לימודי מזרחנות במכללת פתח תקווה

לימודי מזרחנות הנעשים כקורסים במסגרת תואר בוגר בהיסטוריה, מאפשרים חשיפה לידע מרתק ומיוחד, למתעניינים בתולדות עמי האזור, מדינות המזרח התיכון וצפון אפריקה, בשפתם ובתרבותם, אמונותיהם ומנהגיהם, לרבות חקר תולדות האסלאם על מאפייניו.

לימודי מזרחנות במכללת העיר פתח תקווה – לימודים ללא לחצים באווירה פתוחה

מכללת העיר פתח תקווה נוסדה (בשנת 2001) במטרה לאפשר לימודים אקדמאים לתואר ראשון ושני מטעם האוניברסיטה הפתוחה לתושבי העיר והסביבה. ייחודה של המכללה הוא, בין השאר, בכך שאין תנאי קבלה ואין תשלום דמי מכללה. מתכונת הלימודים – לימודי ערב ולימודים בימי שישי- מאפשרת לסטודנטים ללמוד תוך כדי המשך שגרת חייהם: בעבודה, בצבא, במסגרות לימוד אחרות ועוד. לרשות התלמידים כיתות מאובזרות במיטב הציוד והעזרים, אודיטוריום, קפיטריה, מגרש חנייה מסודר. מאפיין נוסף של המכללה הוא האווירה החמה שבה מתקיימים הלימודים. במשך השנים הפכה מכללת העיר פתח תקווה לאחד ממרכזי הלימוד הגדולים יותר של האוניברסיטה הפתוחה, ובה לומדים כיום כ – 2,300 סטודנטים במגוון חוגים ותכניות לימוד.

מהות המסלול לתואר במזרחנות

הלימודים מאפשרים לסטודנטים להתוודע בצורה יסודית לתחום לימודים מרתק זה. בוגרי המסלול ללימודי מזרחנות יכולים להשתלב בעבודה כחוקרים, כעיתונאים, כמורים ולהמשיך ללימוד תארים מתקדמים.
נושאי הלימוד שהמכללה מציעה מגוונים וכוללים בין השאר: מבוא להיסטוריה של המזרח התיכון בעת החדש, המזרח התיכון בימינו, צמיחת המדינות החדשות באפריקה, יהודים בין מוסלמים, המזרח התיכון בין מלחמות עולם ועוד.

מטרות המסלול למזרחנות ויתרונותיו

מטרת לימודי מזרחנות במכללת העיר פתח תקווה, במסגרת האוניברסיטה הפתוחה, היא להקנות לסטודנטים מידע מעמיק על מדינות האזור, בדגש של ההיסטוריה שלהן ותרבותן. הלימודים במסלול זה מאפשרים ומעודדים חשיבה ביקורתית על מדינות האזור מנקודות מבט מגוונות, תוך בחינה אינטלקטואלית של היבטים דיפלומטיים ופוליטיים של סוגיות שונות במדינות ובקשר בינהן.
יתרונות המסלול: הלימודים במסגרת מכללת העיר פתח תקווה, בחסות האוניברסיטה הפתוחה תלויים בעיקר במוטיבציה של הסטודנטים ובנכונותם להשקיע בהם, הלימודים נעשים על פי קצב ההתקדמות האישי של הסטודנט ומאפשרים לו לעבוד במקביל ללימודיו.
הלימודים מורכבים מקורסים שאותם יכול הסטודנט לבחור על פי נושאי העניין שמרתקים אותו במיוחד.

המרצים במכללת פתח תקווה

חומר הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה הינו חומר שהותאם במיוחד ללימודים עצמאיים של הסטודנטים, על ידי מיטב המרצים ואנשי המחקר. החומר מחולק ליחידות לימוד ומצורפת לכל קורס חוברת הסברים הכוללת גם את המטלות שעל הסטודנט להגיש. בנוסף ללימודים העצמאיים, הסטודנטים משתתפים במפגשי הנחיה במתכונת שבועית.

תנאי קבלה ללימודי מזרחנות במכללת פתח תקווה

בניגוד למוסדות לימוד אקדמיים אחרים, במכללת העיר פתח תקווה אין שום תנאי לקבלה. כל מי שרוצה ללמוד ויכול לשלם – מוזמן, קבלת התואר היא כמובן בהתאם לצבירת נקודות הזכות והחובה וההישגים של הסטודנט בלימודיו.

עלויות לימוד ומלגות

הבסיס של שכר הלימוד הוא אוניברסיטאי, אבל שכר הלימוד אינו קבוע, הוא תלוי ומשתנה ונקבע על-פי כמות הקורסים שנלמדים. מאחר שיש הבדל בין עלויות הקורסים השונים (לדוגמה: קורס עם הנחיה מוגברת יקר יותר מקורס שההנחיה בו רגילה). לבירור העלות המדויקת של לימודי מזרחנות מומלץ לפנות למזכירות ההרשמה של האוניברסיטה הפתוחה. לבירור אפשרות להסתייע במלגות – מומלץ לפנות ישירות אל המכללה. עקרונית ניתן לאתר מלגות באתרי האינטרנט השונים העוסקים בתחום זה ולהתעניין במרכז ההרשמה של האוניברסיטה הפתוחה.

קבל מידע על לימודי מזרחנות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי מזרחנות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר