לימודי כלכלה במכללת רחובות

לימודי כלכלה מטעם האוניברסיטה הפתוחה באווירת קמפוס נעימה ומקצועית – ליהנות מכל העולמות

מכללת רחובות נוסדה ב-1997 והיא מציעה מגוון תכניות לתואר ראשון ותואר שני של האוניברסיטה הפתוחה, רוב התארים במכללת רחובות נלמדים במתכונת של "הוראה מוגברת" על פי נהלי האוניברסיטה הפתוחה. האוניברסיטה הפתוחה היא למעשה האוניברסיטה הגדולה ביותר בישראל מבחינת כמות סטודנטים, והיא מוכרת לחלוטין ע"י המל"ג, הלימודים בה הם ברמה אקדמית גבוהה מאוד והם ייחודיים מבחינת חומרי לימוד ספציפיים ואיכותיים במיוחד. במכללה לומדים כ-1,000 סטודנטים. מעבר למסלולים לתארים אקדמיים, מכללת רחובות מציעה מגוון תכניות לימוד חוץ אקדמיות בתחומים שונים.

מהות לימודי כלכלה במכללת רחובות

מכללת רחובות מציעה מתכונת לימוד שכוללת את החומר הלימוד המיוחד של האו"פ, הרצאות ושיעורים פרונטאליים בכיתה, סיוע אישי ובעיקר למידה אישית של הסטודנטים. ניתן לסיים לימודי כלכלה במכללה במשך 3 שנים וניתן גם ללמוד על פי הקצב האישי של הסטודנט, לשלב עם עבודה וכדומה.מבחינת לימודי כלכלה, מסלול הלימודים ברחובות כולל את כל קורסי החובה שכלכלנים חייבים וכן מציע מגוון רחב של קורסי בחירה מרתקים. במכללת רחובות יש מסלול לימודי כלכלה בלבד, כלכלה וניהול, כלכלה עם לימודי חטיבה נפרדת, חשבונאות עם חטיבת כלכלה, פסיכולוגיה וכלכלה, סוציולוגיה וכלכלה. חלק מהקורסים במסגרת לימודי כלכלה במכללת רחובות הם מבוא למיקרו ומאקרו כלכלה, כלכלת ישראל, קורסים במתמטיקה לכלכלנים, מימון, תיאוריות כלכליות, חשבונאות, סטטיסטיקה ועוד קורסים רבים שמקנים הבנה מקיפה על עולם הכלכלה. יש לציין כי באופן כללי הלימודים במכללה נלמדים במשך שלושה סמסטרים, כולל בקיץ.

מטרות ויתרונות המסלול

מטרות הלימודים במכללת רחובות הן – לאפשר לסטודנטים גמישות מלאה בלימודי תואר, אך בו זמנית לשמור על רמה אקדמית גבוהה במיוחד ולאפשר לימודים פרונטאליים בכיתה.

היתרונות של לימודי כלכלה במכללת רחובות הם:

  • תואר אקדמי מוכר ע"י המל"ג מטעם האוניברסיטה הפתוחה
  • גמישות רבה במשך הלימודים, מערכת הקורסים ושעות הלימוד
  • קמפוס נוח ונגיש לכל תושבי השפלה
  • חומר לימוד איכותי וייחודי של האו"פ – כלול בשכ"ל
  • מכינת רענון במתמטיקה בחינם ללומדים לימודי כלכלה
  • סבסוד מכינה באנגלית
  • שילוב של שיטת הלימוד של האו"פ עם הנחיה מוגברת בצורת מפגש שבועי בכיתה
  • שכ"ל אוניברסיטאי

תנאי קבלה

למרות שעבור לימודים אקדמיים באו"פ אין תנאי קבלה וכל אחד יכול ללמוד לקראת תואר, מכללת רחובות כן דורשת לפחות תעודת בגרות מלאה, או סיום של מכינה קדם אקדמית. חשוב להבין כי כמו בכל לימודי כלכלה, יש צורך בידע מתמטי יחסית נרחב שכלול לאורך כל תכנית הלימודים.

מרצים

באו"פ אין ממש סגל מרצים קבוע, חומרי הלימוד המשוכללים והאיכותיים של האוניברסיטה נכתבים ומפותחים ע"י מיטב המומחים האקדמיים בכל תחום. במכללת רחובות, שמציעה מתכונת של הנחיה מוגברת לקורסים של האו"פ, יש מנחה ספציפי ומקצועי לכל קורס שמסייע לתלמידים ומנחה אותם לקראת מבחני הסיום.

עלויות ומלגות

עלות שכר הלימוד במכללת רחובות היא אוניברסיטאית (שכ"ל אחיד ומצטבר). המכללה מציעה מלגות שונות כגון מלגות לחיילים משוחררים, מלגות סיוע עקב מצב כלכלי, מלגות פר"ח, מלגות הצטיינות ספורטיבית וסיוע וישנה גם אפשרות לקבל מלגות של גופים חיצוניים.