שאנן – המכללה האקדמית-הדתית לחינוך

מכללת שאנן – ללמוד היטב וללמד מצוין

מכללת שאנן לחינוך נוסדה בשנת 1951 בחיפה, על מנת להכשיר כוח אדם איכותי לעיסוק בהוראה במסגרת החינוך הממלכתי-דתי באזור הצפון. בתחילת דרכה שכנה המכללה בשכונת נווה שאנן, אולם בשנת 2004 העתיקה את מקומה לקמפוס קבע בשכונת קריית-שמואל, המוכרת כשכונה בעלת צביון דתי-לאומי. זאת, מתוך תפישת עולם השואפת לחיזוק הקשר עם הקהילה ועם מוסדות חינוך באזור. במכללה לומדות כ – 1,000 סטודנטיות לקראת תואר ראשון בחינוך (B.Ed.) במספר מסלולי התמחות. לאחרונה קיבלה מכללת שאנן אישור מהמועצה להשכלה גבוהה לפרסם ולרשום תלמידות למסלולי לימוד לקראת תואר שני בחינוך (M.Ed.).

ככלל, כוללים תנאי הקבלה ציון פסיכומטרי (525) ותעודת בגרות. עם זאת, סטודנטים שעברו את גיל 30 ואינם בעלי תעודת בגרות יכולים להשתתף במכינה קדם-אקדמית בהיקף מצומצם, בתנאי שיעמדו בתנאי הסף של הציון הפסיכומטרי. הקבלה ללימודים במכללה מותנית גם בעמידה בהצלחה בבחינות בקיאות בתנ"ך ובהלכה.

המכללה ממוקמת בקמפוס הכולל מספר בניינים חדישים, אשר מצוידים בכיתות לימוד מתקדמות ונוחות, ספרייה ומרכז משאבים, קפיטריה ומתקנים נוספים לרווחת הסטודנטים הלומדים במקום. בנוסף, קמפוס המכללה ממוקם מרחק דקות הליכה בודדות מתחנת הרכבת בקריית מוצקין, ובכך מתאפשרת גישה למקום של סטודנטים וסטודנטיות גם מאזורים מרוחקים יותר.

אווירה דתית-לאומית ואיכות אקדמית

מכללת שאנן מקפידה על שמירת אופייה הדתי-לאומי, ואף זכתה לתמיכה ושבחים מצד דמויות מובילות בציבור הדתי כגון הראשון לציון הרב הראשי לישראל לשעבר, מרדכי אליהו, כמו גם מהרב שאר-ישוב הכהן. בהתאם, הסטודנטים נדרשים להקפיד על קיום אורח חיים דתי ושמירה על הופעה צנועה, בכפוף לקוד הלבוש של המכללה. חלק ממסלולי הלימוד מיועדים לנשים בלבד, בעוד שהלימודים במסלולים המיועדים הן לנשים והן לגברים מתקיימים תוך שמירה על מסגרות לימוד נפרדות.

הלימודים במכללה מתקיימים במספר מסגרות: תואר ראשון בחינוך במגוון מסלולים: הכשרת גננות, מורות לגיל הרך ולביה"ס היסודי וחינוך מיוחד ובנוסף – מסלול להכשרת מורים לחינוך העל-יסודי, בו בוחרים הסטודנטים בהתמחויות במקרא, תושב"ע, אנגלית או מתמטיקה. כמו כן, המכללה מקיימת מסלולי הכשרה ייחודיים לתלמידי ישיבות ההסדר, תוך שיתוף פעולה עם מספר ישיבות הסדר הפועלות בצפון הארץ.

המכללה מתברכת בסגל מרצים רחב, שכול הנמנים עמו הינם בעלי תארים אקדמיים מתקדמים – מבעלי תואר שני ועד בעלי תקן פרופסורה. צוות המכללה מלווה את התלמידות לאורך לימודיהן תוך הענקת יחס אישי ותמיכה אקדמית מלאה, כמו גם עורך כנסים וימי עיון שונים הנוגעים לתחומי הלימוד בהם מתמקדת המכללה, כגון יום עיון שנתי בנושא לימודי מקרא.

ספריית במכללת שאנן

במכללת שאנן פועלת ספרייה מרכזית המשרתת את כלל ציבור הסטודנטים במקום. הספרייה מצוידת בקטלוג נרחב בתחומים הרלוונטיים ללימודים במכללה, כמו גם במרכז משאבים המאפשר גישה לחומרי למידה למגוון גילאים וייעוץ. כמו כן, המרכז מצויד במשאבים אלקטרוניים מתקדמים, כמו גם שירותי צילום, כריכה ולמינציה.

ייחודיות המכללה

מכללת שאנן שמה לה למטרה להכשיר מחנכות ומחנכים המאמינים בחינוך לתורה ומצוות כדרך חיים, תוך שמירת הזיקה לארץ ישראל, למדינה ולחוקיה. כך, המכללה מציעה לתושבי הצפון מסגרת לימודים קהילתית, נגישה ואיכותית, שאיננה מתפשרת לא על איכותה האקדמית ולא על צביונה הדתי. תלמידי המכללה זוכים במקצוע נדרש ואיכותי, שהינו בגדר שליחות של ממש, ובחוויית לימודים עשירה ומרתקת.

תוכניות לימודים במכללת שאנן

  • תואר ראשון בחינוך
  • תואר שני בחינוך
  • תואר שני במקרא
  • אנגלית

מידע נוסף

כתובת: שאנן – המכללה האקדמית-הדתית לחינוך, רח' הים התיכון 7, ת"ד 906, קרית שמואל, חיפה 26109.
טלפון: 04-8780000.

קבל מידע על לימודי חינוך
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי חינוך
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר