לימודי תעודת הוראה במכללת לוינסקי

ללמוד במקום הראשון לחינוך

מכללת לוינסקי לחינוך נחשבת למובילה בארץ בתחום החינוך בכלל והחינוך המוזיקלי בפרט. המכללה מציעה תוכניות רבות לתואר ראשון ושני בחינוך, הסבת אקדמאים להוראה וקורסים ייחודים לגננות ולמורים. כל תוכניות הלימוד כוללות התנסות פעילה, שימוש בטכנולוגיות מידע עדכניות וכמובן למידה עיונית. המכללה שמה דגש לפיתוח קשרי שיתוף עם הקהילה ומערכות החינוך במרכז הארץ ובפריפריה. המכללה מקדמת ערכים של חדשנות ומצוינות אקדמית. למכללת לוינסקי ספרייה מרכזית, ספריית מוזיקה ומרכז למשאבים לגיל הרך.

המכללה עוסקת במחקרים שונים המערבים גם גופים חיצוניים למכללה שקשורים לחברה ולחינוך. בנוסף קיים במתחם המכללה בית ספר לתיאטרון בובות ודרמה שמציע מסלולי לימוד מגוונים וייחודיים לבחירה אישית. בנוסף המכללה מציעה מרכז ללמידה דיגיטלית המשלב למידה חדשנית בהתאם לשינויים המתרחשים ללא הרף בארץ ובעולם ומשפיעים כמובן גם על עולם החינוך.

מהות המסלול

הלימודים לתעודת הוראה מיועדים לאקדמאיים שרוצים להעשיר את הידע ואת אפשרויות התעסוקה שלהם והם גם ניתנים במסגרת לימודי התואר הראשון בחינוך. הלימודים משלבים ידע תיאורטי מגוון לצד התנסות מעשית, בתחומי דעת שונים. הלימודים מעניקים תעודת הוראה ומאפשרים השתלבות בעבודה בתחום ההוראה במסגרות החינוך הפרטיות והקהילתיות לחינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי. המכללה מעניקה לסטודנטים המעונינים בתעודת הוראה מגוון של תחומי התמחות לבחירה לפי תכנים וגילאים. התכנים הנלמדים הם בין השאר: לשון עברית, תנ"ך, ספרות עברית, הוראת אנגלית, מדעים, מתמטיקה, ספרות ילדים, מוזיקה ותנועה, אומנות חזותית ועוד.

ההכשרה בלימודים מחולקת גם לפי התמחות כגון: חינוך מיוחד, גננות, בית ספר יסודי, בית ספר על יסודי וחינוך מיוחד על פי חלוקה לגילאים. הלימודים כוללים בנוסף להתמחויות קורסים בחינוך, התנסות בהוראה והדרכה ולימודי יסוד כגון זהירות בדרכים, ביטחון ובטיחות ועוד.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

מטרת הלימודים העיקרית לתעודת הוראה בלוינסקי היא שהבוגרים יוכלו להשתלב מיד עם תום לימודיהם במוסד חינוכי בתחום אותו הם למדו. מסלול הלימודים הייחודי מתמקד גם בערכים אוניברסליים ויהודיים ובנכסי התרבות. במקביל המכללה מנסה לענות על הצרכים המשתנים של החברה, תוך יצירת בוגרים שהם גם מנהיגים של הקהילה ומובילים לא רק בחינוך, אלא גם בחברה כולה.

חלק מיתרונות הלימודים במכללה הם:

  • ניתן לשלב קורסים בלמידה מרחוק
  • ניתן לשלב לימודים ועבודה
  • קצב למידה אישי ויכולת לפרוס את הלימודים למשך זמן תואם
  • סיוע ותמיכה לסטודנטים
  • התנסות בהוראה בליווי הדרכה והנחיה מקצועית
  • הכשרה חדשנית וייחודית להוראה המותאמת למגמות עכשוויות
  • שילוב הרמוני בין לימודים עיונים להתנסות במוסדות החינוך לאורך כל תקופת הלימודים.

הבוגרים של לוינסקי משתלבים עם סיום לימודיהם בעבודה במערכת החינוך הפרטית והציבורית, מסגרות קהילתיות, מסגרות חינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי. לאחר קבלת תעודת ההוראה על הסטודנטים לעבור שנת סטאג' על מנת לקבל רישיון הוראה ממשרד החינוך.

המרצים

ראש התוכנית להכשרת אקדמאים להוראה: ד"ר עידית טבק. יועצת לימודים: גב' טלי קורן. במכללת לוינסקי צוות מרצים בעל ניסיון רב בהוראה ובחינוך על רבדיה השונים.

תנאי קבלה

ללימודי תעודת הוראה עבור אקדמאים יש צורך בתואר אקדמי מוכר בתחומי האמנויות, הרוח והחברה בממוצע 80 לכל הפחות, או בתואר אקדמי בתחומי המדעים המדויקים והחיים בממוצע של 75 לפחות. על המועמד לעבור ראיון אישי ומבחן פנימי באנגלית למעוניינים בלימודי תעודת הוראה באנגלית. לאלו שבעלי תואר אקדמי מחו"ל יש צורך בהצגת אישור ממשרד החינוך והצגת ציון 125 במבחן יע"ל. הנדסאים ו"יוצאי אוניברסיטה" יוכלו להתקבל לתוכנית להסבת אקדמאים להוראה שבה יקבלו תעודת הוראה יחד עם תואר ראשון.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד במכללת לוינסקי זהה לשכר האוניברסיטאי, השנה שכר הלימוד הבסיסי עמד על 12,613 ₪ והשכר המופחת עמד על 9,596 ₪. משרד החינוך מעניק לסטודנטים בלוינסקי מלגות למקצועות מועדפים בהתאם לציון ההתאמה. גובה המלגה נקבע ומשתנה כל שנה על ידי משרד החינוך. סטודנטים הלומדים במסגרת 'מיטב' זכאים למלגה בגובה שליש שכר הלימוד הכולל. מכללת לויניסקי גם מעניקה מלגות לסטודנטים בעלי נתוני קבלה גבוהים, כמו כן המלגה מעניקה הנחות בשכר לימוד, על פי הקריטריונים שנקבעים על ידי ועדת ההנחות. סטודנטים יכולים להשתתף בפרויקט פר"ח או לקבל סיוע מקרנות חיצוניות.