שנקר – בית ספר גבוה להנדסה ולעיצוב

הלימודים במכללה מתמקדים בלימודים לקראת תואר ראשון במקצועות העיצוב וההנדסה למיניהם: מעיצוב אופנה ותכשיטים ועד עיצוב תעשייתי; מהנדסת תוכנה ועד הנדסת כימיה או הנדסת אלקטרוניקה.

עיצוב והנדסה בשנקר

בית הספר הגבוה להנדסה ולעיצוב שנקר הוקם בשנת 1970 במטרה לספק כוח אדם איכותי ומיומן לתעשייה בישראל ובמרוצת השנים ביסס את מעמדו כאחד המוסדות המובילים ללימודי עיצוב והנדסה בארץ. בבית הספר לומדים מעט יותר מאלפיים סטודנטים, הנהנים מסגל הוראה איכותי, שעמו נמנים אנשי עיצוב ותעשייה מובילים.

הקו המנחה את ראשי המכללה הוא ההבנה כי תחומי ההנדסה והעיצוב משיקים זה לזה בהיבטים רבים ולכן גם משפיעים זה על זה באופן ניכר. פילוסופיה זו מאפשרת לתלמידי הפקולטות השונות ליהנות מהפריה הדדית ייחודית והם יוצאים לשוק העבודה והתעשייה עם יכולות והבנה אינטגרטיביות מפותחות. בנוסף, לאחרונה החל המוסד להנהיג גם לימודי תעודה באמנות רב-תחומית, כמו גם להעניק תואר שני בלימודי הנדסת פלסטיקה.

קמפוס המכללה שוכן בעיר רמת-גן, במה שכיום הינו אוסף מבנים שחלקם במצב לא טוב. על אף האופי הייחודי של המקום, קמפוס חדש נמצא כעת בתהליכי תכנון מתקדמים, והוא צפוי להיות מרהיב וחדשני, כיאה לביתו של בית ספר לעיצוב. עם זאת מבחינת אמצעי לימוד טכנולוגיים היה הקמפוס חלוץ בהפעלת שיטת "הקמפוס האלחוטי" המאפשרת לבעלי מחשבים ניידים לתקשר עם מחשבים אחרים ברחבי הקמפוס כמו גם עם מערכת המחשב של בית הספר.

מוניטין עולמי בתחום

מכללת שנקר נהנית מיוקרה ומוניטין בינלאומיים, והיא מוכרת כאחד המוסדות הטובים מסוגה בעולם. שמו של בית הספר הולך לפני בוגריו והם משתלבים בקלות בתחומי ההתמחות שלהם, מקימים בתי עסק מצליחים משל עצמם, או ממשיכים ללימודים מתקדמים באוניברסיטאות שונות בארץ ובעולם.

כבר במהלך לימודיהם עומדת בפני הסטודנטים האפשרות לבצע חילופי סטודנטים ממוסדות מקבילים ברחבי העולם – ארצות הברית, אירופה, הודו ודרום אמריקה. במסגרת חילופי הסטודנטים זוכים התלמידים בקרדיט אקדמי שנחשב להם לצורך התואר ב"שנקר" ובעיקר בחוויה מעשירה וייחודית, הנחוצה לכול אדם המתעתד לעסוק בעיצוב ובתחומים בהם ישנה חשיבות להשראה ושאר רוח.

בוגרי "שנקר" משתלבים בהצלחה ובקלות בעולם העיצוב והתעשייה, והופכים למובילי דעה ומגמות אופנה מוכרים. תיק העיתונות באתר המכללה עמוס בכתבות וידיעות המעידות על נוכחותם של בוגרי בית הספר בתעשייה בארץ ולהשפעתם הניכרת על הנעשה בה.

