית של קורסים המיועדים להיכרות עם תוכנות ומערכות בסיסיות המיועדות לשימוש יום-יומי על המחשב הביתי או זה המשרדי, ואלו קורסים שמומלצים לכל אדם בכל גיל, שטרם רכש את המיומנויות הבסיסיות בשימוש בכלי שכבר מזמן הפך לחלק אינטגרלי מחיי היום-יום שלנו, ובהחלט אפשר לומר – שאי אפשר כיום בלעדיו.


עוד על קורסים במחשבים

קורס SQL שפת תכנות SQL – צורך בסיסי תחום שפות התכנות הוא עולם שלם המכיל שפות שונות ומגוונות, כל אחת מהן מיועדת לצרכים אחרים ולסביבות עבודה שונות, והתפתחה לאור צרכים שונים שהתבררו במציאות. שפת SQL היא אחת להמשך קריאה »
קורס מידענות מידענות – לא פשוט כפי שנדמה מידענות היא תחום איסוף מידע ושימוש מושכל בו; עם התפתחות הטכנולוגיה בשנים האחרונות וכמויות המידע העצומות שהפכו נגישות באמצעות רשת האינטרנט, הפך תחום המידענות – הקיים מזה שנים – להמשך קריאה »
קורס Word קורס וורד (Word) – הבת המועדפת מחשב אישי מצוי כיום בכל בית ובכל בית עסק; מערכת Microsoft Office היא התוכנה המובילה והשלטת בשוק ליישומי המשרד הממוחשב במחשבים ביתיים; "בתה המועדפת" של תוכנת אופיס, היא כמובן להמשך קריאה »
קורס DBA DBA - בבסיס המערכת DBA – DataBase Administrator הוא ניהול בסיסי נתונים. מדובר בתפקיד ובתחום שהם חלק מטכנולוגיה לניהול ועיבוד מידע, הנפוצה בעיקר בארגונים גדולים הכוללים מידע רב וכן מידע הנוסף בזמן קצר ונאסף ממקורות להמשך קריאה »
קורס C שפת C – כמעט שפת אם שפת התכנות C היא שפת תכנות פרוצדורלי, המתבססת על פרוצדורות כתובות שיכולות "לקרוא" זו לזו בתוך התוכנית, לבצע כל אחת את המוטל עליה בזמן המתאים – כל פרוצדורה בתכנית להמשך קריאה »