מכללת רחובות

מכללת רחובות הוקמה בשנת 1997 כעמותה ללא כוונת רווחים (מלכ"ר) מתוך מטרה לעזור לסטודנטים הגרים באזור ומעוניינים לרכוש תואר ראשון B.A. B.Sc או תואר שני M.B.A., אשר יהיו מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה. במכללת רחובות קיים השילוב הייחודי בין איכות ומצוינות אקדמית ומדעית, לבין ארגון גמיש וחדשני הנושא עמו יחס אישי ותמיכה מרבית לכל סטודנט. האוניברסיטה הפתוחה היא הנושאת באחראיות האקדמית לתוכן הלימודים, איכותם ולהוראתם.

האוניברסיטה הפתוחה שהיא אחת מהאוניברסיטאות הנחשבות בארץ, מוסמכת על ידי המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) לתת תואר 'בוגר' ו 'מוסמך' אוניברסיטאי במגוון תחומים. כתוספת ללימודים של האוניברסיטה הפתוחה, קיים, במכללת רחובות, סוג הלימודים המוגדר כ- 'הנחייה מוגברת' כלומר, בנוסף לחומר הלימוד הניתן על ידי האוניברסיטה הפתוחה בראשית כל סמסטר, קיימים במכללה מפגשי הנחייה אישיים, פרונטליים ותרגולים. במפגשים אלו מלמדים מיטב המומחים והם מפתחים, מסבירים, מפשטים את החומר ואף מתרגלים אותו יחד עם הסטודנטים.

למידה עצמאית יחד עם אפשרות לקבלת שיעורי תגבור

אחד הנושאים המייחדים את מכללת רחובות, הוא השיעורים הפרונטליים המוגברים, כלומר ההנחיה המוגברת הניתנת לסטודנטים. בדרך כלל הלימודים באוניברסיטה הפתוחה הם לימודים ממרחק, כל סטודנט לומד את החומר באופן עצמאי ושולח את העבודות בדואר או באינטרנט וקיימים מפגשי הסברה פעמים ספורות בסמסטר. אך במכללת רחובות, בנוסף ללימודים העצמאיים, ניתנת הדרכה, שיעורים, שירותיי ייעוץ ושילוב של סדנאות ומפגשים אישיים. הסטודנטים הם 'סטודנטים כפולים' של האוניברסיטה הפתוחה וגם של מכללת רחובות. שילוב מבורך זה עוזר להצלחת הסטודנטים ברכישת מקצוע ומיומנות אקדמית ומאפשר להם להמשיך לעבוד במשרה מלאה תוך קבלת תמיכה מלאה מצוות המכללה.

יתרונות נוספים

 • הכיתות של המכללה ממוזגות ובהן מספר קטן של סטודנטים, בשטח הקמפוס – מעבדות מחשבים משוכללות, קפיטריה עשירה ומגוונת, משרד אדמיניסטרטיבי שבו עובדים מסביב לשעון[ כדי שכל סטודנט יוכל לפנות אל המכללה בשעה הנוחה לו. מגרש חניה רחב, צמוד ללא תשלום.
 • המכללה מעניקה סבסוד לחלק מהסדנאות במיומנות למידה, וסבסוד מלא של מכינת הרענון במתמטיקה ובאנגלית, ובנוסף גם הנחות בלימודי התעודה.
 • במכללת רחובות, מרכז להדרכת למידה COCHING המסייע לסטודנטים בהדרכה וברכישת כלים ללמידה נכונה.

ייחודיות מכללת רחובות

אנשים רבים מעדיפים ללמוד לתואר לבד, בין אם מדובר מסיבות כלכליות כגון ההכרח לשלב עבודה עם לימודים ובין אם מדובר בעובדה שהם מצליחים הרבה יותר טוב, כאשר הם נמצאים לבדם מול המחשב או הספר, אבל הידיעה שבמידה והם יזדקקו לכך, הם יוכלו לקבל עזרה ממרצים מיומנים, במקומות שבהם מתגלים קשיים, היא ידיעה מעודדת, המהווה אפשרות מצוינת לשלב לימודים עצמאיים, יחד עם קבלת עזרה במקומות הקשים.