ספריית מכללת שנקר

במכללת שנקר ספרייה מרכזית אחת, המרכזת את כלל המידע הנחוץ לסטודנטים ולסגל מן הפקולטות השונות. מלבד גישה לספרים ולכתבי עת שונים, יכולים הסטודנטים ליהנות מאוספי שקופיות, סרטי וידאו ו–DVD הזמינים להם לצפייה במקום, כמו גם מתחזיות אופנה ופרויקטים שונים.

ייחודו של בית הספר הגבוה שנקר

מכללת שנקר הינה אתר ייחודי שלכל הנכנסים בשעריו משותפת תכונה בסיסית אחת – הם מבקשים כולם ליצור דבר מה, להפיק יש מאין, לעשות דבר חדש, שכמותו לא היה קודם. בין אם הגישה שלהם היא אסתטית וצורנית, ובין אם חישובית וריאלית – מעצבים ומהנדסים כאחד מקבלים ב"שנקר" איכויות תיאורטיות ועיוניות הנחוצות להם כבסיס אולם בעיקר הם מקבלים מרחב יצירה בעל שם עולמי, שיאתגר את מחשבתם ותפישותיהם, ויאפשר להם לעשות את הדבר החשוב ביותר במהלך לימודיהם – להתנסות.

פקולטות בשנקר

  • הפקולטה להנדסה
  • הפקולטה לעיצוב

מידע נוסף

כתובת: בית הספר הגבוה להנדסה ולעיצוב שנקר, בניין מיטשל, רחוב ידע-עם 8 (פינת רחוב המלאכה), רמת-גן.
כניסות מרכזיות: בניין פרניק, רחוב אנה פרנק 12, רמת-גן; בניין מיטשל, רחוב ידע עם פינת רחוב המלאכה, רמת-גן.
טלפון – מרכזייה: 03-6110000. מוקד הרשמה וקבלת מידע: 1-800-55-1111 או *שנקר מכול טלפון סלולרי.


עוד על שנקר – בית ספר גבוה להנדסה ולעיצוב

לימודי הנדסת תוכנה בשנקר
שנקר מכללת שנקר
שם התואר: תואר ראשון B.Sc בהנדסת תוכנה מספר שנות לימוד: 4 שנים במסלול רגיל או גמיש. במסלול הגמיש לומדים ביום חמישי בצורה מלאה, בנוסף לעוד שני חצאי ימים (יום שישי בבוקר ויום להמשך קריאה »
לימודי עיצוב תעשייתי בשנקר אודות המסלול בארץ ידוע כי יש שני בתי ספר עיקריים לעיצוב ולאומנות: בצלאל ושנקר. יש כל כך הרבה יתרונות ללימודי עיצוב תעשייתי, שלא נוכל לעקוב אחר כולם במדריך זה. את מחלקת עיצוב תעשייתי בשנקר מנהל מר להמשך קריאה »
לימודי הנדסת בניין בשנקר (לימודי חוץ) לימודי הנדסת בניין בשנקר – כשרוצים ללמוד להוביל שנקר, מוסד אקדמי רב תחומי, שנוסד בשנת 1970 כדי להכשיר כוח אדם מקצועי ומיומן לתעשיות מתקדמות ולפיתוח ומחקר, הינו בעל מוניטין מקצועי איתן בארץ. בשנקר מתמקדים בפיתוח, להמשך קריאה »
לימודי אדריכלות פנים בשנקר בלימודי עיצוב פנים מבנה והסביבה לומדים לעצב את העתיד בית הספר שנקר הוקם בשנת 1970, כמוסד ציבורי להשכלה גבוהה, והוא מוכר כיום בין הטובים בתחומו בארץ ובעולם. בבית הספר שתי פקולטות האחת להנדסה ובה חמש להמשך קריאה »
לימודי הנדסה אזרחית בשנקר מה לומדים? תחילה נזכיר כי התוכנית להנדסה אזרחית לתואר הנדסאי מעודכנת על ידי מה"ט – המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית השייך למשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה. אז מה לומדים במסלול זה? בקורסים אודות קונסטרוקציות בטון, פלדה ועץ להמשך קריאה »