לימודי מדעי המחשב במכללת פתח תקווה

המכללה שפותחת לכולם את דלתות ההצלחה

מכללת העיר פתח תקווה נוסדה בשנת 2001 ומאפשרת לימודים אקדמיים לתואר ראשון ושני כשלוחה של האוניברסיטה הפתוחה. המכללה שייכת למינהל החינוכי של עיריית פתח תקווה ומאפשרת לימודים לתושבי הסביבה ללא תשלום דמי מכללה וללא תנאי קבלה. במכללת העיר פתח תקווה ישנם מגוון מסלולי לימודים המתקיימים גם במסלול של לימודי ערב וגם בימי שישי. מכיוון שכמו באוניברסיטה הפתוחה אין תנאי קבלה למכללה, כל אדם יכול לגשת ללימודים ולהגשים את חלומו להשכלה גבוהה במקביל לעבודה, תיכון או שירות צבאי. המכללה מצוידת בכיתות ממוזגות וממוחשבות, חניה ללא תשלום, אודיטוריום וקפיטריה.

מכללת העיר פתח תקווה מעניקה יחס אישי לכל סטודנט ומעניקה חומר לימודי ברמה אקדמית גבוה, היחס האישי יחד עם האכפתיות של המכללה מהסטודנטים שלה, משרים אווירת לימודים נעימה. מכללת פתח תקווה נחשבת לאחד ממרכזי הלימוד הגדולים בארץ של האוניברסיטה הפתוחה וכוללת בתוכה כ-2,300 סטודנטים. הבוגרים של המכללה מצליחים ומשתלבים בשוק העבודה במגוון רחב של תפקידים כולל תפקידים ניהוליים ובכירים.

מהות המסלול

המכללה מציעה לימודי מדעי המחשב לתואר ראשון ושני של האוניברסיטה הפתוחה. קצב הלימודים משתנה מסטודנט לסטודנט ומותנה בזמן הפנוי שיש לסטודנט וברצון שלו. ניתן להירשם בכל סמסטר עד לארבע קורסים. ישנה אפשרות לסיים את הלימודים תוך שלוש שנים או לפרוש אותם למספר שנים נוספות בהתאם לאילוצים הקיימים. מהות מסלול לימודי המחשב היא להעניק לסטודנט את הידע המעמיק והמקיף ביותר בכל הנוגע לתחום המחשבים הן מבחינת חומרה והן מבחינת תוכנה וכמובן גם בנוגע ליישומים השונים הקשורים לעולם המחשבים.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

את לימודי המחשב במכללת העיר פתח תקווה ניתן ללמוד במגוון מסלולים שונים כגון: מדעי המחשב, מדעי המחשב ומתמטיקה, כלכלה ומדעי המחשב, ניהול ומדעי המחשב, פסיכולוגיה ומדעי המחשב, חינוך ומדעי המחשב. הלימודים מוכרים לגמול השתלמות של עובדי הוראה. הלימודים כוללים בין השאר: מבוא למדעי המחשב ושפת Java, מבני נתונים ומבוא לאלגוריתמים, מערכות בסיסי נתונים, מעבדה בתכנות מערכות, עקרונות פיתוח מערכות מידע, יסודות מדעי המחשב, מערכות הפעלה, כריית מידע, מימוש מערכות בסיסי-נתונים, מבוא לרשתות תקשורת מחשבים, שפת פרולוג והיבטים לבינה מלאכותית, הנדסת תוכנה, הפשטה ועיצוב מונחה עצמים, ארגון המחשב, מערכות ספרתיות ועוד.

המרצים

סגל המרצים במכללת העיר פתח תקווה הינו סגל איכותי הנותן יעוץ תמיכה ויחס אישי וחם לסטודנטים שלו. צוות היועצים מסייע בתהליך בחירת המסלול המתאים ביותר לסטודנט ובהרכבת תוכנית לימודים המתאימה לרצונותיו וליכולותיו. המרצים של המכללה שייכים לאוניברסיטה הפתוחה ומלמדים בכל רחבי הארץ הם, בעלי ניסיון, מקצועיות וותק בהוראה, הכשרה וייעוץ.

תנאי קבלה

כפי שאמרנו בתחילה המאמר למכללת העיר פתח תקווה אין תנאי קבלה. כל מי שרוצה לרכוש לעצמו השכלה גבוה יכול להירשם והתחיל ללמוד. ההצלחה תלויה בעמידה בתנאים של הקורס עצמו, בוגר המשלים את כל משימותיו זכאי לקבל את התואר מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד של מכללת העיר פתח תקווה הוא אוניברסיטאי ונקבע על ידי האוניברסיטה הפתוחה, התשלום הוא עבור כל קורס בנפרד – קורס לתואר ראשון לדוגמה עולה כ- 1,945 ₪, קורס בהנחיה מוגברת עולה כ- 2,192 ש"ח. המכללה אינה דורשת דמי מכללה נוספים מעבר לשכר הלימוד. סטודנטים הרוצים בכך יכולים להשתמש בכספי הפיקדון לחיילים משוחררים, כמו כן ניתנות מלגות מיוחדות לתושבי פתח תקווה. עבור מלגות נוספות יש להגיש בקשה לדיקאן הסטודנטים, הוא בודק את הקריטריונים ומחפש מלגה המתאימה באופן אישי לסטודנט.