לימודי מדעי המחשב במכללת רחובות

מדעי המחשב – המקצוע המבוקש ביותר עכשיו גם בלמידה מהבית

מכללת רחובות נחשבת לגדולה מבין כל השלוחות של האוניברסיטה הפתוחה באזור השפלה, המכללה נוסדה בשנת 1997 ומאז היא ממשיכה לגדול ולפרוח ללא הפסקה. מכללת רחובות מאפשרת מגוון של מקצועות לימוד מהבית בזמן החופשי, לפני או אחרי העיסוקים האחרים, זהו אחד היתרונות הגדולים של האוניברסיטה הפתוחה בכלל ושל מכללת רחובות בפרט. במכללת רחובות לומדים לתארים ראשון ושני במגוון תחומים כגון: מדעי המחשב, פסיכולוגיה, חינוך, מדעי החיים, סוציולוגיה, מדע המדינה ויחסים בינלאומיים, הנדסת תעשיה וניהול ועוד רבים אחרים. הלימודים במכללת רחובות הינם באווירה נעימה, בכיתות ממוזגות, בנוסף על כך מכללת רחובות מפורסמת ביחסה האישי ובתמיכה הניתנת לסטודנטים לאורך כל זמן לימודיהם וזאת בעיקר על ידי שילוב לימודים פרונטאליים באופן מוגבר לסטודנטים הנזקקים לכך. שכר הלימוד במכללה שווה לשכר הלימוד באוניברסיטאות האחרות. יתרון נוסף למכללת רחובות הוא המשרדים הפתוחים מסביב לשעון, פרט קטן אך חשוב מאוד לסטודנטים שעובדים במקביל ללימודים, גם מגרש החנייה לסטודנטים הוא ללא חיוב.

מהות המסלול

קיימת אפשרות של לימוד מדעי המחשב כתחום ראשי בפקולטה למדעים, או בתוך לימודים בין תחומיים בצירוף עם לימודי פסיכולוגיה, ניהול, כלכלה, או חינוך. מסלול לימודי מדעי המחשב מעניק ידע תיאורטי נרחב במגוון התחומים הרבים הקשורים לחומרה, תוכנה יישומים ואפליקציות למחשב.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

במסלול לימודי מדעי המחשב של מכללת רחובות כל סטודנט מקבל ערכת לימודים, הכוללת את חוברת הקורס, ספרים וכל שאר החומרים להם יהיה זקוק במהלך הסמסטר, החומר כתוב בצורה ברורה וידידותית, וזהו אותו חומר לימוד המשמש את הסטודנטים בכל האוניברסיטאות במקצוע זה. הדרישה מהסטודנט היא להגיש במועד את המטלות שהן מעין סיכום של החומר הנלמד. לעזרתו של הסטודנט הלומד במסלול מדעי המחשב קיימת האפשרות הייחודית שמכללת רחובות מעניקה והיא השתתפות בשיעורים פרונטאליים הניתנים בכתות ובהם ניתן לשאול ולהעמיק בכל נושאי הלימוד, שיעורים אלו ניתנים במשך שעתיים עד שלוש שעות, 13 פעמים לאורך הסמסטר (מתכונת של הנחייה מוגברת) בשעורים אלו מתרכזים גם בפיתוח הכלים ללמידה העצמאית. ניתן לסיים את התואר במדעי המחשב בשלוש שנים או יותר, הדבר תלוי כמובן בקצב הלימודים שנקבע על ידי הסטודנט עצמו.

מרצים

החומר שניתן לסטודנטים נכתב בידי מיטב אנשי המקצוע בתחום, לכל סטודנט ניתנת האפשרות לפגישות אישיות עם יועץ מומחה לתרגול החומר והדרכה פרטנית בשיטות לימוד, לאורך כל תקופת הלימודים. הפגישות מתקיימות במכללה ועוסקות במיומנויות למידה תוך גישה פרטנית ותרגול החומר הנלמד. ההדרכה בלמידה מתמקדת בעיקר בתהליכי הלמידה: איך ללמוד, איך לענות על שאלות, איך להתכונן למבחן וכד'.

תנאי קבלה

כדי להתקבל למסלול מדעי המחשב במכללת רחובות המועמד נדרש לתעודת בגרות ישראלית מלאה, או כל תעודה שוות ערך, או תעודת סיום ממכינה קדם אוניברסיטאית. נדרשת גם הוכחה של ידע מעמיק באנגלית. כל מעומד שאינו עומד בקריטריונים האלו יכול לפנות למכללה, שם קיימת ועדה הדנה בכל מקרה לגופו. מועמדים מתחת לגיל 18 צריכים אישור של אחד ההורים, יועץ כללי או תחומי.

עלויות ומלגות

מחיר הלימודים במכללת רחובות זהה לשאר האוניברסיטאות בארץ ועומד על כ- 12,866 ש"ח לשנה. מכללת רחובות מעניקה מלגות לסטודנטים שמצבם הכלכלי קשה, מלגות עידוד לחיליים, מלגות הצטיינות, מלגת פר"ח, מלגה עבור הצטיינות בספורט. במזכירות המכללה ניתן לקבל את הרשימה המלאה עבור כל המלגות והתנאים הספציפיים לקבלתן.