לימודי עיצוב תעשייתי בשנקר

האם באמת כל כך כדאי ללמוד עיצוב תעשייתי בשנקר? יצאנו לבדוק וגילינו כמה דברים מעניינים.

אודות המסלול

בארץ ידוע כי יש שני בתי ספר עיקריים לעיצוב ולאומנות: בצלאל ושנקר. יש כל כך הרבה יתרונות ללימודי עיצוב תעשייתי, שלא נוכל לעקוב אחר כולם במדריך זה.

את מחלקת עיצוב תעשייתי בשנקר מנהל מר אלכס פדואה, בתוכנית שאורכת ארבע שנים לקראת תואר במחלקה לעיצוב תעשייתי. התואר המתקבל מהתוכנית הוא בוגר בעיצוב תעשייתי Bachelor of Design.

למה כדאי ללמוד עיצוב תעשייתי בשנקר?

הכשרה מקצועית למעצבים – בוגרי המסלול יכולים לפתח מוצרים עם ערך מוסף משמעותי. במהלך המסלול יפתחו אצלכם חשיבה יצירתית, הגדרה של ההקשר משתמש/ מוצר, את היכולת לגלות ולהגדיר צרכים חדשים ועוד שלל מיומנויות.
עיצוב מוצרים מקוריים – במחלקה יצא לכם לעבוד על מוצרים חדשים שעוד לא נוצרו, ושאתם תובילו את פיתוחים מבראשית. המשמעות היא יצירת מוצר מלא, עם התחשבות בצרכי המשתמש, היצרן והקהל.

מה לומדים בעיצוב תעשייתי בשנקר?

במהלך הלימודים תלמדו על נושאים שונים כגון:

  • פרזנטציה
  • מחקרים לקביעת צרכי המשתמשים
  • פסיכולוגיה להגדרה של ממשק משתמש\מוצר
  • פיתוח דו מימדי ותלת מימדי
  • הדמיה ובניית מודלים
  • עבודה הקשורה לתעשייה ועבודת צוות
  • פיתוח תפיסה רב תחומית

בשנה הראשונה תלמדו את המיומנות הבסיסית של עיצוב תלת מימד, וכן תפתחו חשיבה בלתי קונבנציונלית, סקרנות ויצירתיות.

בשנה השניה ללימודים תפתחו יכולות התבוננות ומחקר, עם ידע עיצובי בסיסי. תלמדו על: סטודיו התבוננות, סטודיו לעיצוב מוצר, סטודיו 2D2- 3D המפתח יכולת צורנית בתלת מימד, סטודיו טכנולוגיות, מתודולוגיה, סטודיו ריהוט ועיצוב בפלסטיקה, אתנוגרפיה, כלכלה, פסיכולוגיה, הדמיה, תיב"ם, מבוא לשיווק ותהליכי ייצור.

בשנה השלישית לומדים על פיתוח מוצרים ומרחיבים את הידע של המעצב התעשייתי. הקורסים כוללים: סטודיו פיתוח מוצר, סטודיו אסטרטגיה לעיצוב מוצר, סטודיו עיצוב מוצר, סטודיו אורח המונחה על ידי מרצה מוזמן מהארץ ומחו"ל, סטודיו פרויקטים המיועד לשיתוף פעולה עם גורמי חוץ, סטודיו תחרויות מהארץ ומחו"ל וסטודיו ניהול העיצוב. כן נלמדים נושאים עיוניים מקצועיים כגון: הדמיה, מולטימדיה, אקולוגיה, תעשייה וניהול, אסתטיקה ואנתרופולוגיה.

בשנה הרביעית והאחרונה תתמקדו בפרוייקט גמר ובהכנת המעצב לעבודת צוות. הלימודים כוללים: סטודיו פרויקט גמר, סטודיו קונסורציה המיועד לעבודה בצוות, סמינריון ניהול העיצוב ועיצוב פנים.

המרצים לעיצוב תעשייתי בשנקר

המרצים בשנקר הם מהמובילים בעיצוב תעשייתי וכוללים את: אלכס פדואה, ברק אשר, יואב זיו, פיני ליבוביץ, ד"ר אסף פינקוס, מירב פרץ, פרופ' אריה קורצויל.