מסלולי הלימוד השונים המוצעים במכללת רחובות

 • ניהול, ניהול עם לימודי חטיבה, ניהול ותקשורת, ניהול וכלכלה.
 • כלכלה, כלכלה עם לימודי חטיבה.
 • חשבונאות עם חטיבה בכלכלה.
 • פסיכולוגיה, פסיכולוגיה עם לימודי חטיבה, פסיכולוגיה וניהול, פסיכולוגיה ותקשורת, פסיכולוגיה ומדעי המחשב, פסיכולוגיה וכלכלה, פסיכולוגיה ומדעי המדינה, פסיכולוגיה וסוציולוגיה.
 • סוציולוגיה, סוציולוגיה וניהול, סוציולוגיה וחינוך, סוציולוגיה וכלכלה.
 • חינוך, חינוך בהדגשת ליקויי למידה.
 • תקשורת, תקשורת וסוציולוגיה, תקשורת ומדעי המדינה.
 • מדעי המדינה, מדעי המדינה וניהול, מדעי המדינה ויחב"ל
 • מדעי החברה, מדעי החברה והרוח, מדעי החברה עם לימודי חטיבה
 • מדעי החיים
 • מדעי המחשב, מדעי המחשב ופסיכולוגיה, מדעי המחשב וניהול, מדעי המחשב ותקשורת
 • הנדסת תעשייה וניהול BSC
 • מנהל עסקים MBA

מידע נוסף

כתובת: מכללת רחובות, רחוב מיכאל כהן 7, רחובות
טלפון: 08-9366003


עוד על מכללת רחובות

לימודי סוציולוגיה במכללת רחובות ללמוד סוציולוגיה לבד ובהנחיה מוגברת מכללת רחובות היא עמותה ללא כוונת רווחים (מלכ"ר) שהוקמה עם החזון והמטרה לעזור לסטודנטים הגרים באזור ללמוד ברמת לימודים אקדמית מצוינת ואיכותית. אי לכך חברה מכללת רחובות לאוניברסיטה הפתוחה - להמשך קריאה »
לימודי פסיכולוגיה במכללת רחובות הידע שלנו ההצלחה שלך מכללת רחובות נוסדה בשנת 1997 על מנת לאפשר לימודים לסטודנטים באזור רחובות לקבלת תואר ראשון ושני המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה. מכללת רחובות פועלת רבות עבור הסטודנטים ומלווה אותם מתחילת להמשך קריאה »
לימודי מדעי המחשב במכללת רחובות מדעי המחשב – המקצוע המבוקש ביותר עכשיו גם בלמידה מהבית מכללת רחובות נחשבת לגדולה מבין כל השלוחות של האוניברסיטה הפתוחה באזור השפלה, המכללה נוסדה בשנת 1997 ומאז היא ממשיכה לגדול ולפרוח ללא הפסקה. מכללת רחובות להמשך קריאה »
לימודי כלכלה במכללת רחובות לימודי כלכלה מטעם האוניברסיטה הפתוחה באווירת קמפוס נעימה ומקצועית – ליהנות מכל העולמות מכללת רחובות נוסדה ב-1997 והיא מציעה מגוון תכניות לתואר ראשון ותואר שני של האוניברסיטה הפתוחה, רוב התארים במכללת רחובות נלמדים במתכונת של להמשך קריאה »
לימודי חשבונאות במכללת רחובות חשבונאות עם חטיבה בכלכלה המכללה של רחובות היא שלוחה של האוניברסיטה הפתוחה באזור השפלה שהוקמה בשנת 1997, לומדים בה כ- 1000 סטודנטים בכ- 48 מסלולי לימוד שונים. התואר המתקבל בסיום הלימודים מוכר על ידי המועצה להמשך קריאה »