לימודי חשבונאות במכללת רחובות

חשבונאות עם חטיבה בכלכלה

המכללה של רחובות היא שלוחה של האוניברסיטה הפתוחה באזור השפלה שהוקמה בשנת 1997, לומדים בה כ- 1000 סטודנטים בכ- 48 מסלולי לימוד שונים. התואר המתקבל בסיום הלימודים מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה ומאפשר המשך בלימודים לתארים מתקדמים יותר. הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מעניקים גמישות בבחירת זמן הלימודים אך דורשים מיקוד ומשמעת עצמית חזקה, מכיוון שהם נעשים בעיקר באמצעות לימודים עצמיים מהבית. במכללת רחובות מקפידים על שילוב של איכות אקדמית, מצוינות מדעית עם גמישות ארגונית. שיטות הלימוד וההוראה הן חדשניות וכולן ממוקדות בתמיכה האישית לכל סטודנט ובעובדה שהסטודנט לומד את החומר בכוחות עצמו בלבד.

מהות המסלול

שיטת הלימודים במכללת רחובות מתנהלת לפי שיטת האוניברסיטה הפתוחה בה מקבל כל סטודנט בתחילת הסמסטר את החומר שעליו ללמוד, בנוסף קיימים מפגשים קבועים עם המנחה. הלימודים אמנם דורשים כוח רצון גדול מצד הסטודנטים ומשמעת, אך מאפשרים גמישות בשעות הלימודים ובקצב הלימודים, הלימודים יכולים להמשך זמן רב יותר אבל בתכנון נכון ובהשקעה כספית לא גדולה, אפשר להשיג את התואר הנכסף.
הלימודים במסלול חשבונאות כוללים בין השאר: חשבונאות פיננסית, חוק ומשפט, מיסים, ביקורת חשבונות, מדעי הניהול וחשבונאות ניהולית, כלכלה ושיטות כמותיות ועוד. הבוגרים של מסלול זה במכללת רחובות יוכלו להתחיל את הסטאז' עם גמר הלימודים ולאחר סיום שנת ההשלמה.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

מטרת המסלול היא לקבל תואר B.A. בחשבונאות עם חטיבה בכלכלה. קיימת האפשרות של לימודים באמצעות שיעורים בהנחיה רגילה בהם הסטודנטים נפגשים עם המנחה לאורך כל הסמסטר ושואלים אותו שאלות בקשר לחומר שהם למדו בבית, או לקבל הנחייה בהכנת המטלות ואופן הלימוד, אפשרות שלישית היא להיעזר בהנחיה מוגברת בה המפגשים מרובים יותר, כ- 13 פעמים, כאשר כל פגישה היא בת שעתיים עד שלוש שעות, בהנחיות אלו קיימת ההנחיה 'פנים מול פנים' והיא משלבת ייעוץ עם תרגול האישי ולימוד טכניקות ללימוד עצמי.

מרצים

הן חומר הלימודים והן המטלות הניתנות לסטודנטים נכתבו בידי המרצים הטובים ביותר בתחומם. החומר הנלמד במסלול לימודי חשבונאות עם חטיבת כלכלה הינו אותו חומר שלומדים הסטודנטים באוניברסיטאות הרגילות והוא הותאם במיוחד ללימודים עצמיים. המנחים שעובדים פנים אל פנים עם הסטודנטים הם מיומנים בהדרכה, בהוראה וכמובן שגם בתחום הנלמד ועוזרים רבות במיקוד הסטודנטים בעיקר באמצעות לימוד שיטות ללמידה עצמית אפקטיבית.

תנאי קבלה

ללימודים במכללת רחובות מתקבלים בעלי תעודת בגרות, או תעודת שוות ערך, או תעודת סיום של מכינה קדם אוניברסיטאית. במידה ואין המעומד עומד בקריטריונים אלו אפשר לפנות למכללה והדיון הוא לגביי כל מקרה לגופו. תלמיד תיכון או סטודנט מתחת לגיל 18 צריך אישור ההורים או היועץ הכללי.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד במכללת רחובות זהה לשכר באוניברסיטאות ועומד על כ- 12,866 ₪ לשנה, התשלום מבוצע על פי הקורסים שנלמדים וישנה אפשרות לקחת פחות קורסים בשנה ואז אמנם להאריך את הלימודים אך להפחית בהוצאות שכר הלימוד לאותה שנה. מחירו של קורס בהנחיה מוגברת יקר יותר מאשר קורס בהנחיה רגילה. סטודנטים בעלי קשיים כלכליים יכולים להגיש בקשת מלגה לדיקן הסטודנטים, מלגות הצטיינות יקבלו סטודנטים אשר הגיעו להישגים גבוהים, חייל שאינו לוחם או בשירות לאומי יקבל 10% הנחה ואילו חייל לוחם יקבל 50% הנחה, בשני המקרים ההנחה היא משכר הלימוד של הנחייה רגילה. אפשר לקבל הלוואות ומענקים ממחלקת הסטודנטים של משרד החינוך – ההלוואות המוענקות ניתנות בתנאים מצוינים. קיימת האפשרות להצטרף לפרויקט פר"ח כאשר המלגה מותנת בהשתתפות פעילה של חונכות, או מלגות עבור הצטיינות בספורט וזאת כדי לעודד את ההישגים באליפות אס"א.