לימודי סוציולוגיה במכללת העיר פתח תקווה

יש המון סיבות ללמוד סוציולוגיה במכללת העיר פתח תקווה. אם אתם גרים בעיר ומעוניינים בהשכלה מעניינת בתחום הסוציולוגיה, כדאי לכם לקרוא עוד על מסלול זה.

ללמוד סוציולוגיה בקצב שלך בלבד

מכללת העיר פתח תקווה הינה המכללה העירונית הגדולה בישראל, מבין שאר המכללות העירוניות של האוניברסיטה הפתוחה. מינהל החינוך של העירייה הקים בשנת 2001 את המכללה, כדי לאפשר לתושבים הגרים בפתח תקווה והסביבה ללמוד בשיטת ה- 'לימוד העצמאי מרחוק'. לימודים אקדמיים אלו המעניקים תואר ראשון ושני של האוניברסיטה הפתוחה. באוניברסיטה הפתוחה קיימת האפשרות לכל המעוניין בתואר אקדמי ללמוד בקצב בו הוא מסוגל ללמוד ובזמן הפנוי לו. התוכניות מובנות באופן המאפשר סוג לימודים בדרך עצמאית זו, למרות אופן הלימודים הייחודי לאוניברסיטה הפתוחה, נשמרת רמת הלימודים האקדמית הגבוהה. במכללת העיר פתח תקווה לומדים כ- 4,000 סטודנטים לתואר ראשון במדעי המחשב, הנדסה, ניהול, מדעי החברה והרוח ולתואר שני במנהל עסקים.

מהות המסלול

הלימודים בסוציולוגיה במכללת העיר פתח תקווה הם דו-חוגיים. הצירופים יכולים להיות של: כלכלה וסוציולוגיה, ניהול וסוציולוגיה, מדע המדינה וסוציולוגיה, סוציולוגיה והיסטוריה, פסיכולוגיה וסוציולוגיה, מדעי החברה עם התמקדות בסוציולוגיה, מדעי החברה עם התמקדות בסוציולוגיה ובתקשורת.
לתואר בוגר בכלכלה ובסוציולוגיה לדוגמא יש צורך ב- 119 נקודות זכות שמהם:
לימודי תשתית חובה – 16 נ"ז, בהם נלמדים הנושאים: יישומי מחשב למדעי החברה, חשבון דיפרנציאלי לתלמידי כלכלה וניהול, מבוא לסטטיסטיקה לתלמידי מדעי החברה, שיטות מחקר במדעי החברה- עקרונות המחקר וסגנונותיו, שיטות מחקר איכותניות.
לימודי סוציולוגיה – 51 נ"ז שהם: מבוא לחשיבה חברתית, מבוא לסוציולוגיה, מבוא לאנתרופולוגיה, מגמות בחברה הישראלית, תיאוריות סוציולוגיות קלסיות, תיאוריות סוציולוגיות בנות זמננו.
לימודי בחירה – לפחות 18 נ"ז שהם: תנועות חברתיות ומחאה פוליטית, סטייה חברתית, בין מדיה לחברה – סוציולוגיה של הפוליטיקה, סוציולוגיה של התרבות, מבוא ללימודי מגדר, משפחות בראייה סוציולוגית ואנתרופולוגית, סוציולוגיה של ארגונים, זהויות יהודיות בעידן רב מודרני, ספורט וחברה, סוגיות בסוציולוגיה של האינטרנט ושל תקשורת מקוונת, מעמד – מגדר ואתניות בחינוך: מבט סוציולוגי, פערים ואי שוויון בישראל, ריבוד: סוגיות באי שוויון חברתי. נושאים נבחרים בהבנת הקהילה היהודית בארצות הברית, תקשורת כתרבות, תרבות – תקשורת ופנאי בישראל, תרבות ארגונית.
לימודי כלכלה 52 נ"ז ובהם: מבוא למיקרו כלכלה, מיקרוכלכלה, מושגי יסוד באקונומטריה, תורת המחירים, תורת המימון – ניהול פיננסי של גופים עסקיים, כלכלת ישראל. בחירה לפחות 15 נ"ז.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

היתרון הרב של לימודי סוציולוגיה בצרוף עם מקצוע נוסף יוערך מאד בעיני הסטודנט בסיום הלימודים ובעת חיפוש תעסוקה. לימודי סוציולוגיה ללא תוסף אחר הם בדרך כלל רק הבסיס ללימוד לתארים מתקדים יותר, אך במידה ונלמד מקצוע נוסף, אפשר לעסוק בו בסיום הלימודים ולהמשיך לתארים מתקדמים תוך כדי עבודה. שעות הלימודים הן גמישות וקיימת הבחירה בין שעות הערב לשעות אחר הצהרים ובימי שישי. מערכת שעות זו מאפשרת לסטודנטים לשלב את הלימודים עם עבודה או צרכים אחרים.

מרצים

החומר הנלמד באופן עצמאי חובר על ידי מיטב אנשי המחקר באקדמיה והוא משולב בלימוד עם צוות מנחים מיומן בכתות הלימוד במכללה.

תנאי קבלה

כל תושבי העיר פתח תקווה יכולים להצטרף ללימודים לתואר ראשון במכללת העיר פתח תקווה ללא כל תנאי קבלה מוקדמים, רק הרצון ללמוד והעמידה בתוכניות הלימודים לתואר, כמובן שגם סטודנטים מחוץ לעיר יכולים להתקבל ללימודים ללא תנאים מוקדמים. צוות היועצים החינוכיים עומד לרשות כל המעוניינים להכוונה בבחירת תוכנית הלימודים. ידע באנגלית, הינו חובה ללימודים המתקדמים.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד במכללת העיר פתח תקווה הינו השכר הזהה לכל שאר האוניברסיטאות בארץ (סך של כ- 12.866₪). תושבי פתח תקווה אינם משלמים את דמי המכללה. שכר הלימוד מחושב על פי הקורסים הנלקחים בסמסטר, כך שסטודנטים המתקשים במימון שכר הלימוד, יכולים לקחת מעט קורסים ולהקל על התשלומים, אמנם הלימודים לתואר יימשכו מעט יותר זמן, אבל בדרך כלל כשמתמקדים בקורסים בודדים, ההצלחה בכל קורס היא גדולה יותר. במכללת פתח תקווה ניתן לממן את הלימודים גם על חשבון הפיקדון הצבאי לחיילים משוחררים.