לימודי כלכלה במכללת העיר פתח תקווה

לימודי כלכלה ברמה אקדמית גבוהה לתושבי פ"ת והסביבה

מכללת העיר פתח תקווה הוקמה ב-2001 והיא שייכת לעיריית פתח תקווה עצמה, המכללה מציעה מגוון תכניות לימוד של האוניברסיטה הפתוחה ובכך היא מציעה לימודים אקדמיים ללא תנאי קבלה ודמי מכללה. הלימודים במכללה מתקיימים במתכונת של מפגשי הנחייה מוגברת של האו"פ בשעות הערב ובימי שישי. במכללת פתח תקווה לומדים כ-2,300 סטודנטים. האוניברסיטה הפתוחה, שמטעמה נערכים הלימודים במכללת העיר פתח תקווה, מוכרת ע"י המל"ג, חומרי הלימוד בה נחשבים איכותיים במיוחד וברורים מאוד למטרת הלימוד העצמי שהוא עיקרי במתכונת לימודים זו.

מהות מסלול לימודי כלכלה

מסלול לימודי כלכלה במכללת פתח תקווה כולל בעיקר לימודים עצמיים של הסטודנטים, בעזרת חומר הלימוד האיכותי של האו"פ, אתר האו"פ וכדומה וכן בעזרת מפגשי הנחיה ולימוד ממוקדים שנערכים בקמפוס המכללה עצמה בפתח תקווה. הלימודים מתקיימים כל השנה על פני שלושה סמסטרים וקצב הלימוד עבור לימודי כלכלה ויתר תכניות הלימוד, הוא אישי וגמיש על פי רצון והתקדמות הסטודנט, ניתן לסיים את התואר תוך 3 שנים או כל תקופה אחרת מעבר לכך. במסגרת לימודי כלכלה במכללה הסטודנטים נחשפים למגוון קורסי חובה בסיסיים ומתקדמים בכלכלה ותחומים קשורים וכן נדרשים לבחור קורסי בחירה כלכליים. כמו כן, ניתן לשלב לימודי כלכלה עם מסלולים וקורסים נוספים. חלק מהקורסים במסלול לימודי כלכלה הם: מבוא למיקור ומאקרו כלכלה וקורסי ההמשך, כלכלת ישראל, קורסי בסיס ומתקדמים במתמטיקה וסטטיסטיקה, אקונומטריקה, תורת המחירים, חשבונאות, סוגי כלכלות ועוד.

מטרות ויתרונות המסלול

מכללת העיר פתח תקווה הוקמה על מנת לספק לתושבי העיר והסביבה אפשרות לימודים אקדמיים, ללא תנאי קבלה מוקדמים ומגבילים, אך בו בזמן לאפשר רמה אקדמית גבוהה ולא מתפשרת. לימודי כלכלה מכשירים את הבוגרים בהיכרות והבנה מעמיקים בתחום הכלכלי ומאפשרים להם להשתלב בשוק העבודה או להמשיך לתארים מתקדמים.

יתרונות מסלול לימודי כלכלה במכללת פתח תקווה הם:

  • גמישות מלאה בלימודי התואר, קצב ההתקדמות, שעות הלימוד וכדומה
  • תואר מכובד של אוניברסיטה מוכרת
  • ללא תנאי קבלה ודמי מכללה
  • חניה חופשית בקמפוס
  • שילוב עם הוראה בכיתה במפגשי הקורסים

תנאי קבלה

תכניות הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה, וגם של מכללת העיר פתח תקווה, הן ללא תנאי קבלה מקדימים. אם זאת, עבור לימודי כלכלה יש צורך בידע מתמטי מקיף הנדרש לאורך רוב הקורסים ברמות משתנות ומהווה גורם חשוב בהצלחה בלימודים במסלול זה. ניתן לעבור קורס רענון במתמטיקה למדעי החברה או מכינות מתמטיות.

מרצים

הסגל האקדמי של האו"פ כותב ומפתח את תכניות הלימוד ואת ספרי הלימוד האיכותיים של האוניברסיטה, אך סגל זה אינו מעביר את המפגשים השבועיים, אלו מועברים ע"י מנחים מקצועיים ואיכותיים עבור כל קורס. חלק מהסגל האקדמי מסייע ללימוד דרך אתר האוניברסיטה.

עלויות ומלגות

במכללת פתח תקווה שכ"ל של האו"פ, משלמים על כל קורס בנפרד ושכר הלימוד מוגדר כאוניברסיטאי. שכר הלימוד כולו לתואר הראשון הוא על תקן מצטבר ואחיד. מבחינת מלגות, האו"פ מעניקה מלגות סיוע כלכליות במקרים מסוימים ונדירים יחסית ויש מלגות של גופים חיצוניים למכללה או לאו"פ.