לימודי פסיכולוגיה במכללת רחובות

הידע שלנו ההצלחה שלך

מכללת רחובות נוסדה בשנת 1997 על מנת לאפשר לימודים לסטודנטים באזור רחובות לקבלת תואר ראשון ושני המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה. מכללת רחובות פועלת רבות עבור הסטודנטים ומלווה אותם מתחילת הלימודים עד לסיומם. מכללת רחובות מתפתחת, צומחת ומתקדמת ללא הרף, המכללה ונחשבת למובילה ביותר באזור השפלה. מכללת רחובות שואפת למצוינות ואיכות אקדמית גבוהה במקביל לחדשנות, גמישות ארגונית, יחס אישי ותמיכה לכל סטודנט. במכללת רחובות ישנו מרכז להדרכה בלמידה אקדמית נכונה וייעוץ אקדמי אשר מלווה את הסטודנט לאורך כל זמן הלימודים גם בעזרת סדנאות וגם באמצעות מפגשים פרטניים עם יועצים אקדמיים. בנוסף לכך מכללת רחובות נותנת מענה גם לסטודנטים עם לקויות למידה. מכללת רחובות שייכת לאוניברסיטה הפתוחה ועובדת איתה בשיתוף פעולה והדדיות, חומר הלימוד של מכללת רחובות, סגל העובדים שלה והתארים חופפים.

מהות המסלול

מסלול לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון מאפשר לסטודנטים לרכוש ידע מחקרי ועיוני, הלימוד כולל התנסויות מגוונות במחקר. הלימודים מהווים בסיס מרכזי עבור לימודים לתואר שני והם משלבים לימודים עיוניים, מעשיים וחווייתיים. לימודי פסיכולוגיה במכללת רחובות כוללים קורסי חובה בנושאים שונים ומגוונים כגון: התנסות במחקר, יישומי מחשב, רגרסיה, מבוא לפסיכולוגיה, מבנה האישיות, פסיכולוגיה חברתית, תיאוריה ומחקר, תיאוריה ומעשה, מבחנים פסיכולוגיים, פסיכופתולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, היסטוריה של הפסיכולוגיה ועוד. במקביל לקורסי החובה על הסטודנט להשתתף במספר קורסי בחירה, בסוף הלימודים על הסטודנט להגיש שתי עבודות סמינריוניות בפסיכולוגיה

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

בוגר לימודי תואר ראשון במסלול לפסיכולוגיה יוכל לעבוד בכוח אדם, באבחונים תעסוקתיים, משאבי אנוש ועוד. הבוגרים של מכללת רחובות יהיו גם מוכנים ללימודי ההמשך הקשים לתואר שני אשר בסופם הוא יוכלו לעבוד כפסיכולוגים. חומר הלימודים במכללת רחובות הוא מקצועי עדכני ומתחדש מדי שנה על פי שיקול דעתם של המומחים לתחום זה. קבוצות הלימוד במכללת רחובות הן קבוצות קטנות המאפשרות למידה פרטנית. כיתות הלימוד הן חדשות מרווחות וממוזגות, חדרי המחשב במכללה הם משוכללים ומעודכנים. מגוון השירותים שמכללת רחובות מעניקה לסטודנטים שלה יוצרים אוירה נעימה ללימודים ומאפשרים לכול סטודנט למצות את מלוא הפוטנציאל הגלום בו. משך הלימודים במסלול לפסיכולוגיה הוא כשלוש שנים כשיש אפשרות לצמצם או להאריך את הזמן. במכללת רחובות ישנה גמישות רבה במערכת השעות כך שכל סטודנט יכול לשלב לימודים עם עבודה בצורה נוחה. הלימודים מתחלקים לשלושה סמסטרים לכל שנה וישנה אפשרות להתחיל ללמוד בכל סמסטר שבו יבחר הסטודנט.

המרצים

המרצים של מכללת רחובות הוסמכו על ידי האוניברסיטה הפתוחה, הם נותנים הדרכה ייעוץ ותמיכה לסטודנטים, יחס אישי ופרטני המאפשר לכל סטודנט לשכלל ולמצות את כישוריו האקדמיים. צוות המרצים כולל בתוכו בין השאר גם פרופסורים ודוקטורים העוסקים בתחום הפסיכולוגיה ומוכרים בארץ ובעולם.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה למכללת רחובות חופפים לאוניברסיטאות ודורשים תעודת בגרות מלאה או תעודה מקבילה מחו"ל, או תעודת סיום של מכינה קדם אוניברסיטאית. במכללת רחובות אין צורך בפסיכומטרי.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד במכללת רחובות חופף לשכר הלימוד באוניברסיטאות. ישנן מלגות והלוואות רבות המוצעות לסטודנט דרך האוניברסיטה ועל ידי קרנות חיצוניות. המלגות הן עבור סטודנטים מצטיינים וגם סיוע כספי לנזקקים. כמו כן ישנן מלגות עידוד למשרתים בשירות לאומי ולחיילים משוחררים, מלגות פר"ח, מלגות בעבור הצטיינות בספורט, לברור הזכאות יש לפנות למזכירות המכללה, ניתן לשלם את שכר הלימוד גם מהפיקדון לחיילים משוחררים.