לימודי הוראה במכללת לוינסקי

מובילים בחדשנות להצלחה ולמצוינות

מכללת לוינסקי לחינוך אשר נוסדה בשנת 1912 בשכונת נווה צדק בתל אביב, היא הראשונה שהכשירה מורים בעברית ומהראשונות אשר קיבלו הכרה בלימודי תואר שני. מכללת לוינסקי לחינוך מכשירה מחנכים שיהיו מצד אחד מקצועיים מאוד בתחומם ומצד שני שיוכלו לבטא רגישות חברתית באמצעות מעורבות בחיי הקהילה ובחיי בית הספר. במכללה לוינסקי לחינוך ישנם ארבעה בתי ספר: בית ספר לחינוך, בית ספר ללימודים מתקדמים, בית ספר ללימודי המשך ובית ספר לחינוך מוסיקלי. המכללה משלבת טכנולוגיות מידע שיתופיות ומתקדמות ומפתחת את תחום המחקר מקצועי העוסק בנושאים הנוגעים לחינוך. מכללת לוינסקי לחינוך מבטיחה איכות לימודים אקדמית ברמה גבוהה ומקצועית, המכללה פועלת למען מעורבות חברתית בסביבה ובקהילה תוך שיתוף פעולה עם מסגרות שונות כגון: מרכזי נוער בסיכון, תמיכה לתלמידים מעוטי יכולת, עזרה לקשישים ועוד. במכללת לוינסקי לחינוך קיים מרכז תרבותי שבו מתקיימים פעילויות חברתיות ותרבותיות מגוונות. המכללה מסייעת ליהודי התפוצות לשמר את ערכי התרבות הישראלית ושפתה. מכללת לוינסקי עורכת השתלמויות רבות עבור מחנכים וגננות המלמדים במוסדות חינוך בצפון אמריקה או בארצות אמריקה הלטינית.

מהות המסלול

לימוד תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה נועדו על מנת להכשיר את הסטודנט ולהקנות לו את כל הכלים הדרושים לו וידע מקצועי מעמיק, כדי שיוכל להשתלב באופן מיידי בתום ההכשרה במסגרות החינוך המגוונות. הלימודים במכללה שמים דגש רב על יצירתיות בחינוך ומעורבות בקהילה.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

במכללת לוינסקי לחינוך הלימודים מתחלקים לתוכניות רבות ומגוונות, המכללה פיתחה תכניות הכשרה חדשניות וייחודיות המתואמות להוראה מקצועית. כל התוכניות שבמכללה משלבות בין לימודים עיונים והתנסות בהוראה במשך כל זמן הלימודים. תחומי התמחות נרחבים ומאפשרים להרחיב את הסמכתו של הסטודנט. התוכניות הנלמדות במכללת לוינסקי הינן בין השאר: תכנית להכשרת גננות, חינוך מיוחד בגיל הרך בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים, הוראה בבתי ספר יסודיים, הוראה בבתי ספר על יסודיים, חינוך וסיוע בעזרת בעלי חיים. כמו כן ישנם חוגים ספציפיים להתמחות כגון: מחשבים, מתמטיקה, מדעים וטבע, אנגלית, אמנות חזותית, ספרות ילדים, תנ"ך, יהדות, ספרות עברית, חינוך מיוחד, גיל הרך ולשון עברית. רוב התוכניות נלמדות 3 פעמים בשבוע כשיש אפשרות להירשם בסמסטרים שונים.

המרצים

המרצים במכללת לוינסקי לחינוך הינם מהוותיקים והמנוסים בארץ, הסגל האקדמי של המכללה הינו סגל מובחר ומוכשר, הבא לסייע לסטודנט בלימוד והכשרה אקדמית במקביל לעזרה אישית לסטודנטים וייעוץ לאורך כל הדרך. ד"ר קלודי טל הינה ראש תכנית הכשרה לגיל הרך, ד"ר שרי סלונים מכהנת בתפקיד ראש התכנית לביה"ס היסודי, ד"ר יעל קשתן מכהנת בתפקיד ראש תכנית הכשרה לביה"ס העל יסודי, ד"ר רבקה הלל- לביאן מכהנת בתפקיד ראש תכנית הכשרה לחינוך המיוחד, ד"ר ניצה שחר מכהנת בתפקיד ראש התכניות המשלבות חינוך מיוחדף ד"ר דורית גד מכהנת בתפקיד ראש תכנית מצויינות "מיטב" ד"ר פוריה קלעי מרכז הסטאז'.

תנאי קבלה

על הסטודנט המבקש להירשם למכללה להיות בעל תעודת בגרות ישראלית או תעודה מקבילה מוכרת מחו"ל, עליו להיות בן 20 ומעלה. אפשר להתקבל ללימודים גם עם תעודת סיום מכינה קדם אקדמאית. מועמד מעל גיל 30 ללא תעודת בגרות יתקבל עם ציון פסיכומטרי של 525 לפחות ועליו להמציא אישור של 12 שנות לימוד. במכללה קיימים גם תנאי קבלה מיוחדים וניתן לקבל עליהם פרטים באתר המכללה.
מכללת לוינסקי לחינוך מעניקה מלגות למקצועות התמחות מועדפים בהתאם להחלטת הועדה המיוחדת של משרד החינוך והתרבות. כמו כן ניתן לקבל הלוואות בתנאים מועדפים. מלגות על בסיס פרויקט פר"ח, מענקים ופרסים לסטודנטים ראויים על פי החלטת ועדת המלגות של המכללה.